Susisiekimo ministras J. Taminskas su eurokomisaru A. Kubiliumi aptarė saugumo situaciją ir atsaką į Baltarusijos hibridines atakas

2025 12 05


1 J.Taminskas ir A.Kubilius Europos Komisijos nuotrauka 558

Su Europos Sąjungos (ES) gynybos ir kosmoso komisaru Andriumi Kubiliumi Briuselyje susitikęs susisiekimo ministras Juras Taminskas sako, kad ES įsitraukimas šiuo metu labai reikalingas, siekiant užtikrinti oro erdvės ir civilinės aviacijos saugumą, susigrąžinti Baltarusijoje įstrigusius vilkikus ir padidinti transporto sektoriaus atsparumą hibridinėms grėsmėms. 

„Lietuvoje pasitelkiant kontrabandinius balionus nuolat keliama grėsmė civilinės aviacijos saugumui, kita atakos linija – neteisėtas mūsų vilkikų suėmimas pasienyje su Baltarusija. Tačiau su hibridinėmis atakomis susiduriame ne vieni, įkaitai – ir kiti europiečiai, esantys agresoriaus valstybėje, į Lietuvą arba iš jos skrendantys keliautojai. Taigi, norėdami atremti šiuos iššūkius, telkiame regiono šalis ir siekiame bendrų sprendimų. Privalome užtikrinti atsakomąsias priemones, kad žmonės būtų saugūs, o transporto sektorius – dar atsparesnis ir stipresnis“, – sako susisiekimo ministras J. Taminskas.

Ministras su eurokomisaru taip pat aptarė Lietuvos vežėjų situaciją, ES iniciatyvas, gerinančias šalies karinį mobilumą ir būsimą ES daugiametę finansinę programą 2028–2034 m.

Susitikime pažymėta, kad Rusija ir Baltarusija jau ne pirmą kartą pasitelkia hibridines priemones prieš ES valstybes, todėl Europos institucijų parama padedant susigrąžinti Lietuvos vežėjams priklausantį turtą yra itin aktuali visai bendrijai. Lietuvos užsienio reikalų ir susisiekimo ministrai dėl to jau oficialiai kreipėsi į Europos Komisiją.

J. Taminskas taip pat pabrėžė „Rail Baltica“, „Via Baltica“, alternatyviojo Suvalkų koridoriaus svarbą, užtikrinant saugesnes, konkurencingas ir patogias Baltijos šalių transporto jungtis su Europa. Šie projektai jau įtraukti į naujai formuojamus ES karinio mobilumo koridorius ir reikšmingai sustiprins NATO rytinį flangą.

Be to, ministro teigimu, labai svarbu, kad ES ir toliau užtikrintų ilgalaikį ir tvarų valstybių narių karinio mobilumo poreikių finansavimą, teikdama prioritetą rytinėms ES narėms, turinčioms sieną su Rusija ir Baltarusija.

Numatoma, kad Lietuvos ir regiono saugumas bus vienas pagrindinių akcentų J. Taminsko susitikime su Europos Komisijos Mobilumo ir transporto (DG MOVE) generaline direktore Magda Kopczyńska.

Šie klausimai bus vieni svarbiausių ir gruodžio 4–5 dienomis Briuselyje rengiamoje ES transporto, telekomunikacijų ir energetikos taryboje.

2 J.Taminskas Europos Komisijos nuotrauka 558

3 Ministro ir eurokomisaro susitikimas Europos Komisijos nuotrauka 558

4 A.Kubilius Europos Komisijos nuotrauka 558

Source, Susisiekimo ministerija

 

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt