Naujasis „Stena Line“ keltas netrukus pradės keliones Baltijos jūroje

2022 01 19


600 3Stena Baltica

Švedijos keltų bendrovė „Stena Line“ praneša, kad nuosekliai didinant laivybos apimtis Baltijos jūroje maršrutu Ventspilis–Nineshamnas paleis kursuoti dar vieną naują keltą „Stena Baltica“. Šiuo maršrutu naujasis keltas plauks kartu su „Stena Scandica“, pakeisiančiu „Stena Flavia“, kuris kartu su „Stena Livia“ vykdys keleivinius reisus maršrutu Liepoja-Travemiundė. Daugiau nei pusė visų keleivių „Stena Line“ keltais – lietuviai.

„Stena Baltica“ yra tos pačios klasės laivas kaip ir „Stena Scandica“, kuris keleivinius reisus tarp Ventspilio ir Nynashamno vykdo nuo 2021 m. vasaros. Keltas yra 222 metrų ilgio ir turi 202 kajutes. Šiuo keltu galima plukdyti 970 keleivių ir gabenti 2875 linijinių metrų krovinių, taip pat yra papildomas denis, skirtas tik automobiliams. Kelto interjeras yra modernus, jame įrengtos naujos kajučių klasės, erdvus viršutinis denis, poilsio zonos, parduotuvės bei keli restoranai.

„Gabename keleivius ir krovinius Baltijos jūros regione beveik dešimtmetį, todėl nuolat stebime savo klientų poreikius ir džiaugiamės galėdami pagerinti jų keliavimo patirtį. Lyginant su anksčiau šiuo maršrutu plaukusiais keltais, „Stena Scandica“ ir „Stena Baltica“ leidžia pergabenti 30 proc. daugiau krovinių ir yra net 70 proc. talpesni, todėl jie užtikrina daugiau laisvalaikio pramogų galimybių bei patogias keliones maršrutais į Latviją ir iš jos. Abu naujieji keltai yra išskirtinis „Stena Line“ laivyno papildymas, aprūpinantis mūsų klientus, tačiau tai tik pirmas žingsnis įgyvendinant planą per trejus metus padvigubinti keleivių, keliaujančių Baltijos jūroje, skaičių“, – sako „Stena Line Group“ Baltijos jūros šiaurės regiono komercijos direktorius Johanas Edelmanas.

Naujuosiuose keltuose patobulinta degalų naudojimo sistema ir įdiegtos kelios tvarios savybės, pavyzdžiui, hibridiniai valytuvai, balastinio vandens valymo sistemos ir kiti sprendimai, kurie leidžia užtikrinti tvaresnį transportavimą Baltijos jūra. Didesnis tonažas reiškia ir mažesnį išmetamų teršalų kiekį vienam kroviniui.

Ventspilis – Nineshamnas yra trumpiausias maršrutas tarp Baltijos ir Skandinavijos šalių. Kai keltai „Stena Scandica“ ir „Stena Baltica“ visu pajėgumu perims maršrutą Ventspilis – Nineshamnas, jie pakeis „Stena Livia“ ir „Stena Flavia“ keltus, kurie bus perskirstyti maršrutui Liepoja – Travemiundė (Vokietija).

Šaltinis INTEGRITY

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt