„Audros debesyje 2022“ patikrintas Karinių jūrų pajėgų pasirengimas

-0001 11 30


600 Audros debesis. P12 Dzūkas foto1

Vasario 27 – kovo 1 dienomis Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos (KJP) vykdė karinio rengimo patikrinimo pratybas „Audros debesis 2022". Tokio pobūdžio pratybose, kurios yra organizuojamos kasmet, dalyvauja visi KJP daliniai. Pratybų tikslas – patikrinti, kaip veikia visa Karinių jūrų pajėgų organizacinė struktūra, palaipsniui įvedant vis aukštesnį pajėgų karinės parengties lygį. Kiekvienas KJP dalinys – ar tai būtų Karo laivų flotilė, Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba, Povandeninių veiksmų komanda ar Logistikos tarnyba – turi jam specialiai priskirtas užduotis, kurias turi savalaikiai įvykdyti augant karinės parengties laipsniui.

Karo laivų flotilės laivai išėję į Baltijos jūrą vykdė savo suplanuotus mokymus: laivų manevravimą, suartėjimą, artilerinius šaudymus, radijo ryšio procedūras, priešmininę kovą, taip pat civilinio laivo konvojavimo (palydos) procedūras.
Kranto daliniai – Jūros ir pakrančių stebėjimo tarnyba, Logistikos tarnyba, Mokymo centras, taip pat Povandeninių veiksmų komanda – atliko joms priskirtas užduotis pakeltos karinės parengties metu: vykdė karinių dalinių teritorijų sustiprintą apsaugą, įvažiuojamo transporto kontrolę, karinio transporto sustiprintą apsaugą persidislokuojant tarp karinių dalinių, sprogmenų aptikimo ir nukenksminimo pratybas.

Pratybų organizatorių vertinimu, visi užsibrėžti tikslai mokymų metu buvo pasiekti, o karių reagavimas į organizatorių suplanuotus incidentus ir provokacijas, siekiant patikrinti jų budrumą,  buvo įvertintas teigiamai.

Karinio rengimo patikrinimo pratybos leidžia jose dalyvaujantiems padaliniams ne tik treniruotis atlikti įvairias užduotis, bet ir būti pasiruošusiems nedelsiant reaguoti į realias grėsmes. Pratybose dalyvaujantys kariai yra aukštos motyvacijos ir supranta užduoties svarbą prisidedant prie Lietuvos,  NATO ir Europos Sąjungos išorinių sienų saugumo.

600 Audros debesis. Audriaus Vitkausko foto2

600 Audros debesis. Ievos Želvytės foto13

600 Audros debesis. Ievos Želvytės foto4

600 Audros debesis. Ievos Želvytės foto9

600 Audros debesis. Ievos Želvytės foto11

600 Audros debesis. M54 Kuršis foto1

600 Audros debesis. M54 Kuršis foto2

Karinių jūrų pajėgų nuotraukos.

Source Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt