Lietuvos oro uostai šimtmetį pasitinka džiazuodami

2015 11 27


Aviacija ir džiazas – su šiais žodžiais Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose rengiamasi minėti istoriškai vieną svarbiausių Lietuvos aviacijai datų. Trys didžiausi Lietuvos oro uostai, prieš metus sujungti į vieną valstybės įmonę, artėjant didžiosioms metų šventėms, prisimena savo simbolinę pradžią – lygiai prieš 100 metų pradėtas kurti Vilniaus oro uostas, ir kviečia tai švęsti kartu.

1915 metais dabartinėje oro uosto teritorijoje pradėti aerodromo infrastruktūros statybos darbai. Pirmiesiems mūsų krašto aviacijos entuziastams būdingą polėkį ir veržlumą jubiliejaus renginių organizatoriai nusprendė atkurti pasitelkę Lietuvos džiazo meistrų kvintetą, vadovaujamą legendinio perkusininko Arkadijaus Gotesmano.
„Džiazas aviacijos tema nėra atsitiktinis pasirinkimas, nes džiazo meistrai kažkuo panašūs į aviatorius. Juk noras skraidyti neįmanomas be profesionalaus pasirengimo, kaip ir gera improvizacija be muzikinių gabumų ir patirties. Kiekviename iš oro uostų specialių vizualizacijų lydimas džiazas nuskambės vis kitaip – priklausomai nuo erdvės, specialiai susirinkusių klausytojų ir tiesiog savo skrydžio laukiančių keleivių“, - pasakoja Indrė Baltrušaitienė, Lietuvos oro uostų Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė.
Pasak jos, Lietuvos oro uostai yra labai svarbi Lietuvos aviacijos dalis, todėl ir jaučia pareigą minėti jos istoriją. Šią vasarą suėjus vieneriems metams po Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų susijungimo, aviacijos istorikai atkreipė dėmesį, kad iš tiesų Lietuvos oro uostams ne vieneri, o beveik šimtas metų. Be kita ko, pirmajam skrydžiui virš Vilniaus šiemet suėjo jau 105 metai.
Prieš šimtmetį pradėtas kurti Vilniaus oro uostas yra vienas seniausių be pertraukų veikiančių oro uostų visame pasaulyje, tačiau didžiausia jo reikšmė – civilinei Lietuvos aviacijai. Dešimtmečius jos širdimi laikomas oro uostas šiuo metu veikia pagal bendrą Lietuvos oro uostų strategiją, todėl dalinasi patirtimi ir infrastruktūra su Kauno ir Palangos oro uostais.
„Lietuvos oro uostų sujungimas į vieną įmonę leidžia ne tik efektyviau valdyti oro uostų verslą, bet ir padeda įgyvendinti Lietuvos civilinės aviacijos prioritetus, tarp kurių – geresnis susisiekimas ir daugiau krypčių į svarbiausius pasaulio miestus Lietuvos gyventojams“, - pabrėžia I. Baltrušaitienė. Jos teigimu, šimtmetį minintys Lietuvos oro uostai šiuo metu išgyvena labai svarbų ir daug žadantį laikotarpį: ruošiamasi įgyvendinti jau patvirtintą koncesijos projektą, o 2017 m. - rekonstruoti Vilniaus oro uosto orlaivių kilimo ir tūpimo taką.
Lietuvos oro uostų jubiliejiniai renginiai vyks: gruodžio 2-ąją 17 val. Vilniaus oro uosto išvykimo terminale, gruodžio 9-ąją 17.30 val. – Palangos oro uoste, o gruodžio 16-ąją 15 val. – Kauno oro uosto antrame aukšte.
Apie Lietuvos oro uostus
Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2014 metus jie aptarnavo 3,8 milijono keleivių. Šiuo metu iš Lietuvos oro uostų 17 aviakompanijų reguliariai skraido 61 kryptimi į 50 miestų Europoje ir už jos ribų, o šalies pasiekiamumą dar labiau didina daugiau nei 6 užsakomųjų skrydžių bendrovės. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP 2013-aisiais prisidėjo 2,5 proc.

Lietuvos oro uostai

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt