Virtualiame hakatone kurs naujoves viešajame transporte

%2020 %05 %30


Gegužės 15-17 dienomis įvyks „Lietuvos geležinkelių” grupės ir Transporto inovacijų centro organizuojamas 48 valandų „Accessibility in Mobility“ virtualus hakatonas. Jo tikslas - ieškoti ir rasti modernius, greitus ir inovatyvius sprendimus, kur be didelių infrastruktūros pakeitimų, daugiausiai pasitelkiant informacines technologijas modernizuoti su kelione susijusias veiklas.

Su hakatono laimėtojais planuojamas ilgalaikis bendradarbiavimas, o prizus geriausioms hakatono idėjoms skirs „Lietuvos geležinkeliai“ ir Vilniaus miesto savivaldybė, jų vertė siekia 4500 eurus.

Virtualaus hakatono metu dalyvius konsultuos patyrusių mentorių komanda, o prie hakatono įgyvendinimo prisideda įvairūs socialiniai ir instituciniai partneriai: Lietuvos negalios organizacijų forumas, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos kurčiųjų draugija, Susisiekimo ministerija, SĮ „Susisiekimo paslaugos”, Vilniaus miesto savivaldybė, Govtech Lab (MITA iniciatyva), Vilnius Tech Park.

„Siekiant keliones geležinkeliu pritaikyti skirtingų poreikių turintiems žmonėms, tarp jų negalią turintiems, jaunoms šeimoms su mažamečiais vaikais, vyresnio amžiaus žmonėms ir kitiems, ieškome modernių, greitų ir inovatyvių sprendimų, galinčių paversti keliones geležinkeliu visiems prieinamomis“, – teigia Ilona Daugėlaitė, „Lietuvos geležinkelių“ grupės korporatyvinės veiklos departamento direktorė.

Renginį organizuojančio Transporto inovacijų centro vadovas Julius Norkūnas teigia, jog virtualus hakatonas yra pakankamai naujo formato renginys, kviečiantis neišeinant iš namų kurti inovatyvius sprendimus inovacijoms itin tinkamame sektoriuje.

„Tai yra puiki pradžia randant netikėtus ir inovatyvius sprendimus susisiekimo sektoriuje. Tuo pačiu metu bandysime įsivertinti kaip hakatonas galėtų tapti inovatyvių viešųjų pirkimų dalimi. Europos Komisija yra parengusi rekomendacijų, tačiau Lietuvoje pavyzdžių nėra, tad puiki proga atversti naują puslapį“, – teigia Julius Norkūnas, Transporto inovacijų centro vadovas.

Hakatono metu bus sprendžiamos 6 problemos, kurias pateiks „Lietuvos geležinkelių“ grupė ir SĮ „Susisiekimo paslaugos”. Hakatono metu bus siekiama rasti sprendimus, kaip užtikrinti negalią turinčių žmonių transporto priemonių parkavimą, suteikti galimybę regos, klausos bei kalbos negalias turintiems be papildomos pagalbos saugiai judėti stotyje ir traukinyje, sutrumpinti pranešimo laiką apie planuojamą kelionę traukiniu negalią turintiems keleiviams, mTicket mobiliosios aplikacijos pritaikymas negalią turintiems žmonėms, individualių poreikių turinčių žmonių aptarnavimas ir pagalba mieste, maršruto planavimas mieste.

Šaltinis Lietuvos geležinkeliai

 
 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt