Pasirašyta „airBaltic“ investuotojų sutartis

2016 02 05


Buvo pasirašyta sutartis tarp Latvijos vyriausybės ir investuotojo iš Vokietijos Ralf-Dieter Montag-Grimes. Sutartyje numatoma, jog 132 milijonai eurų naujo kapitalo bus investuota į Baltijos šalių oro bendrovės „airBaltic“ modernizavimą ir verslo planą „Horizon 2021“.


„airBaltic“ – išskirtinis vežėjas unikalioje rinkoje Rygoje, kurią galima laikyti esmine Baltijos šalių regione. Puikias ateities galimybes „airBaltic“ taip pat turi Vilniuje ir Taline. Džiaugiuosi, kad jau užbaigėme susitarimą ir galime toliau tęsti augimo scenarijaus įgyvendinimą“, – sako investuotojas iš Vokietijos Ralf-Dieter Montag-Grimes.

„Naujas kapitalas bus naudojamas investicijoms į naujus orlaivius, o ne jų nuomai, kas suteiks „airBaltic“ pranašumą dėl kaštų ir padės tobulinti keleivių patirtį. Tai taip pat padės ir toliau gerinti Latvijos susisiekimą, padės skatinti ekonomiką ir kurti naujas darbo vietas“, – teigia Latvijos Susisiekimo ministerijos valstybės sekretorius Kaspars Ozoliņš,

2015 m. lapkričio mėn. Latvijos Ministrų kabinetas patvirtino planą parduoti 20 proc. „airBaltic“ bendrovės akcijų investuotojui iš Vokietijos Ralf-Dieter Montag-Grimes už 52 milijonus eurų. Taip pat buvo susitarta dėl tolimesnių 80 milijonų eurų investicijų į aviakompaniją. Pagal susitarimą, investuotojui iš Vokietijos priklausys 20 proc. kompanijos akcijų. Likusi dalis priklausys Latvijos vyriausybei. Investicijos ir „airBaltic“ kapitalo padidėjimas buvo aptartas Latvijos parlamento 2015 m. gruodžio 3 d. Seimas patvirtino sandorį su sąlyga, kad „airBaltic“ ir jos dukterinės įmonės negalės pirkti, nuomoti ar kitaip naudoti įrangos, gaminamos karinės pramonės kompleksų ar jų filialų, kuriems taikomos sankcijos, įvestos Europos Sąjungos ar tarptautinės bendruomenės ir ratifikuotos Latvijos.

Baltijos šalių oro bendrovė „airBaltic“ skraido į daugiau nei 60 Europos, Skandinavijos, NVS šalių ir Viduriniųjų Rytų miestų. Lietuvoje „airBaltic“ skrydžius vykdo iš Vilniaus ir Palangos oro uostų. Taip pat bendrovė siūlo naujus tiesioginius skrydžius iš Talino bei Rygos.

„airBaltic“ nuotraukos: http://www.airbaltic.com/public/downloads.html

A/S Air Baltic Corporation

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt