Bavarijos ekonomikos valstybės sekretorius lankosi Jungtiniame gyvybės mokslų centre

2016 05 02


Bavarijos ekonomikos valstybės sekretorius buvo sužavėtas apsilankymu Jungtiniame gyvybės mokslo centre. „Čia dirbama Lietuvos ateičiai“, - iškart po apsilankymo mokslo centre Vokietijos ambasadorės rezidencijoje surengtame Bavarijos įmonių priėmime teigė F.J Pschiereris. Be kita ko, valstybės sekretorius gyrė gerus Bavarijos ir Lietuvos prekybos santykius.  „Lietuva yra itin įdomi rinka Bavarijos įmonėms. Šiuo metu Lietuvos ir Bavarijos prekybos balansas beveik pasiekė iki krizės turėtas rekordines apimtis. Praėjusiais metais prekybos apimtys tarp Lietuvos ir Bavarijos siekė daugiau nei 440 mln. eurų. Tikimasi, kad ši teigiama tendencija išliks ir 2016 metais“.

Delegacijos iš Bavarijos apsilankymo proga Vilniuje, Rygoje ir Taline buvo surengti Vokietijos ir vietinių įmonių verslo susitikimai. Bavarijos delegacijos sudėtyje buvo 14 įmonių iš statybų, sveikatos apsaugos, mašinų pramonės, elektrotechnikos, energetikos aplinkos apsaugos ir medienos pramonės sektorių.  „Man ypač patiko individualūs susitikimai. Važiavau čia su tikslu pažinti kraštą ir žmones. Baltijos šalių įmonių, su kuriomis matau bendradarbiavimo perspektyvų ateityje, kontaktus vežuosi namo“ , - teigė Stahlbau März GmbH vadovas Richardas Märzas (Richard März).

Bavarija yra didžiausia Vokietijos federalinė žemė, kuri  savo plotu už Lietuvą didesnė beveik 5000 km². 2015 metais Bavarijos ūkis augo 2,1 procentų, bendrasis vidaus produktas sudarė 549 mlrd. eurų.  12 procentų viso Lietuvos importo iš Vokietijos 2015 metais sudarė importas iš Bavarijos. Dažniausiai importuojamos prekės: transporto priemonės, elektronikos prietaisai, mašinos ir įregimai, chemijos produktai.Deutsch-Baltische Handelskammer (AHK)

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt