Šiaulių ekonominės zonos atidarymo metu pasirašyta ir pirmoji investicijų sutartis

2016 03 07


Bene didžiausias Šiaulių regione verslo aplinkos gerinimo investicijų projektas – Šiaulių laisvosios ekonominės zonos atidarymas  – sulaukė ypatingo šalies ir miesto valdžios dėmesio. Investicijoms paruošta pramonės teritorija, tik paskelbus jos atidarymą, sulaukė ir pirmojo investuotojo.
Jau užpildytas Šiaulių pramonės parkas nebegalėjo sutalpinti visų čia norinčių įsikurti investuotojų, tačiau nuo šiol Šiauliai vėl yra pasiruošę priimti bet kokio dydžio investicijas – oficialiai atidaryta net 218 ha ploto Šiaulių laisvoji ekonominė zona. Specialios paskirties teritorijos atidaryme dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, ūkio ministras Evaldas Gustas, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Seimo nariai, savivaldos ir verslo atstovai.
Iškilmingą ceremoniją pradėjęs miesto meras Artūras Visockas prisipažino, kad įgyvendinant šį svarbų miestui projektą būta itin keblių situacijų, kurias išspręsti pavyko  tik ypatingomis Vyriausybės, Ūkio ministerijos, Viešųjų pirkimų tarnybos pastangomis.
„Čia yra Šiaulių miesto ekonominė ateitis, šis objektas užtikrins miesto gyvavimą ir perspektyvas. Laisvajai ekonominei zonai trūksta tik vieno dalyko – geležinkelio atšakos. Dalis procedūrų jau yra atlikta, tikiuosi, kad šalia vėžės Vilnius–Klaipėda atsiras ir nedidelė, tačiau labai reikalinga atšaka į laisvąją ekonominę zoną“, – kalbėjo Šiaulių meras A. Visockas.
Pasak premjero Algirdo Butkevičiaus, šis projektas svarbus ne tik Šiauliams, bet ir visai Lietuvai. Tokie objektai skatina ekonomikos plėtrą ir gerina socialinę gerovę.
„Investuotojai, ieškodami vietos įsikurti, vertins ne tik pramonės teritorijas, jiems svarbu ir universitetas ar kitos mokymo įstaigos, kultūrinis gyvenimas, laisvalaikio praleidimo galimybės. Žinau, kad Šiaulių miestas yra kompleksiškai pasiruošęs pritraukti investicijų“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.
Šiauliuose gimęs ir augęs ūkio ministras Evaldas Gustas pasidžiaugė, kad miestas vėl tampa vienu iš stipriausių pramonės ir gamybos centrų Lietuvoje, čia mielai kuriasi vietos ir užsienio bendrovės.
„Matant  greta esančio Pramonės parko sėkmę, galima prognozuoti, kad Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje netrūks investuotojų ir ji taps pavyzdžiu kitoms ekonominėms zonoms“, – teigė ūkio ministras.
Projekto rangovai – bendrovės Meyer & John“ atstovai perdavė simbolinį LEZ raktą teritorijos operatoriams ir miesto merui, po to buvo perkirpta atidarymo juostelė.
Iškarto po oficialios ceremonijos pasirašyta ir pirmoji investicijų sutartis. Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje įsikurti panoro UAB „ROL Ergo LT“. Bendrovės vadovas Rytis Dijokas patvirtino, kad akcininkai iš Švedijos ilgai rinkosi, kur vystyti gamybą – Lietuvoje ar JAV. Tik patrauklios Šiaulių LEZ sąlygos akcininkams padėjo apsispręsti, kad naujas, modernus 10 tūkst. kv. metrų ploto fabrikas būtų statomas būtent Šiauliuose.

Šiaulių laisvoji ekonominė zona yra greta svarbiausių šalies transporto arterijų – valstybinės reikšmės magistralinio kelio Panevėžys–Šiauliai ir Šiaulių tarptautinio oro uosto. Už 6 km nuo Šiaulių centro įkurta specialioji zona taip pat yra lengvai pasiekiama miesto viešuoju transportu.
Investicijų pritraukimų į šią pramonės teritoriją rūpinasi operatorius UAB „Šiaulių laisvoji ekonominė zona“.
Ūkio ministerijos duomenimis Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) per artimiausią penkmetį žadama pritraukti ne mažiau kaip 23,46 mln. eurų investicijų ir sukurti daugiau nei 500 naujų darbo vietų. Šiaulių LEZ dešimtmečio planai siekia 70 mln. eurų investicijų ir daugiau nei 1200 sukurtų naujų darbo vietų.
Laisvosios ekonominės zonos įkūrimo projekto įgyvendinimo metu įrengtos inžinerinių tinklų, susisiekimo komunikacijos su apšvietimo tinklais ir ryšių linijomis, pakloti vandentiekio, buitinių nuotekų, lietaus nuotekų  vamzdynai, nutiesta nauja gatvė. Viso projekto vertė – beveik 9,5 mln. eurų, iš jų beveik 328 tūkst. eurų – Savivaldybės lėšos, pagrindinis finansavimas – Europos struktūrinių fondų parama.

Šiaulių miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus informacija

 

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt