a 558

Turbūt niekas nesiginčytų, kad šiomis dienomis Klaipėdos uostas  yra saugiausias uostas pasaulyje. Kelios dešimtys karinių laivų iš Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų čia rengiasi savaitgalį Baltijos jūroje prasidėsiančioms NATO karinėms pratyboms „Baltops“.

Klaipėdos uostas rengiasi priimti šią savaitę atplauksiančius sąjungininkų karinius laivus ir šiandien pradeda parą truksiančias kompleksines uosto apsaugos pratybas.

Ekonomines funkcijas užsienio diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose atliekantiems Lietuvos diplomatams ir specialiesiems atašė pristatomas Klaipėdos miesto ir regiono ekonominis potencialas, uosto teritorinės plėtros projektas bei investicinės galimybės. Per dvi dienas truksiantį vizitą beveik šimtas diplomatų, konsulų ir specialiųjų atašė iš 43 valstybių susipažins su uostamiesčio verslo ir pramonės perspektyvomis.

Renata Dubinskaite, Rodrigo Calveyra @ Vytautas Abramauskas (558)

Šiemet Tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis jau aštuntą kartą rugpjūtį sukvies ryškiausias pasaulio senosios muzikos žvaigždes koncertuoti Kretingos pranciškonų bažnyčioje, kurioje saugomi ir seniausi Lietuvos vargonai. Koncertai su šiuo instumentu jau yra tapę neatsiejama festivalio dalimi, o pasaulinio garso atlikėjai – festivalio kokybės ženklu.

Locmaninis kateris. „Baltic Workboats AS“ nuotr. (558)

Į Klaipėdos uostą įvedamus ir iš jo išlydimus laivus po pusantrų metų lydės du nauji, hibridiniai locmanų kateriai. Su Estijos įmone „Baltic Workboats AS“ pasirašyta sutartis.

Sumin konferencija 558

Klaipėdos pašonėje, Smiltynėje, penktadienį prasidės konferencija „Vidaus vandens kelių plėtra ir infrastruktūros vystymas. Strategijos kūrimas”, kurioje Susisiekimo ministerija su partneriais ir institucijomis pristatys viziją šalies vidaus vandenų infrastruktūros tobulinimui. Ten pat savaitgalį vyks ir Lietuvos pramoginių laivų paroda „Klaipėda Boat Show”.

forumas (558)

Per dvidešimt Hamburgo miesto ekonomikos ministerijos, Hamburgo ir Kylio uostų direkcijų bei uosto kompanijų atstovų vieši Klaipėdos uoste. Čia vyksta Vokietijos ir Lietuvos jūrinis forumas. Klaipėdos uosto direkcijai siekiant pritraukti strateginių investuotojų į naujai formuojamas uosto teritorijas, skirtas gamybai, logistikai ir naujiems krovinių srautams generuoti, forumas itin aktualus. Vizito metu svečiai supažindinami su Klaipėdos uosto veikla, plėtojamas bendradarbiavimas, mezgami nauji kontaktai. Baltijos jūros regionas, o ypač Lietuva, kaip didžiausia Baltijos valstybė, turi didelę ekonominę reikšmę tiek Hamburgo, tiek Kylio uostams.

Pirmasis Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje žaliojo vandenilio gamybos ir papildymo juo punktų projektas skinasi kelią įgyvendinimo link: baigtos visos planuojamos veiklos poveikio aplinkai vertinimo procedūros. Aplinkos apsaugos agentūros specialistai uždegė žalią šviešą šio aplinkai draugiško kuro gamybai Klaipėdos uoste. Šiuo metu vyksta teritorijos projektavimo darbai, įrangos pirkimo procedūros. Tikimasi dar šiemet pradėti aišktelės vandenilio gamybai paruošimo darbus.

Klaipėdos uostas išlaiko krovos tempus ir per pimuosius šių metų mėnesius perkrovė šiek tiek daugiau krovinių nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Daugiausia augo ro-ro krovinių, statybinių medžiagų, medienos ir miškininkystės produktų krova.

Tarptautinis uosto technologijų hakatonas „Portathon“ skelbia startą – rugsėjo 27-29 d. Klaipėda taps erdve, kur gimsta inovatyvūs technologiniai ir skaitmeniniai sprendimai uostams. Dalyvauti, mentoriauti ir teikti iššūkius kviečiami skaitmenizacijos, kibernetinio saugumo, logistikos, uosto technologijų ekspertai, universitetų bendruomenės bei startuoliai.

1L8A9490 558

Akcinė bendrovė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija su UAB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ pasirašė memorandumą, kuriuo susitarė bendradarbiauti siekiant klimato kaitos mažinimo. Susitarimas numato žaliojo vandenilio panaudojimą.

DSC 6349 (558)

Smiltynėje, greta Naujosios perkėlos, užbaigtas statyti Klaipėdos jūrų uosto radiolokacinės kontrolės sistemos bokštas, kuris dar labiau padės užtikrinti laivybos saugumą uoste.

sabaliauskaite foto DSC 3108

Šiemet sukanka lygiai 10 metų, kai Klaipėdoje gyvuojatradicija kiekvieną vasaros sezonąpasitikti šventiškai išskleidžiant uostamiesčio simbolio burlaivio „Meridianas“ bures.Šių metų burių pakėlimo ceremonija vyks gegužės 17 d., penktadienį, 19 val., ir kartu duos startą gausybei tą savaitgalį vyksiančių renginių

Susisiekimo ministerijos iniciatyva Seimui pateikta ratifikuoti Keiptauno konvencija, sudaranti prielaidas palengvinti Lietuvos aviacijos verslo sąlygas bendradarbiaujant su orlaivių valdymo ir lizingo bendrovėmis.

Uosto direkcijos nuotr 558

Nepaisant sudėtingos geopolitinės situacijos, pernai mažėjusio krovinių srauto, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pademonstravo atsparumą: dirbo pelningai ir už praėjusius metus valstybės biudžetą papildys ženkliais  dividendais.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt