Metų pradžia Klaipėdos uoste kartu žymi ir naujus atskaitos taškus krovos statistikoje. Per pirmą šių metų mėnesį Klaipėdos uoste perkrauti ir pirmieji milijonai tonų krovinių. Fiksuotas 13 procentų augimas, lyginant su 2023-iųjų sausiu. Augimo kreivės – generalinių ir birių krovinių segmetuose. Daugiausia krauta konteinerių, ro-ro krovinių, grūdų.

ProChile kviečia jūrų produktus eksportuojančias įmones dalyvauti projekte "Jūrų produktų maršrutas 2024: Lietuva (2024 04 17) Lenkija (2024 04 18), Turkija (2024 04 19)", kuris susideda iš dviejų prekybos misijų, vykdomų prieš Seafood Expo Global 2024 parodą (2024 04 22-25).

558 img 4

Lietuvos valstybės dienos išvakarėse Klaipėdos uosto šiaurinio molo gale vasario 15 dieną 19 val.,  kaip ir prieš 140 metų, bus įžiebtas Baltasis švyturys. Ar įsivaizduojate, kokio jis buvo dydžio? O kaip toli siekė jo spinduliai?

Šiandien yra ta metų diena, kai apie meilę šnekame daugiau nei per visus metus. Širdelių
simbolika užlieja prekybos centrus, raudona spalva nudažo aprangą, o mūsų žodžiai ir
veiksmai šiandien tik apie tą patį gražiausią jausmą – meilę. Klaipėdos uostas šiandien taip
pat taria: „Myliu tave, Lietuva“.

558 img 2

Indija – viena iš Klaipėdos uosto prekybos partnerių. Į šią šalį ir iš jos laivais keliauja trąšos, kroviniai konteineriuose. Šiuo metu Klaipėdos uostas su Indija sujungtas tiesiogine MSC (Mediterranean Shipping Company) konteinerine laivybos jungtimi. Pernai metų rugsėjį Indijos ambasadoriaus pareigas pradėjusiam eiti Daveshʼui Uttamʼui ir ji lydinčiai delegacijai šiandien pristatytas Klaipėdos uostas. Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas svečius supažindino su uoste vykdomomis veiklomis ir teikiamomis paslaugomis, uosto vystymo kryptimis, vykdomais projektais.

558 img 1

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį Estijos ambasadoriaus pareigas pradėjęs eiti Kaimo Kuusk šiandien pirmą kartą lankėsi Klaipėdos uosto direkcijoje. Ambasadorius, lydimas garbės konsulo Klaipėdoje Arnoldo Šileikos, susipažino su vieninteliu Lietuvos jūrų uostu, jame vykdomomis veiklomis ir teikiamomis paslaugomis. Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas ambasadoriui pristatė Klaipėdos jūrų uosto vystymo kryptis, vykdomus projektus.

558 img 1

Metų pradžia Baltijos šalių didmeninėje elektros rinkoje pažymėta kainų augimu. Žiemiškų orų lydima pirmoji sausio mėnesio pusė ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse valstybėse lėmė smukusią vėjo generaciją ir ženkliai išaugusią energijos paklausą, kurios patenkinimą apsunkino regiono energetikos infrastruktūros gedimai. Štai Suomijoje, kuri yra svarbi elektros eksportuotoja į Baltijos šalis, dėl anomalių orų netgi užšalo jūrinis vėjo parkas ir jame energijos gamyba laikinai buvo sustojusi.

Šiandien viršutinis dangoraižio aukštas, Lietuvoje, kaip ir daugelyje valstybių vadinamas tiesiog „penthouse“, yra puikiai atpažįstamas prabangos ir išskirtinio statuso simbolis. Tokį įvaizdį sukūrė ne tik daugybė filmų, knygų bei serialų, bet ir didžiuosiuose pasaulio miestuose „penthouse“ erdvėse jau ne vieną dešimtmetį noriai besikuriančios įžymybės. NT ekspertė paaiškino, kaip atsirado ši tendencija.

Europos investicijų banko grupė padidino paramą Lietuvos įmonėms ir ekonomikai.
Didelis dėmesys skirtas klimato politikos veiksmams ir aplinkos tvarumui skatinti bei mažosioms ir vidutinėms įmonėms remti.
2023 m. EIB apklausos dėl investicijų duomenimis, didžiausios kliūtys investicijoms yra netikrumas dėl ateities ir energijos sąnaudos.

558 img 9

Su statuso simboliu ilgą laiką tapatinta nuosavybė visuomenėje praranda svarbą. Užuot pirkę daiktus, žmonės vis dažniau renkasi skirtingo tipo nuomos paslaugas ar pasirinktą laiką investuoja į prenumeratas. Ekspertai pažymi, kad tokias rinkos transformacijas lemia kintantys vartotojų poreikiai ir sparčiai besivystančios technologijos.\

Trijose Rytų Europos valstybėse bus įrengta daugiau kaip 8400 naujų elektromobilių įkrovimo stotelių
Tikimasi, kad projektas padės didinti elektromobilių skvarbą rinkoje ir kovoti su oro tarša
Sandoris patvirtina EIB paramą tvariam transportui ir ES žaliojo kurso tikslams
Finansavimas remiamas „InvestEU“ garantija investicijoms, kuriomis skatinama žalioji pertvarka

Klaipėdos universiteto mokslininkai vertino Klaipėdos uosto veiklos, transporto ir laivybos emisijas į aplinką bei pateikė rekomendacijas. Anot mokslininkų, ateityje perėjimas prie vandenilio ir kitų alternatyvių degalų rūšių  leistų artėti prie nulinių emisijų.

300 thumb

Jau metus diskutuojame apie dirbtinio intelekto (DI) įtaką Lietuvos švietimo sistemai. Nors dėmesio mokykloms skiriame daug, apie situaciją universitetuose ar kolegijose sužinoti sunkiau. Kaip teigia vieno didžiausio šalies universiteto ekspertai – nesąžiningo darbo problemą efektyviai sprendžia specializuoti DI įrankiai.

EIB grupė pasirašė 88 mlrd. eurų vertės sutarčių dėl daugiau kaip 900 didelio poveikio projektų finansavimosvarbiausiose politikos srityse, tokiose kaip transporto infrastruktūra ir judumas mieste, energetika ir vandentvarka, skaitmenizavimas, naujos technologijos, inovacijos, sveikatos priežiūra, įperkamas būstas, švietimas ir parama MVĮ Rekordinė 49 mlrd. eurų suma investuota į žaliąjį finansavimą Daugiau kaip 21 mlrd. eurų investuota į energetinį saugumą    

2023-iuosius prognozavęs baigti su 31,3 mln. tonų rezultatu dėl netekto beveik viso tranzitinio krovinio kiekio, geopolitinės situacijos ir kitų aplinkybių, Klaipėdos uostas metus baigė su pusantro mijono tonų didesniu nei planuota krovinių kiekiu – 32,7 mln. tonų. Pastaraisiais metais netektus krovinius iš dalies kompensavo augusi medienos, žemės ūkio produktų, statybinių medžiagų, SGD krovinių krova.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt