Šiaulių meras: didiesiems projektams įgyvendinti būtinas Vyriausybės palaikymas

%2020 %05 %25

Šiaulių miesto savivalda stengiasi darbus atlikti kiek įmanoma efektyviau, tačiau yra didesnės vertės projektų, kuriuos vienai savivaldybei užbaigti būtų sunku. Šiauliuose jau realizuoti du projektai, kuriuos įgyvendinant sukurta savivaldos ir Vyriausybės bendradarbiavimo, kooperuojant lėšas, geroji praktika. Bendru sutarimu pradėta ir Bačiūnų gatvės rekonstrukcija. Sujungus savivaldos ir Vyriausybės finansavimo šaltinius, per dvejus metus rekonstruota dalis minėtos gatvės. Kad darbus likusioje atkarpoje būtų galima baigti kitais metais, preliminariai reikalinga 4 mln. eurų suma.

„Tikimės, kad darbai nesustos. Šį kartą į Vyriausybės atstovus kreipiamės ne vien dėl konkrečios sumos skyrimo, bet ir prašydami išlaikyti pasiteisinusią praktiką. Turime gražių įrodymų, kad galima pasiekti itin aukšto efektyvumo darbus atliekant per maksimaliai trumpą laiką ir kartu taupant viešuosius finansus. Apie tai praėjusią savaitę kalbėjau su susisiekimo ministru Jaroslavu Narkevičiumi.

Daugeliui iš mūsų žinomi ir prastieji pavyzdžiai, kai statybos arba rekonstrukcijos darbai suskirstomi į keletą smulkių etapų ir jiems kasmet trupinamos nedidelės pinigų sumos. Amžiaus statybomis virtę projektai ne tik nesukuria vertės visuomenei, bei ir gerokai pabrangsta. Toks kelias niekam nenaudingas.

Manau, kad valstybei vertėtų turėti tam tikrą lėšų rezervą, kurio dėka būtų galima vykdyti visuomenei svarbius projektus, prisidedant prie savivaldybių numatyto finansavimo", – komentavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Pagal panašų principą Šiauliuose jau dabar vyksta kai kurių žvyruotų gatvių asfaltavimo darbai. Gyventojams apsisprendus surinkti dalį darbams reikalingų lėšų, Savivaldybė įtraukia tos gatvės atkarpos asfaltavimą į prioritetinį sąrašą.

 

Šiaulių miesto savivaldybė

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt