R.Dargis: turime pasirinkti sritis, kuriose siekiame būti geriausi

2016 05 02


Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis sako, kad Lietuva pasaulio mastu negarsėja konkrečiais produktais ir paslaugomis, todėl didžiausią sėkmę gali garantuoti ilgalaikių prioritetų nustatymas ir konkrečių sričių stiprinimas. Sveikatos technologijas jis įvardina kaip vieną perspektyviausių sektorių, galinčių būti tvirta konkurencingumo atrama Lietuvai, jei verslas, mokslas ir politikai vieningai sutars šiai sričiai skirti didesnį dėmesį bei reikalingus resursus.
„Daugelis prisimena sovietmetį, kai visi darė, ką išmanė. Jei buvo gamykla, kuri gamino elektros variklius, šalia ji turėjo ūkį, kurį „šefavo“, taip pat šiltnamius, kur augino agurkus. Toks mąstymas išlikęs iki šių dienų: pabarstom visoms sritimis po truputį pinigų ir tikimės maksimalaus rezultato. Tačiau reikia suprasti, kad visko daryti negalime. Turime pasirinkti sritis, kuriose siekiame būti geriausi ir vieningai stengtis dėl reikšmingo rezultato“, – kalbėjo pramonininkų vadovas. Pasak LPK prezidento, Lietuva turi didelių perspektyvų technologijų, sveikatos mokslų srityse: biomedicinos mokslų populiarumas auga, mokymosi bazė yra aukšto lygio, šalyje rengiami puikūs gydytojai, kurių kvalifikacija aukštai vertinama Europoje. Sąlygos užsiimti sveikatos technologijomis taip pat puikios – išvystyta
infrastruktūra, sukurti slėniai, kuriais negali pasigirti kitos šalys. Tačiau  R.Dargis pastebi, kad šiuose slėniuose vis dar trūksta protų, su kuriais į Lietuvą ateitų inovacijos ir pinigai: „Kadangi pastaraisiais metais Lietuva nukentėjo dėl emigracijos, galėtume suteikti specialią kortą sveikatos mokslų specialistams iš užsienio gyventi ir dirbti Lietuvoje, taip juos telkti tokiuose centruose, kad kurtų produktus, kurie būtų konkurencingi pasaulyje“.

Jis taip pat pabrėžė, kad be energijos, resursų ir politinės lyderystės nepavyks pasiekti sukoncentruoto proveržio vienoje iš prioritetinių sričių: „Jei nebus bendro supratimo, kad valstybei, verslui, mokslui svarbu stiprinti sveikatos technologijas, tuomet reikšmingo rezultato neturėsime. Jeigu visgi nuspręsime auginti šią sritį Lietuvoje, tuomet turime aiškiai sutarti, kad pradedame tokius specialistus ruošti jau mokyklos suole, investuojame į aukštąjį ir universitetinį mokslą, giliname tyrimus ir siekiame pritraukti verslą“, – sako LPK prezidentas.
Naujausia statistika rodo, kad sveikatai pastaraisiais metais buvo skiriama daugiausia investicijų JAV ir paslaugų bei produktų brangimas buvo didžiausias. Pasaulyje gyventojų išlaidos sveikatai išaugo 4 kartus, ateityje jos ir toliau didės, taip pat augs ir sveikatos paslaugų, susijusių su ilgu gyvenimu, poreikis. „Įžiūrėkime galimybes ten, kur jų nemato kiti, ir tuomet turėsime konkurencingą Lietuvą“, – kalbėjo R.Dargis.

Lietuvos pramonininkų konfederacija

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt