M. Skuodis: su Lenkija tariamasi dėl papildomų transporto jungčių tarp Baltijos jūros šalių uostų ir Ukrainos

2022 12 22

 
2022 12 22 Lietuvos ir Lenkijos ministrai 558
Susisiekimo ministras Marius Skuodis, lankydamasis Lenkijoje, su šios šalies transporto ministru Andrzejumi Adamczyku aptarė abiem šalims svarbios tarptautinės magistralės „Via Baltica“ rekonstrukciją ir bendradarbiavimą, kuriant naujus krovinių gabenimo koridorius tarp Baltijos jūros šalių uostų ir Ukrainos.

Ministro M. Skuodžio teigimu, Lietuvos ir Lenkijos veiksmų koordinavimas ir bendras regioninių karinio mobilumo poreikių atstovavimas tarptautiniais formatais – itin svarbūs dabartiniame geopolitiniame kontekste. Abi šalys siekia didesnio Europinio finansavimo projektams, gerinantiems transporto ir logistikos jungtis visoje Vidurio ir Rytų Europoje bei prisidedantiems prie transporto jungčių su Ukraina plėtros.

„Šiandien su Lenkijos kolega tarėmės dėl sprendimų, kurie leistų sustiprinti Šiaurės–Pietų transporto koridorių, jungiantį Baltijos, Juodąją ir Egėjo jūras tiek keliais, tiek europiniu geležinkeliu. Kartu ieškome geriausių sprendimų, kurie padėtų spartinti strateginių infrastruktūros projektų įgyvendinimą“, – sakė susisiekimo ministras M. Skuodis.

Lietuva ir Lenkija ketina toliau plėtoti kelių jungtį per Aradnykų–Lazdijų sienos perėjimo punktą, svarstoma galimybė pratęsti Šiaurės-Baltijos jūros koridorių jungtimi per Lucką-Dorohuską. Taip pat planuojama parengti bendrą sąrašą projektų, praplečiančių transporto koridorių iki Ukrainos, ir bendrai kreiptis dėl finansinės paramos šių projektų įgyvendinimui iš ES finansinių instrumentų.

Pasak susisiekimo ministro, tiek Lietuva, tiek Lenkija aktyviai sieks tolesnės papildomos europinės paramos karinio mobilumo projektams ir dar aktyviau bendradarbiaus su Ukraina, organizuojant alternatyvius transportavimo maršrutus.

Tarpusavio ir tarptautinių logistikos jungčių gerinimo siekiai įtvirtinti Lietuvos ir Lenkijos transporto ministrų šių metų rugsėjį Vilniuje pasirašytame memorandume.

Šaltinis, Susisiekimo ministerija

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt