E. Masiulis žada derėtis dėl specialių leidimų

%2020 %09 %30


Rusijai pradėjus ginti savo vežėjų rinką griežčiau tikrinant prekių, vežamų iš trečiųjų šalių per Baltarusiją, leidimus, Lietuvos susisiekimo ministras žada siūlyti įvesti specialų leidimą prekėms, perkrautoms Lietuvoje.

Iki šiol iš Europos Sąjungos atvežtoms, bet Lietuvoje perkrautoms prekėms vežti į Rusiją pakakdavo dvišalių leidimų. Tačiau pastarosiomis dienomis vilkikams, neturintiems trišalių leidimų, kurių Rusija išduoda labai nedaug, jau prie Baltarusijos sienos įrašomas pažeidimas.


Bauda už jį – maždaug 200 litų, tačiau nuo gegužės, Rusijoje įsigaliojus griežtesnei baudų sistemai, už vieną įrašą gali tekti pakloti iki 50 tūkstančių litų. Lietuvos politikai ir pareigūnai žada tartis su kaimyninėmis šalimis, kaip palengvinti mūsų vežėjų padėtį.


„Mes negalime daryti įtakos Rusijos teisės aktų leidybai ir turiniui, bet mes tikrai turėsime pasiūlymų. Galbūt įvesti ir taikyti specialią leidimų rūšį – t.y. prekių, pakrautų Lietuvos sandėliuose, atvežtų iš trečiųjų šalių ir skirtų Rusijos rinkai. Jeigu būtų galima susiderėti tokį leidimą, tokį statusą, mes galėtume išspręsti šią susidariusią situaciją. Šiandien mes rekomenduojame Lietuvos vežėjams rinktis kitus kelius ir nevykti į Rusiją per Baltarusijos teritoriją“, – kalbėjo susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.


Šaltinis CargoNEWS, www.cargonews.lt
 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt