Vilniaus oro uoste bus atnaujinama vaizdo stebėjimo sistema

2021 07 07


Siekiant efektyvinti vidinius saugos ir saugumo procesus, modernizuoti turimus įrankius Vilniaus oro vartuose jau šią liepą bus pradedamas naujos vaizdo stebėjimo sistemos diegimas. Planuojama, kad naujoji stebėjimo sistema turėtų būti įdiegta iki 2022 metų vasaros.

Naują vaizdo stebėjimo sistemą diegs viešą pirkimą laimėjusi kompanija „Euroelektronika“. Sutartis su įmone pasirašyta liepos pradžioje, jos vertė siekia beveik 490 tūkst. eurų.

Pasak Lietuvos oro uostų Operacijų ir infrastruktūros departamento vadovo Dainiaus Čiuplio, šiuo pirkimu siekiama visa apimtimi atnaujinti didžiausio šalies oro uosto perimetro vaizdo stebėjimo sistemą: vaizdo stebėjimo kameras, sistemos valdymo programinę įrangą ir perimetro stebėjimo darbo vietos įrangą.

„Naujausius standartus atitinkanti vaizdo stebėjimo sistema mums ypatingai svarbi siekiant gerinti oro uostų operacijų efektyvumą, modernizuoti procesų valdymą ir užtikrinti saugumą. Tikimės, kad sistemos atnaujinimas Vilniaus oro vartuose suteiks naudingą praktinę patirtį ir ateityje galėsime atnaujinti stebėjimo sistemas Kauno ir Palangos oro uostuose“, – sako D. Čiuplys.

Iki 2022 m. vasaros Vilniaus oro uoste bus suprojektuota ir įrengta 140 stacionarių vaizdo kamerų su didelio nuotolio objektyvais, 50 valdomų kamerų, kurių paskirtis – operatyvinis stebėjimas, 3 valdomi termovizoriai bendram ir operatyviniam aerodromo teritorijos stebėjimui, 2 aukštos raiškos kameros, skirtos lėktuvų kilimo ir tūpimo proceso bei aerodromo stebėjimui.

Numatoma pertvarkyti vaizdo stebėjimo operatorių darbo vietas, sumontuoti dvi vaizdo sienas, skirtas perimetro ir terminalo stebėjimui.

Dabartinė vaizdo stebėjimo sistema sostinės oro uoste buvo įrengta 2006 metais ir dalinai modernizuota 2013 metais. Primenama, kad visa oro uostų infrastruktūra yra cikliška, tai reiškia, kad atnaujinimai yra būtini kas 10-15 metų.

Šaltinis Lietuvos oro uostai.

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt