perkrovimas

Brangieji skaitytojai, štai Jūs atvertėte 100-ąjį žurnalo JŪRA MOPE SEA numerį. Tiek išleista nuo 1999 m. vasaros. Galima sakyti, įveikta šimtas mylių vingiuotame kūrybos ir leidybos kelyje, kartais sunkiai kylant į kalną, kartais strimgalviais, tarsi į bedugnę, dardant žemyn. Teko kapstytis ir klampiame bekelės purve, tarpais pasimėgaujant lygiu, tačiau visuomet pavojingai slidžiu greitkeliu. Galiu pasidžiaugti, kad tą šimtą mylių įveikėme visą laiką judėdami pirmyn, nesustoję pailsėti pakelėje ir net neturėję nė mažiausios minties pasukti atgal. Buvome ir esame kelyje į svarbius įvykius, į pažinimą,  naujų idėjų, projektų gimimo ištakas, galų gale – kelyje į nuotykį. Kaip Jack Kerouac knygoje.

Jau praeityje ir prisiminimuose liko karštoji Astanos vasara, turint galvoje ne tik oro temperatūrą, nors ji buvo pakankamai aukšta. Nuo birželio iki rugsėjo Kazachstano sostinę kaitino EXPO 2017 „Ateities energijos spinduliai“, sklindantys iš Kazachstano paviljono „Nur Alem“ ir kitų 115 šalių paviljonų bei daugiau nei 4 mln. šios parodos lankytojų širdžių. Tą visapusišką kaitrą teko išgyventi Lietuvos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui Kazachstane  Vytautui NAUDUŽUI.

Šiuo metu Indijos vyriausybė šalies infrastruktūrai – keliams, geležinkeliams ir vandens keliams – skiria milžiniškas investicijas. Vien kelių atnaujinimo biudžetas laikotarpiui iki 2018 m. siekia beveik 14 mlrd. dolerių. Tai turėtų pagyvinti jau ir taip sparčiai augančią Indijos logistikos rinką. „Messe München“ siūlo idealią galimybę užsienio verslininkams dalyvauti šios rinkos plėtroje „transport logistic India“ parodoje, kuri vyks 2018 m. sausio 23–24 dienomis  Mumbajuje.

Įprasta, kad kruizinių laivybos kompanijų dėliojamuose uostų maršrutuose pirmiausia pažymimos valstybių sostinės. Tačiau, nepaisant to, neseniai pasibaigęs kruizinis sezonas Klaipėdai šiemet buvo itin sėkmingas – uostas fiksuoja rekordinį kruizinių turistų skaičių, o ateinančiais metais tikimasi tikro proveržio šiame segmente.

Į Klaipėdos (Lietuva) uostą šiemet atplaukė 63 laivai su 74 716 turistų. Turistų skaičius 14 proc. pranoko pernykštį srautą.

Austėja Radvilaitė

Zita Tallat-Kelpšaitė

Po 93 dienas trukusios tarptautinės specializuotos parodos EXPO 2017, kurios tema buvo „Ateities energija“ ir kurią nuo birželio iki rugsėjo mėnesio Kazachstano sostinėje Astanoje aplankė beveik keturi milijonai žmonių, vis dar girdisi šios parodos aidai vienoje ar kitoje iš 115 joje dalyvavusių šalių ar kurioje nors iš 22 tarptautinių organizacijų.

Švęsdama 25 metų jubiliejų, Klaipėdos uosto (Lietuva) jūrų krovinių kompanija „Bega“ atvėrė keletą pastarųjų metų plėtotą vieną galingiausių žemės ūkio produktų krovos kompleksų Baltijos regione.

Minske keturias dienas vykę Baltarusijos transporto savaitės renginiai Lietuvos delegacijai prasidėjo įdomia ekskursija į Kinijos ir Baltarusijos industrinį parką „Didysis akmuo“, plėtojamą gražioje teritorijoje už 25 km nuo Minsko, netoli oro uosto.

Baltarusijos ir Kinijos bendradarbiavimo simbolis – „Didysis akmuo“

Lapkričio viduryje Stambule kasmet vykstančioje Vokietijos kompanijos „Messe München“ ir Turkijos kompanijos „EKO“ organizuojamoje transporto ir logistikos parodoje bei konferencijoje „logitrans“ paprastai dalyvauja Europos ir Azijos transporto, logistikos, laivybos kompanijos, jūrų ir oro uostai, asociacijos, mokslo įstaigos.

„logitrans“ parodos, vykusios 2017 m. lapkričio 15–17 d. Stambule, pagrindinės temos buvo logistika ir Naujasis šilko kelias. Renginyje dalyvavo 150 eksponentų ir apie 13 700 dalyvių. Parodos dalyviai iš Eurazijos šalių bei Vokietijos, Austrijos ir Prancūzijos paviljonai pristatė savo produkciją bei paslaugas.

Praėjusią savaitę Kazachstano sostinėje Astanoje vyko XXI tarptautinė transporto ir logistikos paroda „TransKazakhstan“ bei X tarptautinė konferencija „Naujoji Eurazija: transporto ir logistikos sistemų vystymas Eurazijos transkontinentiniuose maršrutuose“.

Konferenciją moderavęs Kazachstano investicijų ir plėtros ministras Ženis Kasymbekas savo kalboje pabrėžė, kad Kazachstanas neturi tiesioginio išėjimo į jūrą ir didžiąsias rinkas. „Kinija ir Europos Sąjunga mums yra tos jūros ir vandenynai, tarp kurių turime dirbti“, – sakė ministras.

Į kasmetinę Baltijos uostų konferenciją Treleborge susirinko per 120 dalyvių. Baltijos uostų organizacijos (BPO) organizuojamas, Treleborgo uoste vykęs renginys daugiausiai dėmesio skyrė uostų industrijos ateičiai. Programos metu buvo apžvelgta kintanti politinė situacija, laivybos ir uostų sektoriaus reglamentai, tendencijos ir skaitmeninimas.

Diskusijose, kurias vedė Turku aukštosios ekonomikos mokyklos logistikos profesorius Lauri Ojala, buvo nagrinėjama pasaulio ir regioninių tendencijų įtaka uostų veiklai. Greita technologijų kaita, pasaulinės ekonominės galios, demografijos, socialiniai ir klimato pokyčiai bei senkantys resursai ir spartūs urbanizacijos procesai tėra keletas uostų veiklai įtakos turinčių tendencijų.

Metų pabaigoje Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) atstovai dalijosi įžvalgomis apie Vokietijos ir Lietuvos santykiams rūpimą politinę situaciją po Vokietijoje neseniai pasibaigusių rinkimų.

Šį rudenį Karagandoje vartus atvėrė „Lietuvių kiemas“ – Lietuvos verslo ir kultūros centras, kuriame  veikia lietuviško maisto kavinė, paveikslų galerija ir konferencijų salė.

Anna Defrancesco

„MA*GA“ muziejus Galaratėje organizuoja didžiulę Jack Kerouac – vieno iš XX a. literatūros ikonų – paveikslų ir piešinių parodą, kuri vyks nuo 2017 m. gruodžio 3 d. iki 2018 m. balandžio 22 d.

Aštuoniasdešimties tapybos darbų ir piešinių kolekcija atskleidžia „palūžusios kartos tėvo“ (angl. „Beat Generation“) anksčiau niekuomet netyrinėtą pusę.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt