„Muzikinės gėlės“ puoš įžanginį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio koncertą

2021 07 23


600 Kretingos fest 2021 A4 LT


Emilio and ViolaineĮ Kretingos pranciškonų bažnyčią vėl sugrįžta Tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis, kuris šiemet yra jubiliejinis – penktasis. Rodrigo Calveyros vadovaujamame festivalyje siekiama garsinti itin vertingą istorinį instrumentą – seniausius Lietuvos vargonus (1680 m.), kuriais muzikuoti kviečiami geriausi pasaulio senosios muzikos ansambliai ir solistai. Paprastai antroje rugpjūčio pusėje rengiamas festivalis šįmet kviečia į įžanginį koncertą jau liepos 25 d. 19 val. – Kretingos pranciškonų bažnyčioje pasirodys vienas iš geidžiamiausių tenorų tarptautinėje senosios muzikos scenoje Emiliano Gonzalez Toro (Šveicarija), ypač vertinamas dėl balso tembro grožio, techninio virtuoziškumo ir išskirtinio gebėjimo įkvėpti gyvybę muzikiniams tekstams. Kartu su scenos partnere iš Prancūzijos vargonininke Violaine Cochard jis atliks specialiai festivaliui sukurtą programą „Fiori musicali“ (lt. muzikinės gėlės), kurioje išsamiai pristatys XVII a. pirmoje pusėje kūrusio italų kompozitoriaus Girolamo Frescobaldi muziką: tokatas klavesinui ir vargonams, instrumentines sonatas ir vokalinius kūrinius – tikrą „muzikinių gėlių“ puokštę.

Tenoro E. G. Toro repertuare puikuojasi kone visi didžiausi XVII–XVIII a. muzikos šedevrai, atlikti kartu su žymiausiais senosios muzikos ansambliais ir dirigentais, tokiais kaip Gabriel Garrido, John Eliot Gardiner, William Christie, Emanuelle Haim, Jordi Savall, Christophe Rousset, Ottavio Dantone, René Jacobs ar Raphael Pichon. Jis dainavo Paryžiaus, Miuncheno, Ciuricho, Tokijo, Vašingtono, Amsterdamo, Barselonos koncertų salėse ir operų teatruose bei daugelyje kitų prestižinių vietų. Jo diskografijoje – daugiau nei 40 albumų. E. G. Toro vadovaujamo ansamblio „I Gemelli“ išleisti 2 albumai įvertinti “Diapason d’Or” apdovanojimais.

Iš Prancūzijos kilusi vargonininkė ir klavesinininkė V. Cochard Paryžiaus konservatorijoje mokėsi pas Christophe Rousset ir Kenneth Gilbert, o aspirantūros studijas baigė pas Pierre Hantaï. 1999 m. Cochard laimėjo pirmąją vietą prestižiniame tarptautiniame klavesinininkų konkurse Monrealyje. Ji yra baroko ansamblio „Amarillis“ įkūrėja, žymių solistų tokių kaip kontratenoras Gerardas Lesne ar smuikininkės Amandine Beyer ir Stephanie-Marie Degand, scenos partnerė. V. Cochard įrašė apie 40 albumų skirtingoms leidybos kompanijoms.

Įžanginiame festivalio koncerte skambės vien kompozitoriaus G. Frescobaldi muzika – tai ko gero pirmas toks išsamus kompozitoriaus pristatymas Lietuvoje. 1583 metais gimęs italų kompozitorius dirbo Flandrijoje, tarnavo svarbiausiuose Florencijos, Mantujos ir Modenos rūmuose, kol galiausiai apsistojo Romoje, kur dirbo vargonininku pačiam popiežiui iki savo mirties 1643 metais. Frescobaldi genialumą lemia vienas kitą papildančių talentų sintezė: stulbinanti meistrystė grojant vargonais – instrumentu, kurio galimybes ir ribas jis išplėtė iki tol negirdėtais būdais – ir išskirtinis melodinis išradingumas, kuris sukuria nuolatinio improvizavimo įspūdį. Jo muzika yra ir sudėtinga, ir patraukli, niekada nepasiduodanti grynai intelektualinei abstrakcijai, o vokalinės melodijos skleidžia nepaprastą grožį, visada išlikdamos ištikimos poetinio teksto prasmei.

Jubiliejinis V Tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis publikai dovanos iš viso septynis koncertus Kretingoje ir Palangoje. Oficialus festivalio atidarymo koncertas įvyks rugpjūčio 15 dieną, o renginių seriją užbaigs uždarymo koncertas rugpjūčio 29-ąją – pilna informacija skelbiama www.cantofiorito.lt. Siekiant, kad aukščiausio lygio muzika būtų prieinama visiems, festivalio koncertai yra nemokami, tačiau klausytojai po koncertų turi galimybę palikti auką, taip tapdami festivalio rėmėjais ir suteikdami galimybę koncertuose lankytis labiau stokojantiems žmonėms.

Daugiau informacijos: www.cantofiorito.lt, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., 8 687 85713
Dėl ribojamo vietų skaičiaus klausytojai raginami atvykti į koncertą iš anksto.

Šaltinis Cantofiorito

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: news@jura.lt
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt