perkrovimas

 „Aš nestatau namų, aš nevedu tautos, aš sėdžiu po šakom akacijos baltos“, – šie lietuvių poeto Henriko Radausko (1910–1970) eilėraščio žodžiai išrašyti ant grindinio prieš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paradines duris. Žengdamas į išminties šventovę, norom nenorom juos perskaitai ir pagalvoji, kad šiandieniniame beprotiškos konkurencijos, susipriešinimo, intrigų, skandalų pasaulyje ir statantiems, ir vedantiems tautas būtų pravartu atsisėti po baltos akacijos – Europos ir Rytų kultūrinėse tradicijose laikomu gyvybės medžio ir pasaulio modelio simboliu – šakom ir pamąstyti prieš imantis veiksmų.

2018 m. rugpjūčio 27 d. Kazachstano Prezidentas Nursultanas Nazarbajevas ypatinguoju ir įgaliotuoju šalies pasiuntiniu Lietuvos Respublikoje paskyrė Viktorą Temirbajevą, kuris šiame poste pakeitė Bauržaną Muchamedžanovą, užbaigusį savo įgaliojimus Lietuvoje.

Pokalbį apie skirtingų šalių ir kultūrų bendradarbiavimą, verslo ir mokslo sinergiją, kurį optimistiškai plėtoja Kazachstano nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Viktoras Temirbajevas, tęsiame su Klaipėdos universiteto rektoriumi, profesoriumi, dr. Artūru RAZBADAUSKU.

 

Ir darome tai neatsitiktinai. Lapkričio 8–18 d. Klaipėdos universiteto delegacija lankysis tarptautinėje mokslo mugėje Kazachstane, vykstančioje net keturiuose Kazachstano miestuose.

Protingi logistikos sprendimai – būtina sąlyga norint laimėti regionų tarpusavio varžytuves. Štai kodėl Saksonija-Anhaltas yra puikus pasirinkimas multimodalinės logistikos mazgui.

Thomas Webel, Saksonijos-Anhalto regioninės plėtros ir transporto ministras

 

Bauhauzo stiliaus Desau-Roslau mieste Bauhause vykusioje „Hafenhinterland 2018“ konferencijoje logistikos ekspertai susirinko aptarti šios pramonės esamų ir būsimų iššūkių.

Apie 100 logistikos ekspertų iš šešių Europos šalių diskutavo apie Desau-Roslau sausumos uosto vystymo perspektyvas. Saksonija-Anhaltas yra puikias pozicijas užimantis novatorius. Ši Vokietijos federalinė žemė Europos širdyje išsivystė į svarbų logistikos mazgą, kuris geležinkeliais, keliais ir vidaus vandenkeliais sujungia gabenamų krovinių srautus.

 

Pasaulinės parodos vyksta nuo 1851 m., nuolat vystosi ir keičiasi, bet iki pat mūsų laikų nepraranda svarbos. Savo reikšme ir populiarumu jos lyginamos su olimpinėmis žaidynėmis ir kitais svarbiausiais tarptautiniais renginiais. Dabar pasaulinės parodos rengiamos kas penkerius metus ir trunka šešis mėnesius. Jose dalyvauja dauguma pasaulio valstybių (pvz., Hanoveryje 2000 m. dalyvavo 155 valstybės, Šanchajuje 2010 m. – 192, Milane 2015 m. – 144), šias parodas aplanko milijonai žmonių (pvz., Osakoje 1970 m. užfiksuotas rekordas – 63 mln. lankytojų, buvo sumuštas 2010 m., kai parodą Šanchajuje aplankė net 73 mln. žmonių.

Pati didžiausia transporto bei logistikos paroda Centrinėje Azijoje – taip prisistato tarptautinės transporto ir logistikos parodos „TransKazakhstan / Translogistika“ rengėjai.

 

Šiemet rugsėjo 18–20 dienomis Almatoje vyko jau 22-oji transporto ir logistikos paroda bei konferencija.

 Lietuva, esanti patogioje geografinėje padėtyje tarp Rytų ir Vakarų, gali tapti svarbiu Kinijos partneriu transporto srityje, Kinijai įgyvendinant Naujojo šilko kelio – „Vienos juostos, vieno kelio“ iniciatyvą. Šia tema Vilniuje surengtas tarptautinis seminaras bei Kinijos tarptautinės ekspeditorių asociacijos ir Rytų–Vakarų transporto koridoriaus asociacijos atstovų susitikimas su Lietuvos susisiekimo ministerijos vadovais.

Žvilgsnis iš Lietuvos

 

Romas Jankauskas

BIE atstovas ir Lietuvos paviljono pasaulinėse EXPO parodose generalinis komisaras nuo 2005 m.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt