perkrovimas

 „Nebijokite priešų – blogiausiu atveju jie gali jus nužudyti. Nebijokite draugų – blogiausiu atveju jie gali jus išduoti. Bijokite abejingų – jie nežudo ir neišduoda, tik su jų tyliu pritarimu Žemėje vyksta išdavystės ir žudynės.“

Šie įvairiuose tekstuose neretai cituojami žodžiai priskiriami net kelioms žinomoms asmenybėms: lenkų rašytojui Bruno Jesenskiui (Bruno Jasieński), čekų žurnalistui Julijui Fučikui (Julius Fučík), prancūzų karo lakūnui ir rašytojui Antuanui de Sent Egziuperi (Antoine de Saint-Exupery) ir amerikiečių poetui Ričardui Eberhartui (Richard Eberhart). Jie visi – vieno laikmečio vaikai, įžengę į šį pasaulį kartu su dvidešimtuoju amžiumi. Tik vienam – Ričardui Eberhartui, sulaukusiam 101 metų, pavyko peržengti ir dvidešimt pirmojo amžiaus slenkstį.

Kazachstano Respublikos prezidentas Nursultanas Nazarbajevas kasmet metų pradžioje kreipiasi į Kazachstano tautą, paskelbdamas valstybės strategiją svarbiausiais klausimais ir išdėstydamas savo poziciją, kodėl būtini vienokie ar kitokie žingsniai bei sprendimai.
Šiemet Kazachstanui švenčiant 25 metų Nepriklausomybės sukaktį, N. Nazarbajevo kreipimesi konstatuojama, kad šalis užbaigė vieną vystymosi etapą ir žengia į naują – trečiosios Kazachstano modernizacijos – etapą, pasiruošusi deramai sutikti jos laukiančius iššūkius. 
Jūsų dėmesiui pristatome ištraukas iš Kazachstano prezidento kreipimosi į tautą.

Visos visuomenės nepakankamai teisingos ir nuolat atsiranda neteisybių, prieš kurias reikia kovoti

Zygmunt Bauman

Austėja Radvilaitė

Dėl nuolatinių valstybės ir privačių investicijų į infrastruktūrą bei suprastruktūrą Klaipėdos uosto panorama pastaraisiais metais nuolat keičiasi. Siekdama sudaryti kuo palankesnes logistikos sąlygas savo partneriams, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija uosto strategiją yra sudėliojusi iki pat 2020 m. ir ambicingus ateities planus braižo dar 25 metams į priekį. Nuoseklias investicijas į veiklos sąlygų gerinimą ir uosto operatorių gebėjimą tinkamai tuo pasinaudoti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas VAITKUS laiko pagrindiniu uosto konkurenciniu įrankiu.

1992 m. veiklą „plyname lauke“ pradėjusi Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ yra pirmoji privati bendrovė uoste ir viena iš tų įmonių, kurios ypač daug prisidėjo prie Klaipėdos uosto plėtros. Šiemet „Bega“ švenčia 25 metų veiklos jubiliejų.

Per ketvirtį amžiaus kompanija pasiekė fenomenalių plėtros ir veiklos rezultatų. Buvusioje nebenaudojamoje sovietmečio Kartono kombinato teritorijoje, prie tuometinių uosto veiklai nepritaikytų ar net neegzistuojančių krantinių, ji sukūrė naują galingą, technologiškai toli į priekį pažengusį Klaipėdos uosto segmentą.

Kompanija „Circle“ – Italijos ir Europos įmonių partnerė, priimanti inovacijų, internacionalizacijos ir augimo iššūkius, pasitelkdama pažangų darbo organizavimą ir efektyvius procesus.

„Circle“ taip pat yra patyrusi uostų, laivybos ir intermodalinės logistikos ekspertė, kurios patirtis daro ją išskirtine ir konkurencinga partnere šioje pramonės srityje.

Apie kompanijos veiklą pasakoja „Circle“ generalinis direktorius Luca ABATELLO.

Romas Jankauskas
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Parodų organizavimo skyriaus vedėjas, Lietuvos ekspozicijos tarptautinėje parodoje EXPO 2017 komisaras, EXPO 2017 komisarų kolegijos valdančiojo komiteto pirmininkas

Kazachstano sostinėje Astanoje rugsėjo 10-ąją iškilmingai užbaigta tris mėnesius trukusi tarptautinė specializuota paroda EXPO 2017. Parodoje, kurios tema „Ateities energija“, dalyvavo 115 valstybių ir 22 tarptautinės organizacijos.

Rugpjūčio pabaigoje Klaipėdos dramos teatras pradėjo naują, 82-ąjį teatrinį sezoną. Iki pavasario teatro kolektyvas pakvies žiūrovus į penkias premjeras ir vieną atnaujintą spektaklį vaikams. Tačiau jau dabar teatras gyvena pasiruošimu antrajam tarptautiniam teatrų festivaliui „TheATRIUM“.
Lietuvos uostamiestyje, šiemet tituluotame Lietuvos kultūros sostine, Klaipėdos dramos teatro surengtas ir jo jėgomis įgyvendintas pirmasis tarptautinis teatrų festivalis pateisino organizatorių lūkesčius. Festivalyje dalyvavo ir geriausius savo spektaklius parodė devyni teatrai iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos.
Apie festivalį, teatrą, meną ir jo reikšmę miesto, valstybės ir kiekvieno žmogaus gyvenime kalbamės su festivalyje dalyvavusiu Liepojos (Latvija) dramos teatro vadovu Herbertu LAUKŠTEINU.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt