NEFCO atnaujina investicijas Lietuvoje

2015 09 28


Šiaurės šalių aplinkos apsaugos finansų korporacija (NEFCO) atnaujina veiklą Lietuvoje. Toks sprendimas priimtas NEFCO valdybos posėdyje Baltarusijos sostinėje Minske. Šis sprendimas neatidėliojant leis Lietuvos valstybiniams ir privatiems subjektams gauti finansavimą lengvatinių paskolų forma.


NEFCO – tai daugiašalė finansinė institucija, įsteigta 1990 metais susitarus penkių Šiaurės šalių – Danijos, Suomijos, Islandijos, Norvegijos ir Švedijos – vyriausybėms. Ji finansuoja Vidurio ir Rytų Europos šalių bendrovių projektus, kuriais siekiama švaresnės pramonės gamybos arba mažesnio energijos suvartojimo, taip pat projektus, kurių tikslas – padėti šioms šalims įvykdyti ES direktyvų reikalavimus atliekų ir nuotėkų tvarkymui, vandens tiekimui. Valstybiniai ir privatūs subjektai finansuojami investicijų į kapitalą, paskolų ir negrąžintinos paramos forma.

Diskusijas dėl geografinių veikos prioritetų perskirstymo paskatino pokyčiai dviejose NEFCO veiklos šalyse – Ukrainoje ir Rusijoje. Šių diskusijų išvadose organizacija atskleidžia, jog ateityje prioritetinėmis sritimis bus laikomos Baltijos jūra, Barenco jūros ir Arkties regionai. Be to NEFCO sieks išlaikyti stiprias pozicijas Rusijoje, Ukrainoje ir Baltarusijoje.

Greta geografinės veiklos išplėtimo NEFCO vadovų taryba pradeda rengti bendradarbiavimo strategiją, atveriančią galimybes Šiaurės šalims investuoti į žaliąją ekonomiką ir klimato kaitos padarinių švelninimą.

NEFCO prioritetu laikomi projektai, kuriais siekiama mažinti išmetamųjų dujų kiekį, pagerinti ekologinę Baltijos jūros būklę ir suvaldyti nuodingų teršalų patekimą į aplinką.

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt