Atsirasiantis slipas pasitarnaus ir meškeriotojams

2016 05 02


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pietinėje uosto dalyje planuoja įrengti laikiną slipą, reikalingą batimetriniams matavimams, kuriuo galėtų naudotis ir meškeriotojai. Taip būtų sprendžiama ir saugumo problema – meškeriotojai savo valčių į vandenį nebenuleidinėtų tam nepritaikytose vietose bei netrukdytų saugiai laivybai.
Pietinėje uosto dalyje, kaip ir visoje akvatorijoje, būtina atlikti batimetrinius matavimus. Tačiau šioje dalyje yra seklių vietų, tad hidrografinis laivas „Lotas“ neturi galimybės priplaukti, matavimus gali atlikti tik hidrografinis kateris. Siekiant užtikrinti saugų katerio nuleidimą į vandenį, nuspręsta įrengti laikiną slipą už užteršto grunto aikštelės. Juo galės naudotis ir meškeriotojai.

„Uosto direkcija, kaip socialiai atsakinga įmonė, spręsdama savo problemas neketina nuošaly palikti ir meškeriotojų. Šie nebenuleidinės valčių kitose, tam nepritaikytose vietose ir netrukdytų saugiai laivybai. Ateityje čia galėtų būti sudarytos sąlygos ir mažųjų laivų savininkams“, – teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Meškeriotojus vienijanti Lietuvos meškeriotojų sąjunga pripažįsta, jog taip būtų išspręsta metų metus besitęsianti problema.„Labai sveikintina ir meškeriotojams labai svarbi atsirasianti galimybė saugiai nuleisti laivus, ypač toje dalyje, šalia Kiaulės nugaros. Atsiradus tokiam slipui – visi džiaugsimės“, – sako Lietuvos meškeriotojų sąjungos valdybos narys Antanas Kontautas.


VĮ Klaipėdos valstybinis jūrų uostas


 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt