Lietuva stiprina bendradarbiavimą transporto srityje su Kinijos regionais

2015 09 23


Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius šiandien Kinijos Lianjunganio mieste prasidėjusioje 2-ojoje tarptautinėje Šilko kelio logistikos parodoje-forume pristatė Lietuvos bendradarbiavimo su Kinija galimybes. Ministro susitikimo su Džiangsu provincijos vicegubernatoriumi Li Yunfeng metu buvo patvirtintas pasiryžimas bendradarbiauti su Lietuva.


„Neabejoju, kad šios konferencijos diskusijos apie naujas Šilko kelio plėtros galimybes ne tik prisidės prie Kinijos ir kaimyninių valstybių bei regionų transporto infrastruktūros ir logistikos sistemos plėtros, bet ir turės įtakos Eurazijos pervežimų plėtojimui“, – konferencijoje sakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius.

Ministro teigimu, vienas svarbiausių tarptautinės transporto sistemos plėtros rodiklių – sparčiai augantys prekybiniai mainai tarp Europos ir Kinijos. Tai rodo pernai beveik iki 500 mlrd. eurų išaugusi prekybos apyvarta.

Prieš kelerius metus Kinijos paskelbtoje „Vienos juostos, vieno kelio“ strategijoje minimas ir Baltijos regionas. Pastarajam priklausanti Lietuva turi gerą strateginę padėtį, yra apsupta ES ir NVS šalių 750 mln. gyventojų rinkos ir žinoma kaip patikima transporto bei logistikos partnerė. Pastaraisiais metais Lietuvos ekonomika yra sparčiausiai auganti ES: kasmet – po beveik 3 proc.

Pirmąją vizito Kinijoje dieną, rugsėjo 21-ąją, susisiekimo ministras R. Sinkevičius buvo susitikęs su kito Kinijos regiono – Sindziano provincijos – vicegubernatoriumi Hasim Mutelif ir aptarė galimybę įkurti bendrą darbo grupę, kuri spręstų Lietuvos ir 23 mln. gyventojų turinčio Sindziano bendradarbiavimo transporto srityje klausimus.

„Vienas pagrindinių Lietuvos bendradarbiavimo su Kinija tikslų – prisidėti prie Naujojo Šilko kelio strategijos įgyvendinimo. Sindzianas labai aktyviai dalyvauja nacionalinėje Šilko kelio programoje, todėl bendradarbiavimo plėtra  su šia Kinijos provincija Lietuvai yra itin svarbi“, – teigė susisiekimo ministras.

Susitikimo metu buvo aptarta galimybė eksportuoti prekes iš Sindziano į Europą per Lietuvos teritoriją ir plėtoti projektą „Saulė‘.

Traukinys „Saulė“ šiuo metu kursuoja tarp Lietuvos ir Kazachstano, tačiau jo konkurencingumui padidinti reikalingi kroviniai iš Kinijos. Sindziano valdžia palaiko Lietuvos iniciatyvą šio traukinio maršrutą pratęsti iki Kinijos Urumči miesto, kuris siekia multimodalaus transporto centro statuso.

Lietuva tikisi, kad Urumči miestas taps Kinijos Rytų vartais kroviniams iš Kinijos ir kitų Rytų šalių, o Kauno miestas, įskaitant ir Klaipėdos jūrų uostą su logistikos terminalais, – intermodaliu transporto mazgu Vakaruose arba Kinijos Vakarų vartais į Europą.

Planuose – Kinijos krovinių perskirstymo Baltijos regione centro steigimo galimybė gamybiniams klasteriams Lietuvoje formuoti, logistikos paslaugoms teikti.

Susisiekimo ministro R. Sinkevičiaus vadovaujama delegacija tądien aplankė Sindziano regione statomą geležinkelio stotį ir logistikos terminalą.

LR Susisiekimo ministerija

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt