E. Gustas: siekiame didinti mokslo ir technologijų parkų efektyvumą

2015 02 26

 

Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos parengtai Mokslo ir technologijų parkų plėtros koncepcijai, kuri paskatins parkus siekti šalies ekonomikai reikšmingų rezultatų: pritraukti privačių investicijų, įsitraukti į tarptautines programas, tapti mažiau priklausomais nuo valstybės paramos.

 

„Siekiant stiprinti šių parkų vaidmenį inovacijų sistemoje, didinti jų veiklos efektyvumą, skatinti teikti didesnę pridėtinę vertę kuriančias paslaugas, Mokslo ir technologijų parkų koncepcijoje nustatytos parkų veiklos kryptys, veiklos stebėsenos ir vertinimo rodikliai, apibrėžtas jų vaidmuo įgyvendinant Sumanios specializacijos strategiją. Taigi, šiame dokumente išreikšti valstybės lūkesčiai ir siekiai parkų veiklos atžvilgiu“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

 

Pasak ūkio ministro, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros  ir inovacijų kūrimas yra veikla, kur dalį rizikos turi prisiimti valstybė, tačiau iškeldami aukštus rodiklius ir nubrėždami veiklos kryptis, siekiame, kad parkai vis mažiau taptų priklausomi nuo valstybės paramos, skatiname juos ieškoti finansavimo šaltinių iš kitų, nei valstybės biudžetas, lėšų.

 

„Ilgą laiką Lietuvoje nebuvo kryptingos Mokslo ir technologijų parkų politikos, vyravo skirtingi interesai dėl jų veiklų įgyvendinimo tarp valstybės institucijų, mokslo ir studijų institucijų bei verslo atstovų. Parkų veikla nebuvo orientuota į rezultatus, nebuvo vieningo parkų vykdomų projektų, įvairių priemonių įgyvendinimo koordinavimo, rezultatų stebėsenos. Gaudami projektinį finansavimą, parkai nėra motyvuoti patys užsidirbti lėšų, pritraukti privačių investicijų savo veiklai, aktyviai įsitraukti į tarptautines programas. Todėl patvirtinta koncepcija turėtų padidinti Mokslo ir technologijų parkų veiklos efektyvumą“, – teigia ūkio ministras E. Gustas.

 

Parkams tenka pagrindinis vaidmuo populiarinant inovacijas, skatinant naujų inovatyvių įmonių kūrimąsi ir inovacinę plėtrą, verslo ir mokslo partnerystę. Parkai taip pat atlieka technologinio verslo inkubatoriaus funkcijas – palankiomis sąlygomis teikia informacijos, konsultacijų ir mokymo paslaugas bei praktinę pagalbą smulkaus ir vidutinio verslo subjektams, naujai įsteigtiems verslo subjektams padeda kurtis, plėtoti veiklą ir prisitaikyti prie kintančių rinkos sąlygų.

 

Šiuo metu Lietuvoje yra 10 veiklą vykdančių Mokslo ir technologijų parkų. Keturiuose parkuose, kuriuose dalininko teises ir pareigas įgyvendina Ūkio ministerija, veikia apie 180 inovatyvių įmonių, kuriuose dirba apie 1700 jaunųjų mokslininkų, tyrėjų bei kitų aukštos kvalifikacijos specialistų.

 

LR Ūkio ministerija

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt