Didžiuliai akvariumai – jau Nerijos forte (nuotraukos)

2015 12 04

 


Pajūryje pagaliau nurimus vėjui, Lietuvos jūrų muziejuje darbavosi didžiausias Baltijos šalyse kranas, gebantis pakelti net 500 t svorio krovinius. Tokio statybų galiūno prireikė, norint įkelti į rekonstruojamą akvariumą, kuris yra Nerijos forte, akrilo tunelį, akvariumus, filtrus ir kitus  įrenginius. Ši įranga dėl didelių gabaritų negalėjo būti atgabenta į forto kiemą per siaurą ir žemą tunelį, todėl muziejui teko samdyti brangiai kainuojantį kraną.   

Per keletą dienų į forto kiemą per fosą ir pylimą buvo įkelta 19 akvariumų. Sunkiausias jų svėrė 12,5 t, tačiau tą svorį reikėjo perkelti 80 m atstumu, taip itin padidinat apkrovą visam kranui.
Pasak biologo, Akvariumo skyriaus vedėjo Sauliaus Karaliaus, tame, sunkiausiame akvariume, apsigyvens Šiaurės jūros gyvūnai – ir žuvys, ir vėžiagyviai. Biologas žada, kad jau po poros metų atsidarysiančiame akvariume gyvai matysime ne tik vilkžuves, jūrų velnius, bet ir langustus, omarus.
– Dabar yra jau rekonstruotas redutas – pastatas, kuriame yra akvariumo ekspozicija, – pasakojo Saulius Karalius. – Atgabenus akvariumus, filtrus, gyvybės palaikymo sistemą (vandens paruošimo ir valymo), prasidės jų montavimo darbai.
Rekonstruotame akvariume lankytojai galės susipažinti su daugybe vandens gyvūnų: nuo upelio, Baltijos jūros baseino iki Šiaurės jūros ir koralinio rifo. Bus įrengti 7 koralinio rifo akvariumai, kurių talpa sieks nuo kelių iki keliolikos tonų vandens. Juose galima bus grožėtis zebražuvėmis, klounais, ragžuvėmis ir daugeliu kitų egzotinių žuvų.
Bene didžiausias žada būti ežero akvariumas – jame tilps net 50 t vandens, kuriame gyvens gerai mums pažįstamos žuvys: lydekos, karosai, karšiai. Upės akvariume iš arčiau galėsime susipažinti su šapalais, ūsoriais ir kitomis žuvimis.
Tikimasi, kad didžiausią įspūdį lankytojams paliks 20 m ilgio akrilo tunelis, įrengtas po centiniu baseinu. Einat juo galima bus stebėti virš galvų plaukiojančius eršketus, Baltijos ir Šiaurės jūros žuvis. Tunelio įkėlimas į forto kiemą didesnių problemų nesukėlė, nes jis yra sudedamas iš šešių atskirų dalių.
Visi akvariumai ir įranga į muziejų buvo pagaminta La Rošelyje (Prancūzija).

Alfonso Mažūno nuotr.


 

 

 

 

Nika Puteikienė, Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja
Juru muziejus

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt