Norvegijoje nuo kitų metų keisis importo mokesčiai mažavertėms komercinėms siuntoms

%2020 %05 %25

 

Lietuvos paštas informuoja, kad dėl Norvegijoje keičiamų teisės aktų, nuo 2020 m. mažavertėms komercinio pobūdžio siuntoms į šią šalį nebebus taikomos importo PVM ir kitų netiesioginių mokesčių lengvatos. Pakeitimus numatyta vykdyti dviem etapais: nuo 2020 m. sausio 1 d. neliks lengvatų importuojamiems maisto produktams ir maisto papildams, nuo 2020 m. balandžio 1 d. – visoms mažavertėse iki 3000 NOK (300 Eur) vertės siuntose atsiunčiamoms prekėms.

Nuo kitų metų mažavertėse siuntose į Norvegiją importuojamoms prekėms taikomo importo PVM surinkimui bus naudojama supaprastinta sistema VOEC, kurioje bus vykdoma trečiųjų šalių pardavėjų ir elektroninių platformų, tapsiančių atsakingomis už importo PVM surinkimą ir periodinį jo sumokėjimą Norvegijos muitinės administracijai, registracija.

VOEC sistema bus naudojama mokesčių surinkimui už mažavertes prekes, išskyrus maisto produktus, maisto papildus, alkoholio, tabako gaminius bei draudžiamus ar ribojamus produktus. Šioje sistemoje registruotų pardavėjų išsiųstoms siuntoms nebus taikomas deklaravimo muitinei mokestis. VOEC sistemoje neregistruotų pardavėjų į Norvegiją siunčiamos siuntos importo šalyje bus muitinamos įprasta tvarka, reikalaujant iš pašto siuntos gavėjų sumokėti importo mokesčius bei rinkliavą už šių siuntų deklaravimą.

Į Norvegiją atsiunčiamų siuntų, kurios nepatenka į mažaverčių siuntų kategoriją, muitinės formalumai bus atliekami įprastai. Nekomercinių (gyventojo-gyventojui) siuntų importo tvarka išlieka nepakitusi.

 

AB Lietuvos paštas

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt