Rygoje vyks tarptautinė aukščiausio lygio finansų ekspertų konferencija

2023 04 04Latvijos finansų asociacija organizuoja tarptautinę finansų ekspertų konferenciją, vyksiančią balandžio 27 d. Latvijos nacionalinėje bibliotekoje, Rygoje. Konferencijoje „Nuo pilkos iki žalios: Latvijos sėkmės istorija“ dalyvaus ryškiausi finansų sektoriaus lyderiai ir profesionalai. Specialistai dalysis įžvalgomis, patirtimi, gerosios praktikos pavyzdžiais bei naujovėmis, susijusiomis su sankcijų įgyvendinimu ir jų vaidmeniu siekiant tvarių (ESG) tikslų, stiprinant tarptautinę pažangą, siekiant darnaus vystymosi, užtikrinant saugumą, bei teisės viršenybę.

Pastarieji metai finansų ir bankų sektoriui, kaip ir bet kuriai kitai valstybės ekonomikos sričiai, atnešė nemažai iššūkių. Geopolitiniai neramumai, Rusijos karas Ukrainoje, iškėlė svarbius klausimus: įmonių bei asmenų, įtrauktų į sankcijų sąrašą, patikrinimas, finansinių paslaugų teikimas gyventojams iš Ukrainos ir kt. Šiandien toliau būtina griežtai prižiūrėti klientų sandoriuose naudojamų išteklių kilmę ir diegti tvaraus valdymo principus. Siekdami pasisemti gerosios kitų šalių patirties, aptarti aktualius klausimus ir nubrėžti ateities gaires, Rygoje subursime vietos ir tarptautinius ekspertus“, – teigia Latvijos finansų asociacijos valdybos pirmininkė Sanita Bajare.

Konferencijoje dalyvaus daugiau kaip 20 ekspertų iš įvairių finansų sektoriaus sričių. Tarp jų bus ekonominių nusikaltimų prevencijos specialistas, turintis patirties žvalgybos, strategijos, analizės ir kriptovaliutų rizikos srityse – Howardas Rawstronas. Taip pat žurnalistas, knygų „Pasaulio liokajus“ (Butler to the World) ir „Pinigų žemė“ (Moneyland) autorius Oliveris Bulloughas bei Europos Audito Rūmų narys, IV rūmų dekanas Michailas Kozlovas ir daug kitų specialistų iš Baltijos, bei kitų valstybių.

Be kitų, konferencijoje bus akcentuojami Latvijos pasiekimai pinigų plovimo prevencijos srityje. Kaip pranešama, 2018 m. liepos mėn. Europos Tarybos Kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu priemonių vertinimo ekspertų komitetas (Moneyval) patvirtino Latvijos kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu sistemos veiksmingumo vertinimo ataskaitą. Remiantis ekspertų išvadomis, Latvijai pateiktos rekomendacijos, kuriomis siekta užkirsti kelią nustatytiems trūkumams ir įvertinimas dėl 40 Finansinių veiksmų darbo grupės (FATF) pateiktų rekomendacijų įgyvendinimo. Reaguodama į ataskaitoje nurodytas rizikas, Latvijos vyriausybė patvirtino „Moneyval“ rekomendacijų įgyvendinimo veiksmų planą, todėl 2020 m. Latvijai pavyko išvengti patekimo į vadinamąjį FATF „pilkąjį sąrašą“, kuriam priskiriamos valstybės, turinčios reikšmingų trūkumų pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos srityje. Atsižvelgdama į FATF išvadas, Latvija nuo 2018 m. sukūrė stiprią ir atsparią finansinių nusikaltimų prevencijos sistemą.

Latvijos vyriausybė, finansų rinką prižiūrinčios ir kontroliuojančios organizacijos bei finansų bendrovės atliko didžiulį darbą, kad Latvijoje būtų užtikrinta saugi finansinių sandorių ir investicijų aplinka. Jei prieš daugelį metų finansų specialistai ir užsienio investuotojai Latviją laikė rizikinga rinka, kurioje lengva apeiti įstatymus, tai per pastaruosius penkerius metus situacija gerokai pasikeitė. Latvijos pasiekimai kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu srityje minimi kaip siektinas pavyzdys pasaulyje, todėl norime plačiau aptarti šį pokytį“, apibendrina Sanita Bajare.

Konferencijos programa ir registracija: fnaconference.com

Šaltinis, UAB „Integrity PR"

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt