perkrovimas

Vėliavą ne taip sunku iškelti, kaip sunku per kasdienybę nešti“, – rašė lietuvių poetas Justinas Marcinkevičius.

Prieš dvidešimt metų drauge su Lietuvos jūrine bendruomene iškėlėme Lietuvos jūrinės valstybės idėją skelbiančią vėliavą žurnalo JŪRA MOPE SEA pavidalu. Keletą metų nešėme ją drauge rimtai ir atsakingai. Įsteigėme iki tol Lietuvoje analogų neturėjusius jūrinius apdovanojimus, kurie buvo pavadinti siautusio uragano „Anatolijus“ vardu. Vėliau pavadinimas pakeistas į gilesnę prasmę turintį vardą „Vėjų rožė“. Šiais tarptautiniais apdovanojimais buvo pagerbti jūrinės industrijos verslo, mokslo, politikos atstovai iš Lietuvos ir užsienio šalių, kuriuos pristatė kompanijos, o laureatus rinko kompetentingos tarptautinės komisijos.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu nuo 2019 m. sausio 1 d. Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Abu Dabyje, įsteigta Lietuvos Respublikos ambasada. Nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi JAE paskirtas karjeros diplomatas Edminas Bagdonas.

 

LR Prezidentas Gitanas Nausėda rugpjūčio 6 d. įteikė ambasadoriui skiriamuosius raštus. Rugsėjo 1 d. Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Edminas Bagdonas skiriamuosius raštus įteikė JAE viceprezidentui ir premjerui, Dubajaus emyrui, šeichui Mohammad Bin Rashid Al Maktoum. Skiriamųjų raštų kopijos įteiktos JAE užsienio reikalų viceministrui Ahmed Sari Al Mazrouei.

 

Prieš išskrisdamas į Abu Dabį J. E. ambasadorius Edminas BAGDONAS atsakė į žurnalo JŪRA MOPE SEA klausimus.

Apie kelius ir akmenis galima rasti nemažai liaudies išminties perlų, pavyzdžiui, kad ir tokį: „Ir gerame kelyje mažas akmuo didelį vežimą verčia.“

 

Mažas gal ir verčia, o prie didelio akmens vežimas stabteli ir vadeliotojas priima sprendimą, kuria kryptimi sukti toliau.

 

Toks akmuo prieš kelerius metus iškilo Naujajame šilko kelyje, besidriekiančiame per Baltarusijos žemę, dviejų valstybių – Kinijos ir Baltarusijos – pastangomis. Panašu, kad prie šio akmens, esančio už 25 kilometrų nuo Baltarusijos sostinės Minsko, stabteli vis daugiau einančiųjų Naujuoju šilko keliu.

Tarptautinio aljanso ACEX įmonės pasidalino klientų aptarnavimo patirtimi. Šiame straipsnyje pateikiame keletą rekomendacijų ir patarimų, kaip sutaupyti laiko bei pinigų, išvengti galimos rizikos, apsaugoti savo reputaciją ir saugiai pristatyti prekes.

2019 m. birželio 4–7 d. Miunchene vykusi didžiausia logistikos paroda pasaulyje mušė rekordus. Pagrindinės temos sukosi apie JAV ir Kinijos prekybos karą bei vairuotojų trūkumą, tačiau buvo aiškiai pastebimas ir Naujasis šilko kelias bei dedamos didelės viltys į dirbtinio intelekto pritaikymą įvairiose srityse.

 

» 10 proc. daugiau dalyvių, 5 proc. daugiau lankytojų, dar viena papildoma salė

» Prekės randa savo kelius nepaisant muitinių peripetijų

» Svarbiausios temos: vairuotojų trūkumas, Šilko kelias, dirbtinis intelektas

 

„Paroda „transport logistic“ patvirtino savo, kaip didžiausio pasaulyje multimodalinės logistikos mazgo, pozicijas. Joje pasirodė 2 374 dalyviai (10 proc. daugiau) ir apsilankė apie 64 000 lankytojų (5 proc. daugiau), – pranešė „Messe München“ direktorius Stefan Rummel. – Matomas stiprus Kinijos dėmesys – dalyvių iš šios šalies skaičius beveik padvigubėjo: nuo 34 iki 63. Kinijos įmonės nuolat ieško bendradarbiavimo partnerių Europoje Šilko kelio iniciatyvos pagrindu.“

Zita Tallat-Kelpšaitė,

Žurnalo JŪRA MOPE SEA leidėja nuo 1999 metų

 

Liepos pabaigoje tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA atšventė 20 metų jubiliejų.

Vytautas Naudužas

Diplomatas, socialinių mokslų daktaras, Lietuvos Respublikos ambasadorius ypatingiems pavedimams

 

Tokiais žodžiais galima būtų apibendrinti žurnalo JŪRA MOPE SEA paliekamus prasmingus ženklus jūrų industrijoje ir ne tik per visą 20 metų leidinio gyvavimo laikotarpį. Atkakli, kūrybinga ir mėgstanti rinktis nepramintus kelius žurnalo leidėja bei knygos „Ženklai ir žodžiai“ autorė Zita Tallat-Kelpšaitė skaitytojams nepagailėjo ir navigatoriaus (dabar madingiau būtų sakyti GPS) globalioje bei vietinėje transporto rinkoje, keldama klausimus ir ieškodama atsakymų, tarp jų ir į šiuos:

Klaipėdoje vykusios jubiliejinės 60-osios Jūros šventės renginių savaitė prasidėjo tarptautinio verslo žurnalo JŪRA MOPE SEA, šiemet švenčiančio 20 metų sukaktį, leidėjos Zitos Tallat-Kelpšaitės knygos „Ženklai ir žodžiai“ pristatymu. Jis vyko liepos 23 d. istorinio burlaivio „Meridianas“ denyje.

 

Liepos 25 d. knyga buvo iškilmingai pristatyta šventiniame JŪRA MOPE SEA 20-mečio vakare Klaipėdos dramos teatre.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt