Eksportuojamiems gaminiams ir paslaugoms sertifikuoti – 1,4 mln. eurų ES investicijų

%2020 %07 %10

 

Lietuvos įmonėms vėl atsiveria galimybė pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) fondų investicijomis eksportuojamiems gaminiams ir paslaugoms sertifikuoti. Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia trečiąjį kvietimą teikti paraiškas finansavimui gauti pagal ES investicijų priemonę „Expo sertifikatas LT", kuriuo planuojama paskirstyti 1,4 mln. eurų ES investicijų.

„Eksportui reikalingo sertifikato įsigijimas ypač mažoms ir jaunoms šalies įmonėms reiškia papildomas lėšas, nes jam gauti reikia atlikti įvairius bandymus ir tyrimus, o tai atsiliepia eksportuojamų gaminių ar paslaugų kainai ir dėl to tampa sunkiau konkuruoti rinkoje. Todėl galimybė gauti finansavimą eksportuojamiems produktams sertifikuoti ne tik leis įmonėms sutaupyti, bet ir padės joms tarptautinėje rinkoje įsitvirtinti kaip itin kokybiškus ir tarptautinius standartus atitinkančius produktus teikiančios šalies atstovėms", – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Pagal trečiąjį priemonės „Expo sertifikatas LT" kvietimą galimi pareiškėjai – labai mažos, mažos ir vidutinės Lietuvos įmonės, kurios gali gauti finansavimą planuojamiems eksportuoti produktams sertifikuoti ir sertifikatui gauti reikalingiems bandymams ir tyrimams atlikti.

Didžiausia galima projektui skirti finansavimo suma – beveik 145 tūkst. eurų, mažiausia – 4,5 tūkst. eurų. Paraiškas įmonės gali teikti iki šių metų gruodžio 9 dienos.

Pagal pirmąjį ir antrąjį priemonės „Expo sertifikatas LT" kvietimus 73 įmonių projektams įgyvendinti buvo skirta 2,55 mln. eurų. Finansavimą gavo odontologijos, farmacijos, statybos, plastikinių pakuočių, popierinių ir kartoninių gaminių, įstaigų ir prekybos įmonių (parduotuvių), baldų gamybos ir kituose sektoriuose veikiančios šalies įmonės.

Iš viso pagal priemonę „Expo sertifikatas LT" 2014–2020 m. numatoma paskirstyti beveik 4 mln. eurų ES investicijų.

 

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt