perkrovimas

 

Visiškas sutapimas, kad šių metų paskutiniam žurnalo numeriui Leidėjos žodį rašyti sėdau lapkričio 9-ąją. 

Berlyno sienos griuvimo ir Šaltojo karo pabaigos diena, nuo kurios praėjo 30 metų. Šį jubiliejų pasaulis šventė prisimindamas visas didžiojo persilaužimo dienos smulkmenas, minėdamas žuvusius ir gyvus likusius didvyrius, per daugiau nei penkis dešimtmečius nenuilstamai bandžiusius įveikti Šaltojo karo monstrą, padalinusį miestą bei pasaulį į Rytus ir Vakarus, išskyrusį šeimas, tautą, kultūrą ir svajones. Spauda mirgėte mirgėjo pasakojimais apie Berlyno sienos griuvimą.

Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, prieš metus atšventusi 70 metų veiklos sukaktį, nuo įkūrimo pradžios įveikė keletą augimo etapų.

 

Kokia ši jūrininkų Alma Mater yra šiandien?

 

Apie tai kalbamės su LAJM direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Rima MICKIENE.

Rugsėjo pabaigoje Almatoje (Kazachstanas) įvykusi 23-ioji transporto ir logistikos paroda bei konferencija sulaukė beveik 2 tūkstančių lankytojų iš 33 šalių. Ši tarptautinė mugė laikoma svarbiausiu transporto ir logistikos renginiu Vidurinėje Azijoje.

 

Kokių tikslų siekia parodos dalyviai, pristatydami savo kompanijas jau trečią dešimtmetį vykstančiuose renginiuose Kazachstane?

 

27 proc. apklaustųjų parodoje atsakė, kad tikisi surasti naujų partnerių ir klientų.

 

Kokių tikslų siekė Lietuvos delegacija, vadovaujama susisiekimo viceministro Vladislavo Kondratovičiaus, savo vizitą Vidurinėje Azijoje pradėjusi Uzbekistane ir pratęsusi Kazachstane, kur jungtiniame stende buvo pristatytas Lietuvos transporto sektorius?

Zita Tallat-Kelpšaitė

 

Jungtiniai Arabų Emyratai likus vieneriems metams iki EXPO 2020 pradžios surengė džiaugsmingą, spalvingą ir triukšmingą šventę.

 

Lieka vieneri metai“ (“1 Year to Go”) – tokie užrašai kvietė žmones švęsti visuose septyniuose šalies Emyratuose.

 

 

Spalio 20-ąją 20 valandą 20 minučių buvo likę lygiai metai iki Dubajuje vyksiančios pasaulinės parodos EXPO 2020 atidarymo.

 

Lieka vieneri metai

Jolė Jūraitė

 

Pasaulis šiemet minėjo didžiojo genijaus Leonardo da Vinčio 500-ąsias mirties metines. Nors jau praėjo pusė tūkstantmečio, kai Žeme nebevaikšto nenuilstantis meno ir mokslo kūrėjas, talentingas inžinierius ir karo reikalų strategas, jo nerami dvasia taip pat veržliai bei aistringai sklando galerijose ir šiuolaikinių menininkų kūrybinėse dirbtuvėse, įkvėpdama naujai pažvelgti į genijaus kūrybą, studijuoti ją, interpretuoti bei siekti tokio pat genialaus tobulumo.

 

Likimo ir gyvenimo aistrų blaškomas menininkas savo pėdsaką yra palikęs ir Šveicarijos Lokarno mieste, kur jo suprojektuotame gynybiniame pilies bastione dabar yra įsikūrusi broliams Arminio ir Paolo Sciolli priklausanti Leonardo da Vinčio meno galerija „il Rivellino“. Šiame meno židinyje nuolat dega kūrybos ugnis, išsiverždama į pasaulį įvairiais pavidalais ir formomis.

Peter Greenaway

 

Koks siurprizas – Da Vinčis (Leonardo da Vinci), žmonijos istorijoje siejamas su optimizmu, taika, mąstymu ir kūryba, aštuonerius metus – nuo 1499 m. iki 1507 m. – turbūt toks nebuvo. Virš šlovinamo genijaus praslinko tamsus debesis. Tuo metu jis galėjo būti laikomas karo trokštančiu samdiniu, kuriam už karo bei naikinimo įrankių, mašinų kūrimą, išradimą ir gamybą buvo dosniai atlyginama ir užtikrinama visokeriopa globa. Tam įtaką galėjo daryti asmeninio keršto siekimas, nepasitenkinimas savo talentu ir sugebėjimais bei piktas pasibjaurėjimas XV a. pab. – XVI a. pr. Italijoje siautusiu ir menininką supusiu neribotu smurtu.

 

Štai, kas vyko – istorija papasakota aštuoniuose detaliuose brandžiojo renesanso ir manierizmo bei ankstyvojo baroko paveiksluose, arba scenose.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt