prezidente

 

 

Mūsų valstybės trispalvėje vėliavoje viršutinė juosta reiškia saulę, amžiną tautos veržimąsi į šviesą. Tegul ir Jus Astanoje pasiekia lietuviškos energijos spindulys, nukreiptas į ateitį. Mes galime ir turime kuo pasidalyti – ambicija, proveržiu, žiniomis. Prieš kelerius metus, kai Lietuva dar buvo priklausoma nuo vienintelio energijos tiekėjo, radome savyje jėgų visiškai pakeisti situaciją – tapti nepriklausoma valstybe ir energetikos srityje. Šiandien galime ne tik rinktis, kurią energijos rūšį vartoti, iš ko ją pirkti, bet ir kam ją parduoti. Dabar skubame žengti naujus žingsnius – pereiti prie inovacijų, padedančių dar efektyviau taupyti išteklius, tausoti aplinką ir pasirūpinti vartotojais. Taip pat – pasiekti proveržį pažangiausių technologijų srityje. Mes jau pakeliui į šį tikslą. Lietuvoje ypač didžiuojamės mūsų lazerių kūrėjų laimėjimais, pripažintais visame pasaulyje. Būtent lazerių spinduliai lietuviškame EXPO 2017 paviljone Jus lydės ir padės dar artimiau susipažinti bei susidraugauti su Lietuva.


Laukiame Jūsų!

 

Romas Jankauskas

 

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Parodų organizavimo skyriaus vedėjas, Lietuvos ekspozicijos tarptautinėje parodoje EXPO 2017 komisaras, EXPO 2017 komisarų kolegijos valdančiojo komiteto pirmininkas

Abaj Baigenžin

 

AB „Nacionalinis mokslo medicinos centras“ valdybos pirmininkas

 

Mane su Lietuva sieja ne tik profesionalūs ryšiai, bet ir draugystė su daugeliu kolegų. Nuo pat pradžių tarp mūsų, gydytojų, užsimezgė puikus ryšys. Į Kazachstaną nuolat atvažiuoja specialistai, pavyzdžiui, kardiochirurgai ir onkologai, kurie mūsų klinikose veda meistriškumo pamokas bei daro unikalias operacijas. Jie moko jaunus gydytojus, nuolat padeda, ir Kazachstano gydytojai dažnai vyksta stažuotis į Lietuvą. Dažniausiai į Kauno universitetines klinikas, kuriose dirba mūsų draugas, žinomas kardiochirurgas, daugeliui mūsų tapęs mokytoju, profesorius Rimantas Benetis. Jis aktyviai dalyvavo kuriant Kazachstano kardiochirurgijos tarnybą. Vienas jo mokinių Adilžan Albazarov šiandien vadovauja mūsų klinikos kardiochirurgijos skyriui ir jau savarankiškai atlieka sudėtingiausias operacijas.

Vitalijus Tvarijonas

 

Karagandos etninio susivienijimo „Lituanica“ vadovas, Karagandos srities Lietuvos garbės konsulas

 

Lietuva – mano antroji Tėvynė. Aš – lietuvis, ir susijęs su ja ne tik todėl, kad aš gimęs lietuviu, aš susijęs su ja genetiškai, mano protėviai – lietuviai. Lietuva – neatskiriama mano gyvenimo dalis.

Gainur Toktarov

 

Kazachstano elnininkystės rūmų vykdantysis direktorius, Katon-Karagaj direktoriaus pavaduotojas, Rytų Kazachstano srities Lietuvos garbės konsulas

 

Man Lietuva – Vakarų Europos forpostas. Sostinė Vilnius su savita architektūra, geranoriškumo ir ramybės atmosfera – magnetas įvairaus amžiaus turistams. Tai noras pamatyti senus miestus, Baltijos jūrą. Pažiūrėti „Žalgirio“ rungtynes, nors aš ir nesu krepšinio fanas. Aplankyti Vilnių, Kauną, Klaipėdą.

Nuo birželio 10-osios iki rugsėjo 10-osios Kazachstano sostinėje Astanoje vykstančioje pasaulinėje parodoje EXPO 2017, kurios moto – „Ateities energija“, Lietuva pristato šalies energetikos strategiją ir inovacijas, kviesdama aplankyti paviljoną pavadinimu „Ateities energijos spinduliai iš Lietuvos“.

 

Apie tai, kada ir kokius energetikos spindulius Lietuva pradėjo skleisti pasauliui, kokia yra šių dienų bei ateities energetikos strategija, kalbamės su Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos (NLEA) prezidentu Daliumi MISIŪNU.

Lazerių pramonė – Lietuvos ekonomikos džiaugsmas ir pasididžiavimas

 

Dr. Mikas Vengris

 

Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Lazerinių tyrimų centro profesorius

Spartus Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) klasterio augimas ir vystomi projektai liudija apie tai, kad steigiant šią verslo bendradarbiavimo platformą buvo pataikyta tiesiai į dešimtuką.

 

Nepaisant pavadinimo, klasterio „formatą“ būtų taikliau apibūdinti kaip tarptautinį nei nacionalinį – ir dėl gebėjimo pritraukti solidžių užsienio partnerių, ir dėl aktyvaus dalyvavimo kuriant visą Baltijos jūros šalių regioną apimantį verslo partnerysčių tinklą.

Klaipėdos uostas laikomas vienu ekologiškiausių uostų Europoje – čia apie 80 proc. krovinių atkeliauja aplinkai draugišku transportu – geležinkeliais. Nuolatinės investicijos į infrastruktūrą skatina Klaipėdos uoste diegti moderniausias technologijas, keliančias ekologiškumo ir darnios plėtros kartelę kasmet vis aukščiau.

Heshaam Hague ir Simon Ansel

 

MoneySuperMarket.com

 

MoneySuperMarket.com atliko tyrimą ir nustatė „žaliausius“ pasaulio gyventojus. Ataskaitoje atsižvelgiama į keletą aspektų, įskaitant žaliosios energijos naudojimą, energijos suvartojimo apimtis apskritai, oro taršą ir t. t. Štai keletas įdomių rezultatų:

Pasaulio muzikinėje erdvėje per gana trumpą laiką tvirtą vietą užsitikrino jaunas kompozitorius bei atlikėjas iš Lietuvos Gediminas Gelgotas ir jo suburtas mobilus, modernus, veržlus, stilingas, drąsus, eksperimentuojantis ansamblis su aukščiausio lygio jaunais stygininkais profesionalais, atliekančiais klasikinę ir šiuolaikinę muziką, suderintą su specialia scenine režisūra. Ansamblis, pavadintas „Naujų idėjų kameriniu orkestru“, Europoje vertinamas kaip rafinuotos garsinės ir vizualios estetikos skleidėjas. Universalią muzikinę kalbą atradęs kamerinis orkestras su naujomis idėjomis drąsiai veržiasi ir į Amerikos, Azijos bei kitus žemynus.

Moksliniai atradimai, šiuolaikinės technologijos, inovacijos keičia ne tik žmonių kasdienybę, įpročius bei gyvenimo būdą. Technologijų revoliucija ryžtingai skverbiasi ir į meną, netgi į tokią, regis, konservatyvią jo rūšį kaip tapyba.

 

Klasikinė aliejinė tapyba ir šiuolaikinės, realybę keičiančios technologijos – nuostabą ir vidinę prieštarą keliantis derinys. Kaip tapybiniame, intuicija ir pasąmonės refleksijomis paremtame paviršiuje išsitenka ir menininko kūrybos laisvė, jos gyvastis, iracionalumas, ir užprogramuotos medijos, kardinaliai pakeičiančios tikrovės suvokimą?

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt