perkrovimas

„Dievo rykštės po teisybei ne naujiena, bet sunku jomis patikėti, kai jos mus ištinka. Žemė matė tiek ir tiek karų ir marų. Ir vis dėlto maras ir karas užklumpa žmones visada tokius pat nepasiruošusius.“

Šiuos, o ir visus kitus prancūzų filosofo, rašytojo egzistencialisto Albert’o Kamiu (Albert Camus) žodžius romane „Maras“, parašytame 1947 m., nūnai skaitome tarsi šių dienų kroniką, kurią nuo praėjusių metų gruodžio priblokštas ir sunerimęs stebi pasaulis. Romano, kuris 1957 m. pelnė Nobelio premiją, veikėjai, situacijos, vietinės valdžios veiksmai, žmonių gyvenimas, priverstinis išsiskyrimas uždarius miesto vartus ir pasaulio reakcija tarsi pasakoja Uhano ir kitų pusšimčio užrakintų Kinijos miestų istoriją.

Mūsų dienų maro – koronaviruso – kurio vardas Covid-19, realybėje ryškia šviesa sušvito ir pagrindinio romano veikėjo daktaro personažo prototipas – Uhano gydytojas Li Wenliang.

Sausio 31 d. Dubajuje atidarytas pagrindinis pasaulinės parodos EXPO 2020 statinys „Al Wasl Plaza“.
Atidarydami šį statinį, kuris atkartoja dykumos smėlynuose archeologų atrastą 4000 metų senumo žiedo formą, Jungtinių Arabų Emyratų šeichai Mohammedas bin Rashidas ir Mohammedas bin Zayedas pavadino ją „plakančia Dubajaus  širdimi“, aplink kurią susiburs ir pusę metų bendraus pasaulio atstovai iš 192 šalių.
Viena iš šių šalių yra Lietuva, kurios dalyvavimą pasaulinėse parodose organizuoja Aplinkos ministerija. Lietuva jau pradėjo savo paviljono statybą.
Apie tai, kaip vyksta pasiruošimas parodai, kurios tema „Sujunkime protus, kurkime ateitį“,  kalbamės su Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje EXPO 2020 generaliniu komisaru Romu JANKAUSKU.

Sausio 31 d. Dubajuje atidarytas pagrindinis pasaulinės parodos EXPO 2020 statinys „Al Wasl Plaza“.
Atidarydami šį statinį, kuris atkartoja dykumos smėlynuose archeologų atrastą 4000 metų senumo žiedo formą, Jungtinių Arabų Emyratų šeichai Mohammedas bin Rashidas ir Mohammedas bin Zayedas pavadino ją „plakančia Dubajaus širdimi“, aplink kurią susiburs ir pusę metų bendraus pasaulio atstovai iš 192 šalių.
Viena iš šių šalių yra Lietuva, kurios dalyvavimą pasaulinėse parodose organizuoja Aplinkos ministerija. Lietuva jau pradėjo savo paviljono statybą.
Apie tai, kaip vyksta pasiruošimas parodai, kurios tema „Sujunkime protus, kurkime ateitį“, kalbamės su Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje EXPO 2020 generaliniu komisaru Romu JANKAUSKU.

Praėjusią vasarą žiniasklaida skelbė žinią apie klimato kaitą Lietuvoje, buvo cituojami nepatvirtinti ir neteisingai interpretuojami reiškiniai, susiję su vandenimis. Žiniasklaida akivaizdžiai rėmėsi „GreenMatch“ Jungtinės Karalystės (JK) „žaliosios“ energetikos konsultavimo bendrovės parengta klimato kaitos poveikio studija 32 Europos šalyse.
https://www.greenmatch.co.uk/blog/2019/04/climate-change-europe

DWF jūrų ir prekybos vadovo Jonathano Mosso komentaras apie Viduriniuosiuose Rytuose kilusios krizės poveikį draudimo rinkai.

Pasaulio krovinių apyvartoje pervežimai geležinkeliu, jūra ir autotransportu yra populiarus logistikos blokas. Planetos multimodalinio sektoriaus daliai šiandien tenka 98 proc. pervežimų.
Smulkiau išnagrinėsime multimodalinių pervežimų rinkos dabartinę padėtį, jos tendencijas ir perspektyvas ACEX požiūriu.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) naujojo koronaviruso (Covid-19) protrūkį, prasidėjusį Kinijoje 2019 m. gruodžio mėnesį, šių metų sausio 30-ąją paskelbė tarptautinio masto ekstremalia padėtimi, o vasario viduryje PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas konstatavo, kad ligos plitimas „kelia labai grėsmingą pavojų likusiam pasauliui“.
Kaip ši situacija veikia gamybą, prekybą, nusistovėjusias logistikos grandines ir visą ekonomiką, svarsto mokslininkai, ekspertai ir praktikai.
Jūsų dėmesiui – keletas įžvalgų, išsakytų forumuose ir žiniasklaidoje.

Bendradarbiaujant nacionalinėms garantinėms asociacijoms, muitinėms ir Tarptautinei kelių transporto sąjungai (angl. International Road Transport Union – IRU), sėkmingai užbaigta TIR transporto operacija iš Dubajaus (Jungtinių Arabų Emyratų) į Amaną (Jordanija) per Saudo Arabijos Karalystę. Ši istorinė akimirka – tai naujos kelionės pradžia: Persijos įlankos transporto ir logistikos operatoriams suteikiamas svarbus sienų kirtimo procedūrų sprendimas. TIR sistema padėjo sutrumpinti įprastą septynių dienų

Gruodžio pabaigoje Šveicarijos mieste Lokarne, Leonardo da Vinčio meno galerijoje „il Rivellino“, įvyko baigiamasis renginys, skirtas didžiojo genijaus 500-osioms mirties metinėms. Visus 2019 m. trukusių renginių ciklas užbaigtas Bulgarijos dailininko Doncho Donchev Leonardo atminimui skirta paroda.

2020 m. gegužės ir birželio mėnesiais Klaipėdos dramos teatras kviečia žiūrovus į ketvirtą teatro šventę – tarptautinį teatro festivalį „TheATRIUM“. Pernai jo programa praturtėjo lietuviškais spektakliais – festivalis inicijavo Lietuvos teatro vitriną, kurioje Klaipėdos žiūrovai ir užsienio teatro profesionalai per penkias dienas galėjo pamatyti net penkiolika Lietuvos kūrėjų spektaklių. Šis sumanymas buvo labai sėkmingas, tad ir šiemet festivalis kviečia visus susipažinti su pačiais naujausiais mūsų teatro kūrėjų darbais: gegužės 19–24 d. pamatyti penkiolika Lietuvos teatro kolektyvų spektaklių nuo šiuolaikinio šokio (šokio teatro „Aura“ spektaklis „Kaunas Zoo“, „Airos“ – „Melancholijos bokštai“), muzikinio veiksmo („Operomanijos“ prodiusuoti A. Bumšteino „Blogi orai“) iki moderniai interpretuojamų klasikinių kūrinių („Teatrono“ – „Kandidas, arba Optimizmo mirtis“, Klaipėdos dramos teatro „Antigonė“), originalios kūrybos (VšĮ „Būties slėpinio produkcija“ – „Analizuojant žvėrį“) ir šiuolaikinės klasikos (Oskaro Koršunovo teatro „Vestuvės“, „Žmogus iš Podolsko“).

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt