M. Skuodis: EBPO pažymi Lietuvos pažangą pertvarkant susisiekimo sektoriaus valstybės įmones

2023 03 22


EBPO 1 300Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pažymi Lietuvos pažangą susisiekimo sektoriaus valstybės įmonių pertvarkymo srityje, teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis. Ministras, viešėdamas Prancūzijoje, šį antradienį susitiko ir įmonių pertvarką aptarė su EBPO generaliniu sekretoriumi Mathias Cormann ir generalinio sekretoriaus pavaduotoju Yoshiki Takeuchi.

„Galime pasidžiaugti, kad pertvarkydami susisiekimo sektoriaus valstybės įmones į akcines bendroves pasiekėme geriausios tarptautinės praktikos kartelę, kitoms šalims jau esame pristatomi kaip gerasis pavyzdys. Ne mažiau svarbu, kad ši pertvarka duotų kuo didesnę grąžą valstybei – sudarytų prielaidas jų valdysenai pagerinti, maksimaliam skaidrumui ir veiklos efektyvumui užtikrinti“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis.

Naujausioje EBPO atskaitoje pabrėžiama, kad pastaraisiais metais Lietuva įgyvendino nemažai pokyčių siekdama efektyvinti valstybės valdomų įmonių valdyseną, teigiamai vertinamas Lietuvos ryžtas ir pasiekimai stiprinant valdybų nepriklausomumą, tobulinant valdybų narių atrankos procedūras. EBPO numato ir toliau stebėti Lietuvos veiksmus, kuriais bus tobulinamas šių įmonių valdymas.

Šiuo metu jau keturios iš penkių valstybės įmonių yra pertvarkytos į akcines bendroves: 2022 m. viduryje akcine bendrove tapo Vidaus vandens kelių direkcija, 2023 m. pradžioje – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, „Oro navigacija“ ir Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Planuojama, kad šiemet akcine bendrove taip pat taps VĮ Lietuvos oro uostai. Pertvarkius šią įmonę, susisiekimo sektoriuje nebeliks valstybės įmonės teisinės formos įmonių.

Valstybės įmonių pertvarka vykdoma įgyvendinant Vyriausybės programą ir EBPO rekomendacijas peržiūrėti, supaprastinti ir suvienodinti valstybės valdomų įmonių teisines formas.

Atsižvelgdama į EBPO rekomendacijas, Susisiekimo ministerija dar 2018 m. inicijavo minėtų valstybės įmonių pertvarką.

Taip pat susitikime Paryžiuje su EBPO vadovais ministras M. Skuodis aptarė Lietuvos pagalbą Ukrainai, EBPO atidarytą biurą Ukrainoje, Kyjive.

Šaltinis, sumin.lrv.lt

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt