Uosto bendruomenė Klaipėdos uosto perdavimo Lietuvai 100-metį kviečia švęsti kartu

2023 06 19


Lietuvai 1923 m. atgavus Klaipėdą, birželio 27-ąją jai buvo perduotas Klaipėdos uostas. Per 100 metų jis pasikeitė neatpažįstamai. Nuolatinės investicijos į laivybos kanalo gylį, krantines, įrangą šiandien Klaipėdos uostą yra atvedusios į pažangiausių ir konkurencingiausiųjų rinkoje gretas. Minint Klaipėdos uosto perdavimo Lietuvai 100-metį, uosto bendruomenė kviečia šią progą paminėti drauge ir dovanoja miestui ir jo svečiams dieną, pilną renginių.

Minint Klaipėdos uosto perdavimo Lietuvai 100-metį, birželio 27 dieną 10 val. klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami prie Uosto direkcijos administracinio pastato (J. Janonio g. 24-1), kur iškilmingai bus pakelta įspūdingo dydžio vėliava, uoste esantys laivai sveikins savo garsiniais signalais, o šokėja  Inga Briazkalovaitė atliks vertikalų šokį ant Uosto direkcijos administracinio pastato.

Tos pačios dienos vakarą, 18 val., Uosto direkcija ir AB Smiltynės perkėla klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į nemokamą pažintinę ekskursiją po uosto akvatoriją. Jos metu bus pristatytos Klaipėdos uoste vykdomos veiklos ir teikiamos paslaugos, uosto vystymo kryptys, vykdomi projektai ir įdomiausi istorijos faktai. Norintys dalyvauti pažintinėje ekskursijoje kviečiami registruotis telefonu +370 675 88061 arba internetu https://portofklaipeda.lt/renginiai/ekskursija-po-klaipedos-uosta/ iki birželio 27 d. 12 val. Ekskursija startuos Šiauriniame rage, Senojoje Smiltynės perkėloje, kur lauks keltas „Nida".

19 val. Uosto direkcija ir UAB „Towmar Baltic" kviečia į Kruizinių laivų terminalą, kur savo šokį Klaipėdos uosto perdavimo Lietuvai 100-mečiui pažymėti dovanos vilkikai.

Klaipėdos kraštą Lietuva prisijungė 1923 metų sausį, tačiau jūrų uostas Lietuvai oficialiai atiteko tik beveik po pusmečio – birželio 27-ąją. Klaipėdos krašto ir uosto prijungimas turi didelę reikšmę Lietuvai, kuria, ko gero, neabejoja nė vienas. Keleiviniai ir krovininiai laivai į Klaipėdos uostą ir iš jo kursuoja laivybos linijomis, kurios Klaipėdą tiesiogiai jungia su maždaug 70-čia pasaulio valstybių. Klaipėdos uostas kasmet sulaukia apie 6 tūkstančių laivų, kuriais atgabenami ir iškeliauja apie 40 milijonų tonų krovinių. Kasmet kruiziniais ir keleiviniais laivais Lietuvą pasiekia iki pusės milijono turistų ir keleivių. Tiesiogiai su uosto veikla yra susiję daugiau kaip 800 Lietuvos įmonių, sukuriama per 58 tūkst. darbo vietų bei 6,1 proc. viso šalyje sukuriamo BVP.

Šaltinis, sumin.lrv.lt

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt