perkrovimas

 

Šilko kelias, skaitmenizavimas, dekarbonizavimas, diversifikavimas, žalioji laivyba, tvarioji, išmanioji, inovatyvioji, mėlynoji, žalioji ekonomika, alternatyviosios technologijos, švarioji ateitis, ekologija, aplinkosauga, tausojimas – pastaruoju metu tai yra populiariausi raktiniai žodžiai tarptautinių renginių dienotvarkėse.

Būdamas logistikos mazgu ir „vartais į rytus“ Saksonijos-Anhalto federacinis regionas siekia formuoti Vokietijos uostų vidaus multimodalinio transporto srautus tvarios plėtros pagrindu. Saksonijoje-Anhalte 2018 m. rugsėjo 6–7 d. vyksiančioje „Hafenhinterland“ konferencijoje bus nagrinėjami šio regiono multimodalinės logistikos mazgo klausimai. 
Pokalbio metu Saksonijos-Anhalto regioninės plėtros ir transporto ministras Thomas WEBEL papasakojo apie regiono pranašumus, potencialą ir ateities iššūkius.

Jau pirmosiomis rugsėjo dienomis prasideda intensyvus ir įdomus rudens renginių sezonas. 
Rugsėjo 4–7 d. jį galingai su 2 200 dalyvių pradeda kompanijos „Hamburg Messe“ kas antrus metus rengiama didžiausia jūrinės industrijos mugė SMM, pritraukianti daugiau nei 50 000 lankytojų iš viso pasaulio. Rugsėjo 5 d. Suomijos vidaus vandens kelių asociacija kviečia į seminarą kruizą Saimos kanalu.

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija teigia, kad šių metų pirmojo pusmečio rezultatai rodo sėkmingą šalies transporto sektoriaus augimą. 
„Tendencijos yra optimistinės – šalies transporto įmonės vis labiau įsitvirtina pagrindinėse ES ir NVS šalių rinkose, veikia pažangiai, numatydamos ilgalaikes strategijas. Sparčiai auga valstybės valdomų įmonių – „Lietuvos geležinkelių“ ir oro uostų, Klaipėdos jūrų uosto – rezultatai, tai vieni geriausių pasiekimų Baltijos šalyse“, – sako LR susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Vilius Juzikis
SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos direktorius

 

Vilius Juzikis SEB banke pradėjo dirbti kaip klientų vadybininko asistentas verslo bankininkystės srityje. Per šį laiką jis taip pat vadovavo bendrovei „SEB lizingas“ ir jos integracijos į banko struktūrą procesui. Vėliau prisijungė prie grupės kredito padalinio Švedijoje, po to ketverius metus vadovavo Kredito departamentui Lietuvoje. Nuo 2017 m. pavasario V. Juzikis – Verslo bankininkystės tarnybos direktorius ir SEB banko valdybos narys.

Tim Alexandrin

 

• 667 dalyviai ir daugiau nei 26 300 lankytojų
• Skaitmeninimas ir Kinijos Šilko kelio iniciatyva kuria naujas galimybes
• Daugiau nei 40 konferencijų sesijų aktualiomis temomis

Gegužės 31 d. – birželio 1 d. beveik 300 Europos uostų pramonės atstovų susirinko į 15-ąją Europos jūrų uostų organizacijos (ESPO) kasmetinę konferenciją.

 

Pagrindinė konferencijos tema – „Investicijos į ateities uostą“. Pirmąją konferencijos dieną daugiausiai diskutuota apie investicijas į uostus, jų finansavimo būdus bei plėtros galimybes. Antroji diena buvo skirta diskusijoms apie šiandieninę Europos transporto infrastruktūros politiką, jos taikymo patirtį per pastaruosius trejus metus ir būdus patobulinti jos įstatyminį pagrindą bei finansavimo įrankius 2021–2027 m. Tarp debatų įvairūs pranešėjai davė peno pamąstymams ir diskusijoms apie geopolitinę situaciją Europoje ir už jos ribų, klimato pokyčius bei „Brexit“.

Zita Tallat-Kelpšaitė

 

Pirmiausia susižavėjau Dailininko tapyba. Spalvinga. Romantiška. Ironiška. Sarkastiška. Šokiruojančia. Ir liūdna.
Paskui susipažinau su Dailininku. Intelektualiu. Inteligentišku. Ekscentrišku. Arogantišku. Egoistišku. Ir labai pažeidžiamu.
Paskui pasiprašiau būti jo mokine.
„Ką nori tapyti?“ – paklausė.
„Vienišą medį dykumoje, – atsakiau. – Turiu tokią keistą gyvenimo istoriją.“
Davė drobę, dažų, teptuką, į taurę įpylė raudonojo vyno ir paliko mane vieną, uždaręs studijos duris.
„Tau nereikia mokytojo. Tiesiog tapyk“, – pasakė po poros pamokų.
„Vienišas medis dykumoje“ suleido šaknis mano darbo kabinete, ir kasdien žvelgdama į jį aš pagalvoju, kad tai galbūt ne mano, o Maestro gyvenimo istorija.
Pokalbį su Maestro apie gyvenimą įrėminau į šimto paveikslų rėmus. Gal jis kada nors panorės tuos paveikslus nutapyti.
Mano rankose šį kartą ne teptukas, o plunksna, arba tiksliau – kompiuterio klaviatūra.
„100 gyvenimo lašų“ – žmogaus gyvenimo istorija nuo gimimo iki mirties, papasakota šimtu žodžių...

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt