Kazachstane bus pristatomos investicijų galimybės Lietuvos regionuose

%2020 %05 %25

 

Kazachstano nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Viktoras Temirbajevas ir Baltijos šalių bei Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtros asociacijos valdybos pirmininkas Aleksandras Vidjakinas paskelbė, kad 2020 metų kovo 2-5 dienomis Almatoje vyks pirmasis ekonomikos forumas „Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtra".

„Lietuvos Respublikos ir Kazachstano santykiai sėkmingai plėtojami jau daugelį metų. Mūsų šalys aktyviai bendradarbiauja tarptautinėse organizacijose, humanitarinių ir socialinių projektų misijų metu. Vystomas ir ekonominis bendradarbiavimas. Tačiau, mano nuomone, turime unikalias galimybes ir priemones ženkliai jį sustiprinti. Naujausi pasaulinės ekonomikos trendai skatina sutelkti dėmesį į regionus. Taigi Lietuvos bei Kazachstano regionų savivaldybės, verslininkai bei visuomeninės organizacijos turi ieškoti naujų bendradarbiavimo bei kooperacijos formų. Esu tikras, kad mūsų kartu su kolegomis organizuojamas Lietuvos regionų bei Kazachstano verslo forumas padės tai padaryti, suteiks galimybę lietuviams susipažinti su Kazachstanu, užmegzti naujus dalykinius ir draugiškus ryšius, kurių taps tikru Lietuvos regionų bei Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo katalizatoriumi", - sako Kazachstano nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Viktoras Temirbajevas.

Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtros asociacijos verslininkų tarybos pirmininkas Rostislavas Li pripažino, kad organizuoti Lietuvos regionų ir Kazachstano verslo forumą Almatoje buvo nutarta po apsilankymo 19 Lietuvos savivaldybių. „Jei atvirai, informacijos apie Lietuvą Kazachstane trūksta. Gyvenu Rygoje ir dažnai lankausi Lietuvoje, tačiau po vizitų į regionus atradau šią šalį iš naujo. Išaiškėjo, kad Lietuvos regionams įdomūs potencialūs investuotojai iš Kazachstano, savivaldybės sudaro verslui palankias sąlygas, vietos verslininkai įvaldę šiuolaikines technologijas, kurių taip trūksta Kazachstane, ir pateikė konkrečius bendradarbiavimo pasiūlymus. Manau, kad verslo forumas padės Lietuvos regionams ir jų verslui rasti partnerių Kazachstane, o mūsų šalies verslininkams suteiks galimybę investuoti Lietuvoje. Sieksime, kad forumas būtų maksimaliai praktiškas ir efektyvus. Tikslas – sutartys dėl investicijų ir bendrų Lietuvos-Kazachstano įmonių steigimo. Džiaugiamės, kad mūsų organizuojamo forumo partneriu tapo Kazachstano didžiausia verslininkų organizacija – pramonės ir prekybos rūmai „Atameken", kurie vienija 150 000 Kazachstano įmonių", - sakė Rostislavas Li.

Dalyvauti ekonomikos forume „Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtra" pakviestos visos Lietuvos savivaldybės. Pasak Aleksandro Vidjakino, forumo programoje Lietuvos regionų delegacijos susitikimai su Almatos akimu (gubernatoriumi) ponu Bakytžanu Abdiroviču Sagintajevu, Almatos akimato departamentų vadovais, su nacionalinių Kazachstano prekybos ir pramonės rūmų „Atameken" vadovybe, Kazachstano verslininkais pagal veiklos sritis, apsilankymas Almatos industrinėje zonoje, planuojama, kad forume miestų merai pristatys savo regionus ir jų privalumus potencialiems investuotojams.

Iš Kazachstano pusės forume dalyvaus Almatos ir Almatos regiono verslininkai (rūmų „Atameken" nariai), Almatos akimato (savivaldybės) atstovai, Almatos srities akimato atstovai, verslininkai iš Nur-Sultano (Astanos), Šymkento, Karagandos, Šiaurės Kazachstano, žiniasklaidos atstovai.

Bendrija „Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtros asociacija" vienija 200 Kazachstano verslininkų, reziduojančių Baltijos šalyse. Jos tikslas stiprinti dviejų šalių ekonominį bendradarbiavimą.

 

UNITED AGENTS

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt