Šiaurės investicijų bankas skolina naujiems vėjo jėgainių parkams Estijoje ir Lietuvoje

2022 01 12


Šiaurės investicijų bankas (NIB) ir Estijos energijos gamintoja iš atsinaujinančių šaltinių „Enefit Green AS“ susitarė dėl 12 metų trukmės 80 mln. eurų paskolos vėjo jėgainių parkų Lietuvoje ir Estijoje statyboms.

„Enefit Green“ šiuo metu stato vėjo jėgainių parkus Akmenės ir Šilalės rajonuose. Bendra abiejų elektrą parkų galia siekia 118 megavatų (MW), jų veiklą planuojama pradėti iki 2023 m. pabaigos. Užbaigus statybas, 75 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parkas Akmenės rajone taps didžiausiu bendrovės valdomu parku.

Be to, bendrovė planuoja statyti 20 MW galios vėjo jėgainių parką rytinėje Estijoje, dėl kurio galutinis sprendimas bus priimtas 2022 m. pirmąjį ketvirtį.

„„Enefit Green“ tikslas yra padidinti anglies dioksido neišskiriančios ir aplinką tausojančios elektros prieinamumą visose savo rinkose nuo Lenkijos iki Suomijos. Pradėtas bendradarbiavimas su strateginiu finansiniu partneriu patvirtina, kad planuojami projektai yra tvarūs, o plataus masto žaliosios energijos gamyba yra svarbi Estijai ir visoms kaimyninėms šalims“, – sako Veiko Räimas, „Enefit Green“ finansų direktorius.

„Šiaurės investicijų bankas palaiko „Enefit Green“ pastangas mažinti Baltijos šalių priklausomybę nuo iškastinio kuro. Banko paskola papildo vietos komercinių bankų ir kapitalo rinkų finansavimą, taip paremdama „Enefit Green“ strategines ilgalaikes investicijas į elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių šaltinių,“ – teigia NIB prezidentas ir generalinis direktorius André Küüsvekas.

„Enefit Green AS“ yra Baltijos regione veikianti energijos gamintoja iš atsinaujinančių šaltinių. Grupė gamina elektros ir šilumos energiją iš vėjo, taip pat komunalinių atliekų, biomasės, saulės ir hidroenergijos šaltinių Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. „Enefit Green AS“ priklauso Estijos valstybinei komunalinių paslaugų įmonei „Eesti Energia AS“. 2021 m. spalio 21 d. „Eneft Green AS“ baigė pradinį viešą akcijų platinimą „Nasdaq“ Baltijos biržose, po kurio „Eesti Energia AS“ valdo 77% bendrovės akcijų.

Šaltinis Nordic Investment Bank

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt