perkrovimas

 

Šį žurnalo numerį ruošėme su tam tikru jauduliu, nes jis yra kiek kitoks, nei įprasta verslo leidiniui. „il Rivellino“ meno galerijos vadovas Arminio Sciolli žurnalą JŪRA MOPE SEA pasirinko Lokarno kino festivalio metu vykstančio, Lietuvos 100-mečio garbei skirto tarptautinio renginio tribūna.
Pristatyti Šveicarijai – seniausiai demokratinei respublikai Europoje – valstybingumo 100-metį švenčiančios Lietuvos meną ir kultūrą – garbinga misija. Neatsisakydami tradicinių žurnalo temų, siekėme pateikti ir keletą fragmentų iš įvairaus, spalvingo Lietuvos kultūrinio meninio koliažo bei įžvalgų apie šiuolaikinio meno esmę, būseną ir poveikį visuomenei.

Šveicarija pelnytai didžiuojasi pasaulinio lygio festivaliais. Vienas iš jų – kasmet vykstantis Tarptautinis Lokarno kino festivalis. Jo idėja gimė 1946 m. Tuomet buvo įkurta tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims atvira asociacija, kurios tikslas organizuoti, skatinti ir remti festivalį. 
Rugpjūčio 1–11 d. vyksiantis 71-asis Lokarno kino festivalis yra vienas iš svarbiausių Europos kino renginių. Įvairioms kino industrijos sritims skirtos programos sutraukia įtakingus kino verslo atstovus: prodiuserius, pardavimo agentus, finansuotojus, režisierius, scenaristus, dailininkus ir kitus su kino verslu susijusius profesionalus.

Žinomo britų režisieriaus, rašytojo, dailininko Peter GREENAWAY pavardė žurnale JŪRA MOPE SEA matoma jau ne pirmą kartą. Jo piešiniais iliustravome publikacijas apie Jack Kerouac tapybos parodą „Palūžusi tapyba“ („Beat Painting“). P. Greenaway piešinys puošė ir vieną praėjusių metų žurnalo viršelį. Šį kartą pats P. Greenaway kartu su Lietuvos fotomenininku Antanu Sutkumi yra žurnalo viršelio veidai.

 

Birželio pabaigoje P. Greenaway kartu su žmona, multimedijų menininke Saskia Boddeke lankėsi Lietuvoje, susitiko su meno ir kultūros veikėjais. Šios menininkų poros tikimasi sulaukti ir Lietuvos meno bei kultūros dienose „10 jours en Lituanie“ Lokarne.

Lietuvos fotografijos patriarchu laikomas, istorikų ir kritikų vadinamas lietuvių fotografijos Homeru, kurio kūryba yra tarsi epas, sudėtas iš kasdienybės fragmentų, fotomenininkas Antanas SUTKUS yra mūsų žurnalo ir Leonardo da Vinčio galerijos „il Rivellino“ svečias.

Renginio „10 dienų Lietuvoje“ ir „10 dienų Šveicarijoje“ („10 jours en Lituanie“) organizatoriai pristatyti Lietuvos meną ir kultūrą Lokarno kino festivalyje pakvietė skirtingų sričių ir skirtingos patirties žmones.


Žurnalas JŪRA MOPE SEA, kuris taip pat dalyvauja šiame renginyje, paprašė Lietuvos grupės dalyvių atsakyti į tris klausimus:

Ką atsivežėte į Lokarno festivalį ir ką ketinate nuveikti festivalio metu?
Kokią žinią šiuo darbu norite paskelbti pasauliui?
Kokios patirties iš renginio tikitės sau, savo darbui, kūrybai, gyvenimui?

„Sujunkime protus, kurkime ateitį“ – taip optimistiškai ir viltingai skamba pasaulinės parodos EXPO 2020, Jungtinių Arabų Emyratų mieste Dubajuje prasidėsiančios 2020 m. spalio 20 d. ir truksiančios visą pusmetį, tema.


Daugiau kaip 170 valstybių jau patvirtino savo dalyvavimą parodoje ir pasirašė sutartis.

25 tūkst. naujų darbo vietų, 2 000 naujų įmonių, 1,5 mlrd. Eur. naujų investicijų, 200 proc. išaugęs eksportas, 40 tūkst. daugiau gyventojų Klaipėdoje, dvigubai didesnis atlyginimas, 400 tūkst. apgyvendintų turistų – tokią ekonominio proveržio ambiciją iki 2030 m. užsibrėžė Klaipėda. 
Uostamiestis pirmasis Lietuvoje pasirengė miesto ekonominės plėtros strategiją. Klaipėdos savivaldos, uosto, mokslo, pramonės, verslo atstovų, konsultantų bei daugiau nei 300 įvairių sričių profesionalų jungtinė komanda apsisprendė dėl miesto vystymosi kertinių krypčių ir ekonominės specializacijos. Klaipėda pasirinko mėlynojo augimo kelią ir turi tikslą tapti pasaulinio lygio mėlynosios ekonomikos bei sparčių sprendimų miestu.

Aleksandras Užmedis

 

Burlaivis „Meridianas“

Lietuvos uostamiesčio – Klaipėdos – simboliu tapęs laivas „Meridianas“ pastatytas Suomijoje. Tristiebė barkentina buvo viena iš 91 medinių burlaivių serijos, kuriuos Suomija po Antrojo pasaulinio karo pastatė ir perdavė tuometinei Tarybų Sąjungai kaip dalį karo reparacijų. Dauguma tų laivų buvo krovininės škunos, tačiau septyniolika, tarp jų ir „Meridianas“, buvo barkentinų tipo burlaiviai ir tarnavo ne kroviniams gabenti, o mokyti būsimus jūrininkus jūreivystės.

Profesionaliu, užburiančiu, teatrališku, prieš gerą dešimtmetį pasaulyje kultiniu tapusiu ir geriausiu iš to, kas britiška, laikomu Didžiosios Britanijos ukalelių orkestro (Ukulele Orchestra of Great Britain) koncertu Klaipėdoje baigėsi visą birželio mėnesį trukęs II tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“.


„Kur mūsų dienomis viešai kalbėtis apie gyvenimą, žadinti vaizduotę, patirti kitą realybę? Nesidrovint juoktis, piktintis, stebėtis, ašaroti? Dabartyje, teatre, nes jis gyvuoja tik šią akimirką“, – prieš festivalį kalbėjo Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

Milda Manomaitytė, „Global AirRail Alliance“ direktorė

 

Šiltą birželio vakarą apie du šimtus ryžtingai nusiteikusių sielų susirinko Kru geležinkelio stotyje į kasmetinį Trijų viršukalnių geležinkeliu iššūkį, kurį organizuoja „Railway Children“ labdaros fondas. Prie šių entuziastų prisijungė dvi „Young Rail Professionals“ grupės, o vienoje iš jų buvau ir aš.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt