Uosto direkcijos investicijos, atveriančios naujas galimybes konteinerių krovai, įvertintos aukso medaliu

2023 12 13


R. Danisevičiaus nuotr.
A. Danisevičiaus/ „Lietuvos rytas“ nuotr.

Akcinė bendrovė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija už investicijas į konteinerių krovai svarbią infrastruktūrą įvertinta „Lietuvos metų gaminio 2023“ aukso medaliu. Lietuvos pramonininkų konfederacija kasmet pagerbia įmones, reikšmingai prisidedančias prie šalies ekonomikos augimo.

Apdovanojimus įteikusi ir įmonių vadovus sveikinusi Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pažymėjo, kad daug metų gyvuojanti „Lietuvos metų gaminio“ tradicija rodo vieno svarbiausių valstybės sektorių – pramonės – gebėjimą būti procesų smaigalyje nepaisant tenkančių išbandymų.

„Ypač pastarųjų išbandymų akivaizdoje Lietuvos pramonė geba ne tik rodyti atsparumą, bet ir tikrą, o ne tik viešiesiems ryšiams, skirtą socialinę atsakomybę bei mokėjimą prisitaikyti tiek prie kintančių veiklos sąlygų, tiek prie galimų ateities iššūkių. Matome ne vieną įmonę, kuri plečia gynybai reikalingus komponentus ar gaminius ar kitaip persiorientuoja pagal šiandienos ir rytojaus poreikius“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija įvertinta aukščiausiu apdovanojimu – aukso medaliu – už 31 mln. eurų siekusias investicijas į konteinerių krovai svarbią infrastruktūrą Malkų įlankoje. 

„Modernus ir gyvas uostas šiandien yra didelis valstybės vertės rodiklis, darantis įtaką jos ekonomikai. Visi investiciniai uosto projektai yra brangūs, bet turi strateginę reikšmę. Kad investicijos ir tinkama strategija atsiperka, rodo ir uosto gebėjimas išsilaikyti ir būti konkurencingu net ir sudėtingu laikotarpiu. Uosto direkcijos investicijos į konteinerių krovai skirtą infrastruktūrą leidžia priimti didesnius laivus, prisideda prie verslo konkurencingumo.  Šiandien Klaipėdos uostas išlieka pirmaujančiu pagal konteinerių krovą visoje rytinėje Baltijos jūros pakrantėje. Noriu padėkoti visiems, prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Dviem etapais rekonstrukcijos projektą įgyvendino UAB „Tilsta“ ir UAB „Fegda“, veikusios pagal jungtinės veiklos sutartį. 

Iš viso įgyvendinant projektą rekonstruota 781,32 m krantinių, kuriomis naudojasi UAB Klaipėdos konteinerių terminalas. Iki rekonstrukcijos gylis prie krantinių čia siekė 11 m, o įgyvendinus projektą – 14 m. Šios investicijos atveria naujas konkurencines galimybes, čia galima švartuoti „Post Panamax“ dydžio konteinerinius laivus.

Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.

Šaltinis KVJUD

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt