Logistinis karantinas: koronaviruso epidemija tęsiasi

%2020 %07 %14

 

Situacija, kurią sukėlė koronavirusas Uhane, sparčiai kinta, dėl to sutriko krovinių gabenimas visame pasaulyje. Ar saugūs kroviniai iš Kinijos? Kaip organizuoti darbą atsižvelgiant į susidariusią situaciją? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Grzegorz Zdybel, „AsstrA-Associated Traffic" AG trade line vadovas.

- Ar koronaviruso protrūkis KLR turėjo įtakos prekių gabenimams maršrutu Lenkija-Kinija-Lenkija?

Situacija Kinijoje ir būtinybė užkirsti kelią koronaviruso plitimui – šios dienos prioritetas. Sudėtingiausia situacija susiklostė Hubėjaus provincijoje, kurioje ir yra Uhanas. Gyventojų apsauga turi rūpintis valstybės įstaigos ir darbdaviai, kurie dėl vis didėjančio susirgusiųjų skaičiaus yra priversti vis ilgesniam laikui stabdyti gamybos įmonių veiklą.

Hubėjaus provincijoje yra daug aukštųjų technologijų ir automobilių pramonės gamyklų. Jau matomas transporto mažėjimas. Didėja rizika, kad tarptautiniam krovinių gabenimui artėja sudėtingas laikotarpis, ypač kai bus atnaujinta gamyba.

Įmonių grupės „Asstra" tikslas – pasiūlyti kainos ir laiko požiūriu efektyvias gabenimo schemas. Be to, stengiamasi palaikyti krovinių srautų iš kitų pasaulio kraštų diversifikavimą, pavyzdžiui, iš Pietų Korėjos.

Automobilių transportas tampa oro ir geležinkelių transporto alternatyva. Daugybė nuolatinių tiekėjų, kurie dirba pagal sutartis, yra numatę nuostatas dėl force majeure aplinkybių. Dėl to kontragentai gali sumažinti baudas dėl laiku į prekybos centrus nepristatytų krovinių. Sudėtingesnė situacija su aukštųjų technologijų ir automobilių pramonės detalėmis, kurios yra gaminamos just in time arba just in sequence. Detalės tiekiamos tiesiogiai gamybos linijai, todėl pristatymo terminas ir atsargos turi lemiamos reikšmės nepertraukiamai konvejerinei gamybai.

- Kokia šiandien yra prekių gabenimo iš Kinijos paklausa?

Prekių pristatymo iš Kinijos paklausa nesumažėjo. Krovinių gabenimų iš Kinijos sumažėjo todėl, kad sumažėjo prekių rinkoje ir Kinijoje buvo pratęstas šventinis laikotarpis. Kinija ir toliau yra pirmaujanti prekių gamintoja pasaulyje.

Prekės, kurios perkamos Vokietijoje, dažnai būna pagamintos Kinijoje. Medicininės apsauginės kaukės – vienas iš tokių pavyzdžių. Šiandien dėl epidemijos medicininės kaukės tapo deficitu Kinijoje. Pirmiausia medicininės kaukės tiekiamos į ligonines ir gydytojams. Kinijos fabrikai dažnai dirba 2-3 pamainomis, kad galėtų patenkintų medicininių kaukių poreikį, tačiau jų vis tiek trūksta. Todėl „AsstrA" specialistai, kurie yra atsakingi už prekybinę veiklą, ieško šių prekių, kad nugabentų jas į Kiniją.

- Ar saugūs kroviniai iš Kinijos?

Svarbiausia – higiena. Dažnas rankų plovimas ir protingas požiūris į esančią grėsmę, kuri prilyginama SŪRS viruso epidemijai 2002-2003 metais. Siekiant kuo geriau užtikrinti visuomenės saugumą svarbu pateikti visą informaciją apie esamą situaciją Kinijoje, kad būtų laiku suteikta pagalba.

Kroviniai grėsmės nekelia. Pavojingas yra virusas, kuris yra perduodamas oro lašeliniu būdu. Todėl epidemijos suvaldymas tampa pasauliniu prioritetu.

- Kokios rūšies transportas šiandien yra saugiausias gabenti krovinius iš Kinijos

Sunku pasakyti, kokios rūšies transportas yra saugiausias. Sveikas protas ir supratimas, kas yra koronavirusas, jo protrūkio pažabojimas yra prioritetas visiems krovinių gabenimo grandinės dalyviams. Pradedant gamintoju ir transporto kompanijomis, baigiant gavėju.

- Ar „AsstrA" imasi ypatingų saugumo priemonių vykdydama krovinių gabenimą iš Kinijos?

Saugumas yra prioritetas ir „AsstrA" darbuotojams, ir klientams. Įmonių grupės klientai dirbdami laikosi sanitarinės inspekcijos rekomendacijų. Be to, asmenys, kurie turi kontaktą su originaliais dokumentais ir dirba perkraunant krovinius, dezinfekuoja rankas dezinfekcijos priemonėmis, kurių sudėtyje yra spirito.

- Kai kurios Kinijos bendrovės yra uždarytos iki 2020 metų vasario 29 d. Ar laukiate eksporto bumo po jų atidarymo?

Toks variantas yra galimas, todėl „AsstrA" prioritetas – esamų transporto schemų efektyvumo užtikrinimas ir nuolatinis naujų schemų diegimas. Be to, plečiama ir papildomų paslaugų pasiūla. Visavertės pasaulinės tiekimo grandinės visiškas atkūrimas gali užtrukti. Mūsų įmonių grupės specialistai, įskaitant ir „AsstrA" Kinijos atstovybės darbuotojus, stebi situaciją. Komanda įdėmiai seka naujienas apie gamybos proceso atnaujinimą ir ieško būtinų prekių tiek Kinijoje, tiek Europoje.

BNS inf

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt