Europoje gali padidinti mokesčius už važiavimą mokamais keliais

2012 06 06


Ispanijos, Italijos ir Prancūzijos mokamų kelių operatoriai užfiksavo automobilių srautų mažėjimus. Ispanijos mokamų kelių operatorius „Abertis” per pirmąjį 2012 m. ketvirtį užfiksavo 9 proc. pervežimų mažėjimą. Tokį pat keliaujančių sumažėjimą užfiksavo ir italų operatorius „Atlantia”. Pabrėžiama, kad mažėja ir privačių keliautojų, besirenkančių mokamus kelius. Europiečiai nėra nusiteikę mokėti už autobanus, nors benzinas Europoje ir pinga.

„Atlantia” direktorius Džovanis Kastelučis pripažįsta, kad žmonės pradėjo kruopščiau planuotis biudžetą. Kelių apkrovimas savaitgaliais gerokai sumažėjo, nes žmonės dažniau pasilieka miestuose. Nors vartotojų finansinė padėtis stabilizuojasi, visgi jie dar su nerimu laukia naujos dienos.

Apkrovos mažėjo net didžiausioje ir stabiliausioje mokamų kelių rinkoje – Prancūzijoje. Pirmojo ketvirčio duomenimis judėjimo apkrovos sumažėjo 0,4 proc. Vietos analitikai prognozuoja, kad per metus apkrovos sumažės 1 proc., o kai kuriose, į Graikiją vedančiose keliuose jos kris iki 3 proc. Ekspertai neatmeta galimybės, kad norėdami kompensuoti srautų mažėjimus, operatoriai gali pakelti kainas

www.cargonews.lt, CargoNews - informacinis-analitinis transporto portalas
 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt