Mokslo ir technologijų parodoje – ir dviračio variklis, ir kosminiai palydovai

2013 12 04

 

Nuo elektrinio dviračio variklio iki kosminių palydovų – tokius eksponatus pamatys Ūkio ministerijos ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) rengiamo Vilniaus inovacijų forumo („Innovation Drift“) mokslo ir technologijų parodos lankytojai. Paroda vyks gruodžio 4–5 d. ir ją galės nemokamai aplankyti visi vilniečiai ir sostinės svečiai. 

 

Mokslo ir technologijų parodoje dalyvaus Lietuvos ir tarptautinės įmonės, mokslo ir technologijų parkai, vyriausybinių institucijų ir verslo atstovai bei įvairių sričių profesionalai, jie pristatys inovatyvius sprendimus, išradimus ir idėjas. Viešbučio „Radisson Blu Lietuva“ konferencijų centre vyksiančioje parodoje laukiama apie 40 dalyvių, kurie savo stenduose pateiks įvairiausių eksponatų: nuo sero Richardo
Bransono išgirto elektrinio dviračio variklio, unikalių muzikos instrumentų, išmaniųjų žaislų, robotų, specialių inovatyvių programėlių iki mobilių laboratorijų ir pirmųjų lietuviškų kosmoso palydovų.

 

Parodoje bus galima išbandyti pažangų dviračiams skirtą naujos kartos elektros variklį „Rubbee“. Šį variklį visiškai nepatyręs vartotojas prie bet kurio pasaulyje gaminamo dviračio gali pritaisyti maždaug per pusę minutės. Neminant pedalų, variklio energijos pakanka 25 kilometrams nuvažiuoti, o jam įkrauti tereikia dviejų valandų. Maksimalus varikliu pasiekiamas greitis yra 25 km/h. Vos šešis kilogramus sveriantis „Rubbee“ tinka net ir vaikiškam dviračiui.

 

Parodos lankytojai galės eksperimentuoti „Mobilioje bioklasėje“ – ši moderniausia mokslo įranga aprūpinta vienintelė mūsų šalyje mobili laboratorija devintų–dvyliktų klasių mokiniams suteiks išskirtinę galimybę išvysti šiuolaikinio biomokslo virtuvę, patiems padirbėti su laboratorine įranga ir pajusti atradimo džiaugsmą. Laboratoriją, kurios specializacija yra eksperimentai su DNR ir naujausi molekuliniai tyrimo metodai, iki šiol jau aplankė daugiau nei 80 mokyklų 55-iuose Lietuvos miestuose. „Mobiliąją bioklasę“ pristatys Vilniaus universitetas (VU) kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific“.

 

VU parodoje pademonstruos palydovo „LituanicaSAT-1“ maketą, integruotą sferą, skystuosius kristalus, mikroskysčių lustus , taip pat pristatys informaciją apie VU atviros prieigos centrus ir jų inovatyvias paslaugas.

 

Kelis išradimus parodoje pristatys Kauno technologijos universitetas (KTU). Atskirame stende lankytojai galės pamatyti identišką palydovo „LitSat-1“ kopiją, KTU stende susipažinti su išmaniuoju žaislu „Šnekučiu“, muzikantams skirtu elektriniu bevieliu ritmo įrenginiu „Woodrum“ ir prietaisu, leidžiančiu akliesiems regėti dvimatį aplinkinio pasaulio vaizdą.

 

Studentų sukonstruotą elektromobilį, robotą vorą ir nuotolinį akių rainelės nustatymo prototipą „Gedimino akis“, per atstumą nustatantį žmogaus tapatybę, parodos lankytojams pristatys Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

 

Visiems miestiečiams ir sostinės svečiams paroda bus atvira gruodžio 4 d. 16–20 val. ir gruodžio 5 d. 15.30–18 valandomis.

 

Papildoma informacija apie Vilniaus inovacijų forumą („Innovation Drift“)

 

Pirmąjį Vilniaus inovacijų forumą („Innovation Drift“) rengia Ūkio ministerija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra. Vienas iš pagrindinių šio tarptautinio renginio pranešėjų – pirmą kartą į Baltijos šalis atvyksiantis pasaulinio interneto tinklo (angl. „World Wide Web“) kūrėjas seras Timothy Johnas Bernersas-Lee. Savo įžvalgomis apie naujovių reikšmę visos Europos ekonomikai šiame forume dalysis verslo ir mokslo inovacijų lyderiai iš įvairių Europos šalių.

 

Forumas vyks gruodžio 4–6 dienomis viešbutyje „Radisson Blu Lietuva“. Forumo programoje – dviejų dienų konferencija, kontaktų mugė, mokslo ir technologijų paroda.

 

Pagrindinės Vilniaus inovacijų forumo („Innovation Drift“) temos:

 

Europos inovacijų politika ir lūkesčiai naujajai finansinei perspektyvai „HORIZON 2020“;

Smulkiojo ir vidutinio verslo svarba kuriant inovatyvią Europą;

Pradedančiosios įmonės ir  verslumas;

Ekoinovacijos ir žalieji verslo modeliai;

Viešojo ir privataus sektoriaus partnerystė;

Įmonių konkurencingumas ir klasterių plėtra;

Inovatyvių ekosistemų plėtra;Inovacijų regionuose įvertinimas.

  

Renginio metu bus pristatyta didžiausia ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Horizontas 2020“, kurios biudžetas siekia apie 80 mlrd. eurų. Pagal šią programą bus finansuojamos visos inovacijų grandies dalys – nuo idėjos iki rinkos, vadovaujantis 3 pagrindiniais vertinimo kriterijais: aukštos kokybės moksliniais
tyrimais, konkurencinga pramone ir nauda visuomenei.

 

Vilniaus inovacijų forumas („Innovation Drift“) yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginių. Vilniaus inovacijų forumas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis.

 

Informaciniai renginio partneriai – LRT, „Delfi“, IQ ir „The Lithuania Tribune“.

 

Daugiau informacijos internete adresu http://www.vif2013.com/.

  

Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos

 

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt