Susisiekimo ministras išvyksta vizito į JAV ir Kanadą

2021 10 04


Susisiekimo ministras Marius Skuodis pirmadienį pradeda savaitės trukmės darbo vizitą JAV ir Kanadoje. Per susitikimus su šių šalių ir tarptautinių organizacijų pareigūnais bei verslo atstovais planuojama aptarti bendradarbiavimą susisiekimo srityje, JAV rinkos atvėrimą Lietuvos oro bendrovėms, Lietuvos valstybės įmonių pertvarką, kalbėtis apie transporto inovacijas, palydovinio interneto ryšio plėtrą, taip pat aptarti JAV sankcijų Baltarusijos įmonėms įgyvendinimo klausimus bei vykstančio tarptautinio tyrimo dėl Baltarusijoje gegužę priverstinai nutupdyto „Ryanair“ lėktuvo eigą.

Vašingtone ministras lankysis JAV iždo departamente, susitiks su JAV federalinės aviacijos administracijos atstovais, taip pat numatyti susitikimai su Tarptautinio valiutos fondo vykdančiuoju direktoriumi, atstovaujančiu Šiaurės ir Baltijos šalių grupei, Mika Poso, misijos Lietuvai vadovu Borja Gracia, kitais fondo atstovais, Pasaulio banko viceprezidentu Indermitu S. Gilliu.

Planuojamas ministro susitikimas su kosminių technologijų bendrovės „Space X“ padalinio „Starlink“ rinkos plėtros Europoje vadovais. Dar šių metų vasario pabaigoje ministras nuotoliniame susitikime su palydovinio interneto lyderės „Space X“ atstovais aptarė palydovinio interneto plėtros galimybes Lietuvoje, taip pat galimybę bendradarbiauti JAV bendrovei plėtojant Europoje plačiajuosčio interneto ryšio sistemą „Starlink“. Lietuvoje jau įsteigta bendrovė „Starlink Lithuania“.

Kanados mieste Monrealyje ministras lankysis Tarptautinės aviacijos organizacijoje (ICAO), susitiks su jos tarybos pirmininku Salvatore Sciacchitano ir tyrėjų komanda, Kanados laivybos federacijos prezidentu ir valdybos nariais, Monrealio uoste susitiks su šio uosto vadovybe.

Šaltinis Susisiekimo ministerija

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt