Laivybos saugumui Klaipėdos uoste – radaro bokštas Smiltynėje

2024 05 15


DSC 6349 (558)

Smiltynėje, greta Naujosios perkėlos, užbaigtas statyti Klaipėdos jūrų uosto radiolokacinės kontrolės sistemos bokštas, kuris dar labiau padės užtikrinti laivybos saugumą uoste.

„Siekdami išlaikyti Klaipėdos uosto konkurencingumą, jį nuolat vystome ir modernizuojame. Pastaraisiais metais uoste įgyvendinti didelės apimties projektai, kurie leidžia priimti didesnius laivus. Besikeičiantys uosto parametrai, didėjantys laivai turi įtakos ir laivų eismo organizavimui. Šis ypatingos svarbos radiolokacinės kontrolės sistemos bokštas užtikrins dar saugesnį laivų įvedimą. Esame dėkingi Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijai, aktyviai dalyvavusiai parenkant architektūrinę bokšto idėją, kad statinys kuo natūraliau įsilietų į Kuršių nerijos nacionalinio parko kraštovaizdį. Taip pat dėkoju visiems prisidėjusiems ir įgyvendinusiems projektą“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Vienas iš esminių reikalavimų buvo tas, kad radaro bokšto architektūrinė išraiška maksimaliai derėtų su Kuršių nerijos nacionalinio parko kraštovaizdžiu, o pati radaro bokšto konstrukcija ir architektūrinė išraiška būtų tokia, kad statinys būtų suvokiamas kaip orientyras, žymintis UNESCO Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo teritoriją.

„Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija visada siekia išlaikyti kraštovaizdžio vertingąsias savybes: erdvinę kompoziciją, panoramas ir siluetus. Svarbu, kad statiniai neužgožtų mišku apaugusių kopų fono. Suprantame ir laivų saugumo svarbą, todėl džiugu, kad buvo rastas sprendimas, leidžiantis bokštui įsikomponuoti ir kuo natūraliau įsilieti į Kuršių nerijos kraštovaizdį“, – sako Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Lina Dikšaitė.

Radiolokacinės kontrolės bokšto projektą rengė architektūrinės koncepcijos konkursą laimėjusi AB „Panevėžio statybos trestas“. Kad statinys labiausiai įsikomponuotų į kraštovaizdį, atitiktų kitus keliamus reikalavimus, architektūrines koncepcijas vertino sudaryta komisija, kurioje buvo ne tik Uosto direkcijos darbuotojai, bet ir Klaipėdos miesto savivaldybės, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos, Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos atstovai, taip pat ir Kuršių nerijos nacionalinio parko atstovai.

Radiolokacinės kontrolės bokštą Smiltynėje pastatė UAB „Borta“.

„Džiaugiamės galėdami jau ne vienerius metus prisidėti prie Klaipėdos uosto infrastruktūros tobulinimo įgyvendinant unikalius projektus. Radiolokacinės kontrolės bokšto Smiltynėje statyba ne išimtis, nes bokštas unikalios architektūrinės išvaizdos, sveriantis daugiau kaip 75 tonas. Bokšto statyba pareikalavo specifinių gamybos, logistikos bei montavimo įgūdžių. Noriu padėkoti visiems statybos proceso dalyviams už sėkmingą bendradarbiavimą“, – teigia UAB „Borta“ direktorius Kęstutis Zubrickas.

Beveik 30 metrų aukščio bokštas su dviem aikštelėmis sukonstruotas iš į viršų siaurėjančių lakštinio plieno elementų. Dėl statinio išskirtinės svarbos teritorija aplink bokštą aptverta ir gyventojai patekti į jį negalės. Ant radaro bokšto netrukus bus sumontuota reikalinga įranga.

Darbų vertė – 1,7 mln. eurų.

DSC 6490 (558)

Prie radaro bokšto pasodinta pušaitė (558)

S.Šveikauskas, A.Latakas, L.Dikšaitė, A. Vaitkus, K. Zubrickas (558)

Šaltinis, KVJUD

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt