Prezidentas Klaipėdoje: Lietuva yra jūrinė valstybė

2023 12 21


image00114

Klaipėdoje besilankantis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Uosto direkcijoje su uosto, jūrine bendruomene aptarė Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, jūrinės ekonomikos potencialą. Lietuvos Prezidentas pabrėžė uosto svarbą šalies ekonomikai bei saugumui.

Susitikime buvo pažymėta strateginė Klaipėdos uosto reikšmė ne tik uostamiesčiui, Vakarų Lietuvos regionui, bet ir visai Lietuvai.

„Uostas su jame esančia infrastruktūra sukuria 6 proc. šalies bendrojo vidaus produkto, o netiesioginis uosto poveikis viso krašto, regiono ekonomikai yra neišmatuojamas. Žinoma, kad geopolitikos poveikis pasijautė ir uosto veiklai, krovos apimtims, tačiau uostas aiškiai mato savo perspektyvą, turi planus ir, svarbiausia, turi alternatyvų, kaip netekus vieno krovinio kompensuoti kitu. Ypač svarbu, kad mes taptume jei ne pačia patraukliausia alternatyva vežti ukrainietiškus krovinius, vis dėlto būti ta alternatyva“, – teigė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Prezidentas taip pat pabrėžė uosto reikšmę saugumui ir kariniam tranzitui.

Akcinės bendrovės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas pristatė Klaipėdos uosto veiklą, ilgalaikius investicinius Klaipėdos uosto projektus – pietinės uosto dalies plėtros planus, rengimąsi tapti jūrinio vėjo parko aptarnavimo centru. Taip pat pristatyti žaliosios krypties planai, vandenilio gamybos uoste projektas bei planai statyti uostamiesčiui ir visam regionui svarbią naują kruizinių laivų krantinę.

„Per 2020–2023 m. Uosto direkcija į Klaipėdos uosto vystymą investavo 264 milijonus eurų, savo ruožtu uosto įmonės taip pat investavo į savo terminalų išvystymą. Visa tai lemia, kad ir esant sudėtingoms geopolitinėms sąlygoms Klaipėdos uostas išlaiko geras pozicijas tarp Baltijos valstybių uostų nuožmios konkurencijos sąlygomis. Jau šiandieną uostas peržengė 1 mln. TEU konteinerių krovos ribą ir pagal konteinerių krovą lieka labiausiai augančiu rytinėje Baltijos jūros pakrantėje. Ateityje uostą matome atliekantį savo funkcijas – dirbantį Lietuvai, socialiai atsakingą ir žalią“, – pabrėžė akcinės bendrovės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas. 

Susitikimo metu taip pat pristatytas uosto pasirengimas nepertraukiamai ir sklandžiai funkcionuoti taip pat ir grėsmių sąlygomis, Klaipėdos uosto, kaip strateginio valstybės objekto, saugumo užtikrinimas.

image00006

Šaltinis, KVJUD

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt