Klaipėda taps inovatyvios akvakultūros vasaros hub‘u

2021 06 22


600 foto3

Specialistų rengimas bei pritraukimas į akvakultūros įmones tampa vis aktualesnis – ši industrija įvardijama kaip viena perspektyviausių mėlynosios ekonomikos sričių. Klaipėda imasi iniciatyvos siekiant patenkinti augantį kompetencijų poreikį ir jau birželio 28 – liepos 2 dienomis pakvies semtis žinių apie inovatyvią akvakultūrą drauge su tarptautine ekspertų komanda.

576 foto4

Hibridinį renginį organizuoja Klaipėdos universitetas (KU) bei projekto „AquaVIP“ vedantysis partneris Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP), bendradarbiaujant su Lietuvos biotechnologų asociacija, krevečių ūkiu „Local Ocean“, mokslininkais ir verslo praktikais iš Gdansko, Rostoko, Valensijos Saint Vincent Martyr universitetų, Belgijoje veikiančios akvakultūros įmonės „Tomalgae CVBA“. Gyvai ir virtualiai prisijungsiančių dalyvių geografija apima Lietuvą, Vokietiją, Lenkiją, Kroatiją bei kitas šalis.

600 foto5

„Uostamiesčio strategijos „Klaipėda 2030“ nubrėžtas siekis orientuotis į tvarų jūros išteklių panaudojimą ir mėlynosios ekonomikos augimą mums aktualus ir kaip Lietuvos jūrinio klasterio koordinatoriams, – akcentavo KMTP plėtros vadovas A.Sutnikas. – Inovatyvios akvakultūros plėtra teigiamai paveiktų ir laivų statybos bei kitas industrijas, atvertų naujų galimybių lauką mūsų mokslui. Procesų pagreitis ir sėkmė įmanoma tik turint kritinę masę kompetentingų specialistų ir pastariesiems tobulėjant, perimant užsienio akvakultūros verslų ir mokslo centrų patirtį“.

600 foto6

„AquaVIP“ vasaros mokykla skirta studentams bei akvakultūros sektoriuje jau dirbantiems specialistams. Mokymai sustiprins įgytas žinias bei įgūdžius, tuo pat metu praplėsdami ir šių tikslinių grupių karjeros galimybes. Penkių dienų trukmės kursas dalyvius ne tik supažindins su teorija, bet ir suteiks praktinių žinių apie šiuolaikines akvakultūros technologijas.

600 foto7

„Nuotoliniu būdu vyksiančias paskaitas papildys vietos dalyviams skirti užsiėmimai KU Jūros tyrimų instituto Žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijoje Kopgalyje bei eksperimentinėje akvakultūros bazėje Verslo inkubatoriuje. Dalyviams iš užsienio nesant galimybės fiziškai prisijungti, pakviesime juos į virtualius turus. Kurso metu daugiausiai dėmesio bus skiriama dalyvių supažindinimui su recirkuliacinėmis akvakultūros sistemomis ir tokioms temoms kaip probiotikai, mikrodumblių biomasė, vėžiagyviai, biotechnologijos“, – vardijo KU Jūros tyrimų instituto Žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijos vadovas dr.Nerijus Nika.

Penkių dienų trukmės interaktyvus kursas – nemokamas. Dalyviams bus išduodami sertifikatai.

Besidomintieji dar gali suskubti užsiregistruoti iki birželio 23 d.: bit.ly/AquaVIPKlaipeda

Šaltinis KMTP

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt