Klaipėdos uoste – Indijos ambasadorius

2024 02 12


558 img 2Indija – viena iš Klaipėdos uosto prekybos partnerių. Į šią šalį ir iš jos laivais keliauja trąšos, kroviniai konteineriuose. Šiuo metu Klaipėdos uostas su Indija sujungtas tiesiogine MSC (Mediterranean Shipping Company) konteinerine laivybos jungtimi. Pernai metų rugsėjį Indijos ambasadoriaus pareigas pradėjusiam eiti Daveshʼui Uttamʼui ir ji lydinčiai delegacijai šiandien pristatytas Klaipėdos uostas. Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas svečius supažindino su uoste vykdomomis veiklomis ir teikiamomis paslaugomis, uosto vystymo kryptimis, vykdomais projektais.

„Neseniai pačiam teko būti Indijoje, kur bendravau su Mumbajaus uosto vadovais, judriausio Indijoje konteinerių uosto vadovais, Delyje susitikau su Indijos komercijos ir pramonės ministerijos atstovais. Vizito šioje šalyje metu susipažinau su Indijos logistikos ir prekybos planavimu, uostų veikla, taip pat pristačiau Klaipėdos uostą, mūsų plėtros planus pietinėje uosto dalyje. Gamybos centrams iš Kinijos persikeliant į Pietų Azijos valstybes, Indijos reikšmė ateityje tik dar labiau augs. Klaipėdos uostas pasiruošęs teikti konkurencingas paslaugas ir infrastruktūrą Indijos kroviniams krauti, tokią žinią perdavėme tiek viešėdami Indijoje, tiek šiandien Klaipėdos uoste apsilankiusiam Indijos ambasadoriui“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Indija yra antra valstybė pasaulyje pagal gyventojų skaičių ir septinta pagal plotą. Šios šalies pakrantės ilgis siekia 7,5 tūkstančio kilometrų, čia veikia 13 pagrindinių ir daugiau nei 180 mažesnių uostų. Jūrų transportas Indijoje sudaro 95 % prekybos apimties.

Indijos ambasada Lietuvoje veiklą pradėjo pernai metų kovo pabaigoje.

558 img

558 img 1

Šaltinis KVJUD

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt