perkrovimas

 

 

Kovo 25-ąją Europos Sąjunga, oficialiai dar jungianti 28 valstybes ir 24 skirtingomis kalbomis kalbančių 500 mln. europiečių, paminėjo savo 60-ąjį gimtadienį.
Šis jubiliejus paženklintas ir netekties ženklu, nes jau kitą savaitę po jo Didžioji Britanija oficialiai pradėjo išstojimo iš ES procesą. Nepaisant to, 2017 m. kovo 25 d. Romoje visų dabar jau 27 valstybių narių vadovai pasirašė deklaraciją, kurioje sakoma, kad „Europos vienybė yra drąsus ir toliaregiškas siekis“.
Praėjo 60 metų nuo tos dienos, kai 1957 m. kovo 25 d. Romoje ES signatarai – šešių Europos šalių atstovai – padėjo parašus po Romos sutartimi, taip sukurdami svarbiausią XX a. taikos ir vienybės projektą.

Justinas Liuima 
„Euromonitor International“ vyresnysis pramonės analitikas

Pasaulio ekonomikos forumas vandens krizę laiko svarbiausia pasaulio ilgalaike rizika. 
Ji turi didžiulę įtaką įvairioms verslo sritims – nuo energijos gamybos iki žemdirbystės, 
maisto, drabužių ar galutinio vartojimo pramonės, pavyzdžiui, grožio ir asmens higienos, skalbiklių bei ploviklių. Šioje ataskaitoje apžvelgiama, kaip su šiuo rūpesčiu tvarkosi įvairios įmonės – nuo tiekimo valdymo iki bendruomeninių iniciatyvų bei inovacijų.

 

Zita Tallat-Kelpšaitė

 

Senos–Šeldės kanalas – tarpvalstybinio bendradarbiavimo Vidurio Europoje pavyzdys

Prie pasaulinių laivybos tendencijų ir rinkos sąlygų lanksčiai prisitaikantis Klaipėdos uostas praėjusius metus baigė nauju krovos rekordu, perkopusiu 40 mln. tonų. Labiausiai regione augančio uosto rezultatai – tai nuolatinių investicijų į infrastruktūrą ir suprastruktūrą atspindys. Siekiant sudaryti kuo palankesnes veiklos sąlygas ir būti konkurencingu uostu, pernai išgilinus išorinį laivybos kanalą Klaipėdos uoste buvo padidinta grimzlė. Uosto partneriai netruko pajusti šio projekto naudą ir svarbą, tad į vienintelį Lietuvos jūrų uostą atplaukia vis didesni laivai, o ateityje čia laukiama didžiausių į Baltijos jūrą įplauksiančių laivų.

Vasario 22–23 d. Kazachstano sostinėje Astanoje įvyko trečiasis tarptautinis pasaulinės parodos EXPO 2017 dalyvių susirinkimas, kuriame dalyvavo 326 delegatai iš daugiau nei 100 šalių. Tai buvo svarbiausias ir paskutinis tokio masto šalių susitikimas prieš parodos atidarymą birželio 10-ąją.
Delegatams buvo pateikta esminė informacija apie projekto eigą, pristatyta akreditacijos ir parodos operacinio valdymo sistema. Konstatuota, kad vasario pabaigoje dalyvavimą pasaulinėje parodoje oficialiai patvirtino 115 šalių ir 18 tarptautinių organizacijų. Su tokiu dalyvių skaičiumi EXPO 2017 jau tapo daugiausiai dalyvių sulaukusia pasauline paroda per visą šių parodų istoriją.
Tikimasi sulaukti daugiau nei 5 mln. lankytojų, kadangi parodos metu Kazachstanas 45 šalims įvedė bevizį režimą.

„TheATRIUM“ – pirmasis tarptautinis teatrų festivalis – Klaipėdos dramos teatre vyks 2017 m. birželio 1–25 d. 
Į festivalį pakviesti Lietuvos bei užsienio teatrai yra pripažinti savo šalyse ir svetur. Viso festivalio pasirodymai ne komerciniai, bet išskirtinai aukšto meninio lygio scenos kūriniai. Festivalio metu bus maksimaliai išnaudotos visos rekonstruoto Klaipėdos dramos teatro erdvės ir Teatro aikštė.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt