M. Skuodis Čikagoje kvietė Lietuvos ir JAV verslo bendruomenes bendradarbiauti glaudžiau

2023 06 09


D
alyvaudamasŠiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forume Čikagoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV),susisiekimo ministras Marius Skuodis pristatė Lietuvos susisiekimo sektorių ir jo galimybes. Kalbėdamas apie ilgalaikių verslo ryšių tolesnę plėtrą, ministras M. Skuodis kvietė šalių verslo bendruomenes bendradarbiauti dar glaudžiau: toliau plėtoti transporto ir logistikos jungtis, didinti abipuses investicijas, taip pat skatinti susisiekimo skaitmenizaciją bei inovacijas

Forumo sesijose ir pranešėjų diskusijose pažymėta, kad Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo potencialas dar nėra iki galoišnaudotas, todėl jį svarbu plėtoti ir toliau, ypač per dvišalę prekybą ir investicijas. 2022 m.sujungus Klaipėdos uostą ir rytinę JAV pakrantę jūriniu maršrutuKlaipėda–Gdynė–Geteborgas–Brėmerhavenas–Niujorkas–Filadelfija–Norfolkas–Klaipėda, tiesioginiai krovinių vežimai į JAV pernaisiekė 2,08 mln. t.

Be to, intensyviai bendradarbiaujama siekiant plėsti ryšius ir oro transporto srityje – šiemetlaukiama JAVfederalinės aviacijos administracijos atliekamoLietuvos aviacijos sektoriaus audito išvadų,tikimasi,kad jos atvers galimybes Lietuvoje registruotiems orlaiviams vykdyti skrydžius JAV. Ministro M. Skuodžio teigimu, tai būtų didelis postūmismūsų šalies aviacijos verslo plėtrai.

Šiemet Čikagoje surengtame forume ypatingas dėmesys skirtas Lietuvos verslininkų ir Šiaurės Amerikos šalyse gyvenančių verslo atstovųkontaktų užmezgimui ir naujų verslo galimybių atradimui. Čikagoje veikia aktyvi lietuvių bendruomenė.

JAV yra prioritetinė Lietuvos eksporto ir inovacijų, tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo, turizmo, žemės ūkio ir maisto produktų rinka. Pernai prekybos su JAV apyvarta augo net 104 proc. ir sudarė 6,4mlrd. eurų. Eksportas į JAV augo 9 proc. ir pasiekė 2,4 mlrd. eurų. Dvišalės prekybos su Kanada apyvarta pernai sudarė 157 mln. eurų, Lietuvos eksportas į Kanadą siekė daugiau kaip128 mln. eurų.

M. Skuodis birželio 5–9 dienomis su darbo vizitu lankosi JAV, kur jau susitiko su Jungtinių Tautų atstovais, taip pat JAV Kongreso nariais ir kitais aukštais pareigūnais. Vizito metu taip pat vyko susitikimai su Niujorko jūrų uosto vadovybe, Atlanto tarybos (Atlantic Council), Europos politikos analizės centro ir kitų įtakingų „smegenų centrų“ atstovais bei Amerikos lietuvių bendruomene.

Šaltinis, sumin.lrv.lt

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt