LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ

2021 10 23


Registruotis muitinės paslaugų vartotoju bus paprasčiau

2021-10-22

Lietuvos muitinė, siekdama supaprastinti prekių deklaravimo procesą, įdiegė naujoves – nuo šiol gavus EORI kodą jo nebereikės papildomai suvesti Bendro naudotojų valdymo portalo (BAP) paskyroje. Nauja BAP ir Muitinės leidimų sistemos (MLS) sąsaja užtikrins šių duomenų automatinį perkėlimą. 

Nuo šiol norintys naudotis muitinės paslaugomis turės BAP užpildyti registracijos formą, tuomet MLS priemonėmis pateikti prašymą gauti EORI kodą, o kai jis bus išduotas, naujieji vartotojai galės iš karto pildyti deklaracijas Išmaniojoje muitinės deklaracijų sistemoje (iMDAS) ar gauti kitas jiems aktualias paslaugas.

Anksčiau norint naudotis tiek iMDAS, tiek kitomis Lietuvos muitinės informacinėmis sistemomis, reikėjo ne tik užsiregistruoti BAP užpildant registracijos formą, gauti EORI kodą, tačiau jį ir papildomai rankiniu būdu suvesti į BAP vartotojo paskyrą. Tokia registracijos schema kėlė nepatogumų Lietuvos muitinės klientams, todėl buvo sukurta papildoma MLS ir BAP sistemų sąsaja automatiniam duomenų perkėlimui. Ši naujovė palengvins ir pagreitins registraciją muitinės paslaugų vartotojams.

Lietuvos muitinė primena, kad iMDAS teikiamos mažos vertės siuntų deklaracijos, ši sistema įdiegta siekiant užtikrinti muitinės formalumus panaikinus prekių, kurių vertė neviršija 22 eurų, PVM lengvatą. iMDAS savitarnos portale savo prekes, atsisiųstas iš trečiųjų šalių, gali deklaruoti ir patys gyventojai.

Nuo šių metų liepos 1 dienos iMDAS jau apdorotos daugiau nei 1 mln. deklaracijų.

Infografikas BAP MLS

Šaltinis Komunikacijos skyrius

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt