Klaipėdos uostas pristatomas Lietuvoje akredituotiems užsienio valstybių gynybos atašė

2023 05 25


IMG 1868

Klaipėdos uostas yra ypatingos reikšmės strateginis objektas, todėl saugumui užtikrinti čia skiriamas išskirtinis dėmesys. Šiandien Klaipėdos uostas ir jame įdiegtos saugos sistemos pristatomas Lietuvoje akredituotiems užsienio šalių gynybos atašė.

IMG 1863

„Šiandienos kontekste, kai uosto saugai keliami ypač aukšti reikalavimai, ypač svarbus tampa išorinių partnerių šalių dėmesys, tad Lietuvoje akredituotų užsienio valstybių gynybos atašė supažindinimas su vieninteliu Lietuvos jūrų uostu ypač aktualus ir reikalingas. Drauge diskutuodami ir dalydamiesi patirtimi galime siekti aukščiausių apsaugos standartų", – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos organizuojamame renginyje Klaipėdos uoste lankosi Lietuvoje akredituoti Čekijos, Danijos ir Ispanijos Karalysčių, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos, Kanados, Kroatijos, Lenkijos, Nyderlandų Karalystės, Slovėnijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos, Vengrijos ir Vokietijos gynybos atašė. Uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas Lietuvoje akredituotiems užsienio valstybių gynybos atašė pristatė Klaipėdos jūrų uostą, jo apsaugos bazę, galiojančius saugos reikalavimus ir draudimus. Dėmesys taip pat skirtas Klaipėdos uosto vystymo kryptims, vykdomiems ir planuojamiems investiciniams projektams, naudingiems ir kariuomenei, aptarti.

Užsienio valstybių gynybos atašė taip pat supažindinti su uostu ir jame veikiančiomis įmonėmis plaukiant Uosto direkcijai priklausančiu hidrografiniu laivu „Lotas".

Šaltinis, KVJUD

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt