Investicijos į laivų statybai skirtą infrastruktūrą: didesnės galimybės jūrinei inžinerinei pramonei

2023 07 28


KVJUD nuotr

Klaipėdos uoste vystoma ne tik krovai skirta infrastruktūra, bet ir kreipiamos investicijos į laivų statybos pramonei reikalingas krantines. Ką tik Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai užbaigus vieną iš krantinių rekonstrukcijos projekto dalių, taip pat išgilinus prie vienos krantinių, laivų statybos įmonė į vandenį jau nuleido pastatytą laivą.

„Laivų statybos pramonė yra svarbi uosto veiklos dalis, čia statomi laivai, kurie iškeliauja užsakovams į įvairiausias šalis. Ši pramonės šaka yra vienas didžiausių darbdavių ne tik uoste, bet ir Vakarų Lietuvoje. Uosto direkcijos veiklos planuose yra numatyta rekonstruoti tris laivų statybai skirtas krantines, kas prisidės prie jūrinės inžinerinės pramonės veiklos plėtros. Šiuo metu užbaigėme parengiamuosius darbus, ir tai jau leido laivų statytojui nuleisti į vandenį pastatytą laivą ir toliau įgyvendinti projektą“,  teigia AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Uosto direkcijos projekto tikslas – rekonstruoti blogos būklės krantines Nr. 64, Nr. 65 ir Nr. 65 A ir pritaikyti jas 14,5 metro gyliui, užtikrinti doko darbą prie krantinių, pakeisti atmušus. Šiomis krantinėmis naudojasi UAB Vakarų Baltijos laivų statykla.

Ką tik užbaigti I etapo parengiamieji darbai – 65 A krantinės sutvirtinimo darbai, kurie apima konstrukcijų sutvirtinimo ir ardymo darbus. Darbų metu prie krantinės išgilinta iki 7,5 metro, o akvatorijos link – iki 14,5 metrų, kad operatorius galėtų švartuoti specialią baržą. Tai sudarė galimybę įmonei nuleisti į vandenį pastatytą gelbėjimo darbams jūroje skirtą laivą.

„Labai vertiname, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija nuosekliai ir kompleksiškai skiria investicijas infrastruktūrai gerinti, ir dėkojame už operatyvų reagavimą į situaciją, atliekant 65A krantinės gilinimo darbus, kurie buvo būtini, kad pastatytas laivas būtų sėkmingai nuleistas į vandenį. Iš viso šiuo metu statome keturis laivus: du identiškus jau pastatytam, taip pat locmano ir žvejybinį. Tikimės, kad investicijos uosto infrastruktūrai gerinti bus skiriamos ir toliau, taip prisidedant ne tik prie mūsų įmonės tvaraus augimo, bet ir pridėtinės vertės uostui, miestui ir šaliai kūrimo, įgyvendinant laivų statybos projektus“, – tvirtino Vakarų laivų gamyklos įmonių grupės generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

Parengiamuosius darbus, kurių vertė siekė 2,38 mln. Eur įskaitant PVM, atliko konkursą laimėjusi Latvijos įmonė AB „BMGS“.

Projektą numatyta įgyvendinti dviem statybos etapais. Pirmojo etapo metu bus įgyvendinami kratinių Nr. 65 ir 65A rekonstravimo sprendiniai, kurie leis pasiekti 14,5 metro gylį ir suteiks operatoriui galimybes švartuoti doką. Antrasis statybos etapas apims krantinės Nr. 64 ir dalies krantinės Nr. 65 rekonstravimo sprendinius, kurie leis pasiekti 14,5 metro gylį ir suteiks galimybes švartuoti didesnius laivus.

Kaip jau skelbta, šioje statykloje bus statomas ir Uosto direkcijos atliekų surinkimo laivas. Sutartis dėl laivo pasirašyta su „Baltic Workboats AS“, veikiančia pagal jungtinės veiklos sutartį su UAB Vakarų Baltijos laivų statykla. Uosto direkcija, žengdama tvarumo didinimo uoste keliu, statytoją įpareigojo suprojektuoti ir pastatyti elektrinį laivą. Projektuojant laivą privalės būti numatyta galimybė įdiegti vandenilio technologijas, kad ateityje jis būtų kaip pagrindinis energijos, kuria varomas laivas, šaltinis.

Laivas turi būti suprojektuotas ir pastatytas per dvejus metus.

IMG 8213

Šaltinis, KVJUD

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt