Hakatonas „Portathon Baltic“ – inovacijų ir bendradarbiavimo katalizatorius

%2020 %07 %10

 

Tirpstant paskutinėms savaitėms iki pirmąsyk Klaipėdoje organizuojamo uosto technologijų hakatono, auga ir dalyvių skaičius, ir azartas. Į inovatyvių sprendimų kūrimo maratoną, kurio prizinis fondas siekia 4 tūkst. eurų, jau užsiregistravo apie pusšimtis dalyvių. Tikimasi, kad gretas dar turėtų gerokai papildyti po vasaros atostogų sugrįžusių studentų pajėgos.
Hakatonas “Portathon Baltic 2019” rugsėjo 20-22 d. skatins kūrybiškumui atviroje Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) aplinkoje generuoti idėjas ir prototipus, pritaikomus logistikos sektoriuje, automatizuojant ir skaitmenizuojant uostų terminalų įrangą bei įvairius procesus, plėtojant išmanias transporto ekosistemas. Itin laukiami sprendimai, galintys prisidėti mažinant taršą ir triukšmą uostų teritorijose bei greta jų.
Komandos, kurioms talkins mentoriai, idėjas turės išvystyti bei vertinimo komisijai pristatyti per 48 valandas. Piniginį prizinį fondą išsidalins keturios stipriausios.
„Pastangos suburti skirtingų kompetencijų turinčius specialistus ir technologijų entuziastus uosto bei verslo įvardijamiems iššūkiams davė lauktų vaisių. Hakatono komandose bei mentorių rikiuotėje turėsime akademinės bendruomenės, progresyvių įmonių atstovų, veržlaus jaunimo ir vertingos patirties sukaupusių ekspertų. Renginio dalyvių geografija apima Švediją, Italiją, Didžiąją Britaniją, Daniją, Nyderlanduus, o taip pat – Indiją, Turkiją“, – kalbėjo renginiui intensyviai besiruošiančio KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas.
Hakatono partnerių gretose – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Lietuvos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) klasteris, jam priklausanti Klaipėdos laisvoji ekonominė zona (LEZ), „Lietuvos energijos tiekimas“, įtakingos tarptautinės verslo organizacijos – „Schneider Electric“, „Emerson“. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) įtraukė hakatoną į šiųmetę „Inovacijų savaitę“ – „Portathon Baltic 2019“ bus vienas iš  trijų tokio pobūdžio renginių, duosiančių impulsą novatoriškų idėjų bangai, kuri nusiris per visą Lietuvą.

Organizatorių įsitikinimu, tarptautiškumą akcentuojantis ir stiprų partnerių palaikymą turintis hakatonas – tarsi „vitaminai“ Vakarų Lietuvos inovacijų ekosistemai, kuriai dar reikia sutelkti jėgos. Taip pat pastebima, kad pozityvių procesų mechanizmas užsisuko dar neprasidėjus renginiui.
„Vien apsispręsdamos dalyvauti ir pradėjusios formuoti savo komandas, įmonės tarsi uždega papildomą žalią šviesą atsinaujinimui savo organizacijų viduje, suteikiant platformą kitu rakursu pažvelgti į kasdienius iššūkius bei jų sprendimo būdus. Kai kurias komandas sudarys ne vienos, o kelių įmonių atstovai – taip trinamos tariamos ribos ir regione telkiama į inovacijų kūrimą orientuota, bendradarbiavimui atvira bendruomenė. Vertinant renginį iš akademinio jaunimo perspektyvos – tai kur kas daugiau nei proga „nukauti“ piniginį prizą. Pirmiausiai studentams derėtų įvertinti galimybę testuoti savo idėjas stebint ekspertams, atkreipti į save potencialių investuotojų, solidžių įmonių vadovų dėmesį“, – pažymėjo A.Sutnikas.
Dalyvavimas renginyje – nemokamas.

Registruotis galima iki rugsėjo 15 d

 

DSC 0840
.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt