Parengta Pietų Baltijos regiono jūrinei pramonei skirta kibernetinio saugumo strategija

2022 03 17


513 BalticSeaSklandžius pagrindinių transporto ir logistikos mazgų procesus užtikrinančių uostų ir laivybos saugumas įtemptų šiandienos geopolitinių įvykių fone tampa itin svarbus. Parengta Pietų Baltijos regiono jūrinei pramonei skirta kibernetinio saugumo strategija pasitarnaus ruošiant teisės aktus ir rekomendacijas, kurie padės užkirsti kelią galimoms išorinėms atakoms.

Į strategijos formavimą drauge su ekspertais iš Švedijos, Danijos, Norvegijos, Lenkijos aktyviai įsitraukė tarptautiniame projekte SECMAR dalyvaujantis Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP). Jo iniciatyva praėjusių metų rudenį Vilniuje buvo surengtos praktinės dirbtuvės, kurių metu kibernetinio saugumo profesionalai modeliavo įvairias situacijas identifikuodami galimai pažeidžiamiausias jūrinės pramonės sritis ir  siūlydami sprendimus, kurie padėtų užsitikrinti patikimą skydą nuo kibernetinių, o taip pat ir fizinių atakų. Šios dvi dienas trukusios sesijos metu pavyko sugeneruoti daug vertingų įžvalgų, panaudotų rengiant strategiją.

„Rizikas labai svarbu įvertinti, nes įvairūs jūrinės pramonės objektai dėl savo specifikos ir reikšmės gali tapti itin pavojingų atakų taikiniais. Techniniai trikdžiai, dėl kurių galimos kritinės žmonių ir infrastruktūros saugumui situacijos, pažeistos tiekimo grandinės – svarbu tam laiku užkardyti kelią“, – akcentavo KMTP plėtros vadovas Andrius Sutnikas.

Pagrindiniais parengtos strategijos naudotojais turėtų tapti jūrinio verslo organizacijų vadovai ir su kibernetinio saugumo sritimi susijusių sprendimų priėmėjai visame Pietų Baltijos regione. „Akivaizdus yra ne vien aiškios politikos kibernetinio saugumo užtikrinimo klausimais poreikis, bet ir būtinybė aktyviai įsitraukti jūriniam verslui siekiant gilinti šio sektoriaus darbuotojų kompetencijas, stipriau edukuoti net ir nuo IT sferos nutolusį personalą tam, kad būtų išvengiama galimiems įsilaužėliams „patogių“ žmogiškųjų klaidų“, – sakė A. Sutnikas.

600 Iliustracija secmar

600 1

Su strategija galima susipažinti čia:

www.kmtp.lt

www.bluesciencepark.se/secmar-eng

www.southbaltic.eu/-/secmar

Source KMTP

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt