Plečiamas mokamų kelių tinklas Baltarusijoje

2015 11 03


Nuo lapkričio 1 d. į elektroninę Baltarusijos kelių rinkliavos sistemą „BelToll“ įtraukta dar 317,5 kilometro šios šalies kelių. Ši plėtra yra ilgalaikė Baltarusijos vyriausybės kelių infrastruktūros tobulinimo programos, kurioje kelių rinkliavos sistemos vystytojas ir operatorius yra bendrovė „Kapsch“, dalis.


Šios sistemos plėtra apima įvairius kelius visoje Baltarusijos teritorijoje. Pirmiausia mokesčiai bus renkami kelių P99, P23 ir P21 atkarpose, o taip pat respublikinės reikšmės maršrutuose М-5 ir М-6. Dabar mokami keliai Baltarusijoje sudaro daugiau nei 1500 kilometrų tinklą – tai yra beveik du kartus daugiau nei šis tinklas sudarė įdiegus elektroninę kelių rinkliavos sistemą 2013 metų vasarą.  

„Sukūrėme tarptautiniais standartais bei šiuolaikinėmis technologijomis pagrįstą sistemą, – sakė „Kapsch TrafficCom“ tarptautinių pardavimų direktorius Michael Gschnitzer. – Vertinant geografinę Baltarusijos padėtį ir rinkliavą iš tranzitinio transporto, tai yra svarbus techninis bei administracinis sprendimas, kuris šalyje žymiai pagerins šios infrastruktūros finansavimą“.

Sistema „BellToll“ yra paremta specializuota radijo ryšio trumpais atstumais technologija. Ji vairuotojams suteikia galimybę mokėti už pravažiavimą transporto priemonėms nesustojant prie kelių rinkliavos postų. Naudojant šią sistemą užtikrinamas nepertraukiamas judėjimas visomis eismo juostomis. Rinkliava taikoma visoms transporto priemonėms, išskyrus Eurazijos Ekonominės Sąjungos šalyse registruotus lengvuosius automobilius, kurių didžiausia leistina masė yra ne didesnė kaip 3,5 tonos.

Elektroninę sistemą „BelToll“ komerciniais tikslais buvo pradėta eksploatuoti 2013 m. rugpjūčio 1 dieną. Nuo to laiko mokamų kelių tinklo ilgis palaipsniui plečiasi nuo 815 iki 1507 kilometrų – ši kelių tinklo apimtis bus pasiekta įdiegus sistemą naujai į projektą įtrauktuose keliuose. Rugsėjo mėnesio duomenimis, sistemoje buvo užregistruota daugiau kaip 224 tūkst. transporto priemonių, kurių kontrolė vykdoma pasitelkus 90 automatinių mokesčių rinkliavos stočių. Pagal sutartį bendrovė „Kapsch” skiriama “BelToll” sistemos operatoriumi 20-čiai metų.

„Kapsch TrafficCom“

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt