Susisiekimo ministerija kviečia dalyvauti „Sandbox“ programoje: inovacijų įvairiose srityse skatinimui skiriama 23,5 mln. Eur parama

2023 02 22

Susisiekimo ministerija pradeda įgyvendinti inovacijų skatinimo programą „Sandbox" (liet. – smėliadėžė). Patvirtinus finansavimo sąlygas „Sandbox" priemonei, paskelbtas atviras kvietimas teikti paraiškas 23,5 mln. Eur paramai gauti. Paraiškų priėmimas tęsis iki gegužės 31 d.    

„Sandbox" programa Susisiekimo ministerija siekia skatinti skaitmeninių technologinių sprendimų, kuriems įgyvendinti būtinas 5G ryšys, kūrimą, testavimą ir vystymą.    

„Džiaugiuosi, kad su tokio masto iniciatyva pirmą kartą žengia būtent Susisiekimo ministerija. Esame ypatingo virsmo liudininkai. Dar neseniai ateities technologijos ir inovacijų svarbą linksniuodavome diskusijų lygmenyje. Na o jau greitai drąsiausius skaitmeninius sprendimus darysime, dalykus kursime ir juos praktiškai įgyvendinsime Lietuvoje, ir tikiuosi, kad ne vien Vilniuje, bet ir šalies regionuose. Kviečiu nepraleisti progos pasinaudoti tokia neeiline galimybe", – teigia susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.    

Susisiekimo ministerija šia programa nori paskatinti sprendimus autonominio transporto, bepiločių orlaivių, daiktų interneto, virtualios realybės, 5G ryšiu paremtos robotizacijos ir kt. srityse. Pažangiais technologiniais sprendimais bus skatinama kurti darnaus judumo duomenų valdymą, vieningą bilietų sistemą, transporto lengvatų skaitmenizaciją ir t. t.    

Konkursiniame kvietime planuojami vystyti skaitmeniniai sprendimai gali būti skirti ne tik transporto sektoriui, bet ir sveikatos, pramonės, energetikos, žemės ūkio, aplinkos, švietimo, socialinės apsaugos ir t. t. skaitmenizacijai didinti.    

Šaltinis, sumin.lrv.lt

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt