NIB finansuoja Lietuvos priemonių planą Covid-19 pasekmėms mažinti

%2020 %07 %13


Šiaurės investicijų bankas (NIB) ir Lietuvos Respublika pasirašė 400 mln. eurų vertės paskolos sutartį, skirtą ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonėms finansuoti.

Dešimties metų trukmės paskola iš dalies padengs Vyriausybės ekonominių ir finansinių paramos priemonių planą, kuriuo siekiama sušvelninti viruso protrūkio poveikį šalies socialinei ir ekonominei situacijai.

2,5 mlrd. eurų paketas numato šiuos tikslus ir pagrindines jų įgyveninimo priemones:

  • Užtikrinti reikiamus resursus efektyviai sveikatos ir visuomenės apsaugos sistemų veiklai (500 mln. eurų), įsigyjant papildomų asmens apsaugos priemonių, reagentų, medicininės  įrangos; užtikrinant sveikatos priežiūros darbuotojų ir pareigūnų papildomas socialines garantijas ir kt.
  • Padėti išsaugoti darbo vietas ir pajamas (500 mln. eurų), skiriant lėšų darbuotojų ir socialinėms išmokoms; prailginant būsto paskolų įmokų mokėjimo atidėjimo laikotarpį netekusiems darbo, suteikiant valstybės garantiją; sudarant galimybę atidėti arba išdėstyti komunalines įmokas.
  • Padėti verslui išsaugoti likvidumą (500 mln. eurų), suteikiant mokestines paskolas ir lengvatas; padidant Žemės ūkio paskolų garantijų fondo ir INVEGA garantijų limitą ir kt.
  • Skatinti ekonomiką (1 mlrd. eurų), spartinant investicijų programas, greitinant mokėjimus ir didinant skiriamo finansavimo intensyvumą; padidant valstybės garantijų limitą, siekiant sukurti arba papildyti esamas finansines priemones, valstybei prisiimant pirminę riziką ir kt.

„Paskola prisideda prie Lietuvos pastangų sušvelninti neigiamas koronaviruso pandemijos socio-ekonomines pasekmes. Ji padės įgyvendinant fiskalines priemones, kurios reikalingos siekiant sumažinti kredito apribojimus finansų rinkose, palengvinti padarinius darbo rinkoje ir sustiprinti kritiškai svarbią sveikatos priežūros infrastruktūrą mūsų šalyje narėje”, –­ teigia NIB prezidentas ir generalinis direktorius Henrikas Normanas.

NIB yra tarptautinė Šiaurės ir Baltijos šalių finansinė institucija, teikianti paskolas produktyvumą skatinantiems bei aplinką tausojantiems projektams regione. Bankas taip pat atlieka stabilizuojantį vaidmenį ekonominės krizės metu.

Anksčiau NIB suteikė panašią paskolą Estijai. Bankas taip pat išleido savo pirmąsias atsako į krizes obligacijų emisijas (NIB Response Bond, 1 mlrd. eurų ir 4 mlrd. Švedijos kronų), per kurias pritrauktomis lėšomis bus finansuojami projektai, galintys sušvelninti neigiamius koronaviruso viruso sukeltus socialinius ir ekonominius padarinius NIB šalyse narėse.

Šaltinis nib.int

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt