Jungtinėse Amerikos Valstijose dėmesys ir jūrų uostų bendradarbiavimui

2023 09 21


Los Angelo uoste

Šią savaitę Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) besilankančios Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vadovaujamos delegacijos dėmesys ir jūrinės prekybos plėtrai, ryšių stiprinimui tarp uostų. Kartu su delegacija JAV (Kalifornijoje) viešintis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovas Algis Latakas lankosi Los Andželo, Huenemo, Long Beach uostuose. Jis taip pat dalyvaus Los Andželo ir Lietuvos verslo forumo diskusijoje, susitiks su verslo atstovais.  

„Klaipėdos uostas persiorientuoja į Vakarų rinkas, kurios mums yra ypač svarbios ne kaip tranzitinei šaliai, kuri vežė krovinius iš Rytų. Mūsų siekis yra tapti atramos uostu, per kurį vyktų Vakarų prekyba. Šiandien pas mus milžiniškas kiekis konteinerių, kurie eina iš JAV. Jais atgabenami automobiliai, nes yra didžiulis poreikis. Tad bendradarbiavimas su nutolusiais uostais, naujų rinkų paieška, žinių, kad Klaipėdos uostas konkurencingas, teikiantis kokybiškas paslaugas, sklaida šiandien ypač aktuali“, – teigia su LR Prezidento vadovaujama delegacija JAV besilankantis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas. 

Vizito metu jau aplankytas Los Andželo uostas, kuriame pernai krauta apie 9,9 mln. TEU konteinerių per metus. Iš 25 čia veikiančių terminalų 7 yra konteinerių terminalai. Lankomasi Huenemo uoste.

„Apsilankymas uostuose – tai ir patirties, žinių apsikeitimas uostų krovos, organizavimo, laivų planavimo, žalumo srityse. Mes sakome: uostas yra vartai į pasaulį. Tačiau labai dažnai uostas suformuoja pirmą įspūdį apie valstybę. Tad ir šiuo atveju uostas, pristatydamas save, atveria vartus į mūsų šalį“, – pabrėžia A. Latakas.

Bendrai jūrinė prekyba tarp JAV ir Klaipėdos 2022 metais Klaipėdos uostui generavo daugiau nei 2 mln. t krovinių.

Pastaraisiais metais aktyvėjo bendradarbiavimas su JAV jūrinio transporto srityje.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija anksčiau yra užmezgusi glaudžius ryšius su keliais JAV jūrų uostais. Memorandumai yra pasirašyti su Hjustono, Majamio, Naujojo Orleano, Virdžinijos ir Filadelfijos jūrų uostais.

Šaltinis, KVJUD

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt