Konferencija 2010

Tarptautinė konferencija

„Logistikos vaidmuo kelyje Azija-Europa“


2010 m. sausio 29 dieną Almatoje (Kazachstanas) įvykusi tarptautinė konferencija „Logistikos vaidmuo kelyje Azija-Europa“ buvo vienas pirmųjų renginių Kazachstane, sėkmingai pradėjęs Kazachstano pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO)  veiklos pradžią.
Taip šį renginį apibudino Kazachstano transporto ir komunikacijų viceministras Azatas Bekturovas vasario 1-2 dienomis Vienoje (Austrija) 18-ajame ESBO ekonomikos ir aplinkosaugos forume.
Konferencijos Almatoje organizatoriai: tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA ir Lietuvos bei Kazachstano logistikos kompanijų grupė „TL NIKA Group“.
Konferenciją globojo Lietuvos ir Kazachstano užsienio reikalų bei transporto ministerijos.

Kazachstano ir  Lietuvos prioritetai – transporto politika
Nuo 2010 metų sausio 1 dienos Kazachstanas pradėjo pirmininkauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) – didžiausiai regioninei organizacijai, jungiančiai 56 Europos, Šiaurės Amerikos ir Azijos šalis. Pirmininkavimą ESBO perėmęs iš Graikijos, Kazachstanas vadovavimą šiai organizacijai kitąmet perduos Lietuvai.

Kazachstanas ir Lietuva susitarė, kad abiejų šalių pirmininkavimo metais prioritetinėmis veiklos kryptimis bus transporto ir tranzito vystymas ir plėtra.

Šis periodas sutampa su Kazachstano valstybine programa „Kelias į Europą“, kuri  buvo pradėta 2009 ir bus baigta įgyvendinti 2011 metais.

Sausį vykusi konferencija logistikos klausimais tapo svarbiu žingsniu konstruktyviam dialogui tarp valstybių, verslo, mokslo ir politikos apie transporto ir tranzito išvystymą Eurazijos erdvėje.
Konferencijoje dalyvavo  daugiau kaip du šimtai transporto, logistikos verslo, politikos profesionalų.

Konferencijos dalyvius pasveikino ir pranešimus skaitė Lietuvos susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, Kazachstano transporto ir komunikacijų viceministras Azatas Bekturovas (Azat Bekturov), Lietuvos ūkio viceministras Arnoldas Burkovskis, Kazachstano industrijos ir prekybos viceministras Erchatas Iskalijevas (Yerkhat Iskaliev), Kazachstano užsienio reikalų ministerijos ekonomikos ir ekologijos valdybos pirmininkas Maksimas Solinas (Maksim Solin), Rusijos transporto ministerijos valstybės sekretorius, ministro pavaduotojas Segejus Aristovas (Sergej Aristov), Lietuvos Respublikos ambasadorius Kazachstane Romualdas Kozyrovičius, LR ambasadorius ypatingiems pavedimams, specialusis Kazachstano atstovas ESBO transporto ir tranzito klausimais Vytautas Naudužas, LR premjero patarėjas Algirdas Šakalys, tarptautinės Kazachstano automobilių vežėjų sąjungos (KazATO) generalinis direktorius Teodoras Kaplanas (Teodor Kaplan),  tarptautinės automobilių transporto sąjungos (IRU) ekspertas Dmitrijus Larionovas (Dmitrij Larionov), Lietuvos ir Kazachstano logistikos kompanijų grupės vadovas Vytautas Varasimavičius,  AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinio direktoriaus pavaduotojas  Albertas Šimėnas, „Kazachstan Temir Žoly“  krovinių gabenimo rinkodaros departamento direktorius Armanas Sultanovas (Arman Sultanov),  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direktorius Eugenijus Gentvilas, logistikos kompanijos „VPA Logistics“ direktorius Žilvinas Žilinskas, Honkonge įsikūrusios kompanijos „MPower associates“ direktorius Markas Milaras (Mark Millar) ir kiti.

Konferencijos sesijoms pirmininkavo  specialusis Kazachstano atstovas ESBO, LR ambasadorius ypatingiems pavedimams Vytautas Naudužas, Kazachstano universiteto profesorius Adilis Džunusovas (Adil Džunusov) ir logistikos ekspertas Markas Milaras.

Konferencijos metu vyko ir dvišaliai Lietuvos susisiekimo ministro bei Kazachstano transporto ir komunikacijų viceministro susitikimai. E. Masiulis taip pat susitiko su oro linijų bendrovės „Air Astana“ atstovais, kurie išreiškė norą ieškoti bendradarbiavimo galimybių.

Tikslas – išgirsti ir apibendrinti profesionalų mintis
„Mūsų konferencijos tikslas - suburti profesionalus, kad diskusija transporto, tranzito ir logistikos klausimais vyktų profesionaliu lygiu ir profesionalų kalba. Norime, kad profesionalų mintys ir idėjos atsispindėtų priimtoje rezoliucijoje, kuri bus pateikta čia dalyvaujančių valstybių sprendimus priimančioms institucijoms.

Šioje konferencijoje kalbėsime ne tik apie atskirų valstybių transporto ir logistikos problemas.
Nuo šių metų sausio 1 dienos Kazachstanas vadovauja Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai.  Vienu iš strateginių prioritetų pirmininkavimo metu Kazachstanas laiko transporto ir tranzito klausimus. Kitais metais vadovavimą perimsianti Lietuva pratęs šios strategijos liniją.
Pastaruosius dvejus metus abi šalys privalės svarstyti ir spręsti ne tik savo nacionalinius, bet  Eurazijos transporto politikos klausimus“,- pradėdama konferenciją, kalbėjo tarptautinio verslo žurnalo JŪRA MOPE SEA leidėja Zita Tallat-Kelpšaitė.


 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt