perkrovimas

Šiemet minime bent keletą jūros ar su jūrine veikla susijusių sukakčių. Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA, kurio ištakos siekia 1935 m., kelis kartus gaivintas ir galutinai atgimęs 1999-aisiais, švenčia 20 metų jubiliejų. Tokią pat sukaktį mini ir buvusio Klaipėdos prekybos uosto bazėje susikūrusi privati krovos kompanija KLASCO. Kita, ryžtingai auganti uosto krovos kompanija – Klaipėdos konteinerių terminalas – švenčia 25 metų sukaktį. Lietuvos buriuotojai mini trijų jachtų – „Lietuvos“, „Audros“ ir „Dailės“ – žygio per Atlantą 30-metį. Jūrinės kultūros nešėjas ir puoselėtojas – Lietuvos jūrų muziejus – švenčia 40 metų sukaktį. Ilgiausiai Lietuvoje veikianti laivų statybos bendrovė – Vakarų laivų gamykla – metų pradžioje paminėjo 50-mečio jubiliejų. 60-ąjį kartą švenčiama atgimusi ir be pertraukų rengiama Jūros šventė. Ta proga prisimenama, kad nuo pirmosios Jūros dienos, kuri labai iškilmingai buvo švęsta kaip Lietuvos valstybinė šventė, praėjo 85 metai.

Šiemet minime bent keletą jūros ar su jūrine veikla susijusių sukakčių. Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA, kurio ištakos siekia 1935 metus, kelis kartus gaivintas ir galutinai atgimęs 1999-aisiais, švenčia 20 metų jubiliejų. Tokią pat sukaktį mini ir buvusio Klaipėdos prekybos uosto bazėje susikūrusi privati krovos kompanija KLASCO. Kita, ryžtingai auganti uosto krovos kompanija – Klaipėdos konteinerių terminalas – švenčia 25 metų sukaktį. Lietuvos buriuotojai mini trijų jachtų – „Lietuvos“, „Audros“ ir „Dailės“ – žygio per Atlantą 30-metį. Jūrinės kultūros nešėjas ir puoselėtojas – Lietuvos jūrų muziejus – mini 40 metų sukaktį. Ilgiausiai Lietuvoje veikianti laivų statybos bendrovė – Vakarų laivų gamykla – metų pradžioje paminėjo 50-mečio jubiliejų. 60-ąjį kartą švenčiama atgimusi ir be pertraukų rengiama Jūros šventė. Ta proga prisimenama, kad nuo pirmosios Jūros dienos, kuri buvo švenčiama kaip Lietuvos valstybinė šventė, praėjo 85 metai.

...Nėra buvę atgimusioje Lietuvoje tokios valandos, kaip šitoji, kurią dabar gyvename. Minių minios stovi susirinkusios toje mūsų Baltijos pajūrio vietoje, kur mūsų atgijusi tauta laisvai bendrauja su visu pasauliu, kur eina mūsų krašto gėrybių mainai su kitų tautų gėrybėmis. Tas tvarkingai suburtas minias atvedė čionai vieningas tikslas pareikšti visiems, kad lietuviai atjaučia ir supranta jūros svarbą savo tėvynės laisvei, kad jie savo jūros teisę saugos ir gins, kiek tik galės. Pirma tokia didinga šventė laisvoje Lietuvoje, ji paliks mūsų atmintyje, paliks ir mūsų tautos istorijoje.

Klaipėdos konteinerių terminalas (KKT) skaičiuoja 26-uosius savo veiklos metus. Prieš ketvirtį amžiaus įkurta viena iš pirmųjų privačių uosto kompanijų nuėjo ilgą kelią nuo mažiausio uoste terminalo, 1994 m. metusio drąsų iššūkį aplinkiniams uostams ir pradėjusio krauti iki tol Lietuvoje nematytą krovinį – konteinerius, iki didžiausio Baltijos šalyse konteinerių krovėjo.

Kristina Kavaliauskaitė

 

Balandžio viduryje, po daugelio metų pertraukos, iš Klaipėdos į Kauną krovinį atplukdė VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos operuojama krovininė barža. Šis plaukimas tapo simboliniu, atgaivinusiu upinę laivybą Lietuvoje bei pirmu reikšmingu naujo įmonės vadovo ir atsinaujinusios komandos pasiekimu. Nuo šiol iš viso pasaulio įvairūs kroviniai ir konteineriai gali būti pristatomi vandens keliais ne tik į Klaipėdos jūrų uostą, bet ir į Kauno Marvelės tarptautinį upinį uostą.

Iki pasaulinės parodos EXPO 2020 Dubajuje lieka vos 500 dienų, per kurias reikia suprojektuoti ir pastatyti Lietuvos paviljoną, sukurti ir įrengti jame Lietuvą pristatančią ekspoziciją, surinkti parodos metu dirbsiančią gidų komandą, paruošti informacinę ir kultūrinę programą. Ar jau galime pasakyti, kaip atrodys Lietuvos paviljonas, kuo jis išsiskirs iš kitų? Mintimis apie tai dalijasi Lietuvos generalinis komisaras šioje parodoje, Aplinkos ministerijos EXPO grupės vyriausiasis patarėjas Romas JANKAUSKAS.

Gediminas Gudavičius,

VšĮ Klaipėdos jūrinio miesto simbolis burlaivis „Meridianas“ valdybos narys

 

Lietuvos uostamiestį Klaipėdą kelis dešimtmečius puošiantis istorinis burlaivis „Meridianas“ ir jo išsaugojimu besirūpinanti viešoji įstaiga priimta į Europos jūrinio paveldo asociaciją (European Maritime Heritage, EMH).

Jolė Jūraitė

 

Šveicarijos mieste Lokarne „il Rivellino“ Leonardo da Vinčio meno galerijoje oficialiai baigti 2018 m. vykę Lietuvos valstybingumo 100-mečiui skirti renginiai.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt