INFORMACINIS PRANEŠIMAS. Jūrų pratybos „Baltijos tvirtovė 2021“ vyks kartu su tarptautinėmis pratybomis

2021 06 04

 


600 2 KJP Baltijos Kelias 30 Zukauskas

Birželio 4-18 d. Lietuvos kariuomenės karinės jūrų pajėgos (KJP) organizuoja kasmetines tarptautines jūrų pratybas „Baltijos tvirtovė 2021“ (angl. „Baltic Fortress 2021“), kurios šiemet vyks kartu ir operatyviai siesis su JAV karinio laivyno organizuojamomis didžiausiomis metų bėgyje vykstančiomis tarptautinėmis pratybomis Baltijos jūroje „Baltijos operacijos 2021“ (angl. „BALTOPS 2021“).

Šiemet pratybos „Baltijos tvirtovė 2021“ vyks ne vien tik jūrinėje erdvėje, kas tradiciškai vyksta kasmet, bet apims ir kranto bei vidaus vandenų zoną. Pratybos vyks Baltijos jūros Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, taip pat Kuršių mariose, Kuršių nerijoje bei Klaipėdos mieste.

Pratybose dalyvaus Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos ir Estijos karinių jūrų pajėgų laivai, Baltijos šalių karinių laivų junginys „BALTRON“, Lietuvos KJP štabo ir kranto daliniai, Jungtinės Karalystės ir Portugalijos jūrų pėstininkai bei Lenkijos KJP kranto gynybos raketų dalinys.

Pratybų metu bus vykdomi tiek jūrinei fazei būdingi karinių laivų taktikos elementai bei treniruotės, tokios kaip laivų manevravimas grupėje, artileriniai šaudymai, radijo ryšio procedūros, paieškos ir gelbėjimo procedūros, kova už laivo gyvybingumą bei priešmininė kova,  tiek krante bus vykdomi specifiniai pratybų veiksmai – tai karinių dalinių gynyba nuo asimetrinės hibridinės grėsmės ir jos neutralizavimas, tiek jūrų desanto operacijos Kuršių nerijoje bei Kuršių mariose, tiek uosto apsaugos ir gynybos organizavimas.

Įspėjimas gyventojams!

Perspėjame visus Klaipėdos miesto, Smiltynės ir Kuršių nerijos gyventojus bei turistus, kad pratybos vyks ne karinėje teritorijoje Kuršių nerijoje, Kuršių mariose, Smiltynėje bei Klaipėdos mieste. Gali būti naudojami imitaciniai šaudmenys. Todėl pamačius ginkluotus karius, vilkinčius karinę uniformą, karines transporto priemones ar ginkluotus karius valtyse, prašome nenustebti ir reaguoti ramiai. 

* * *

Tarptautinės karinių jūrų pajėgų pratybos „Baltijos tvirtovė" vyksta nuo 2008 metų, kasmet vis kitoje Baltijos šalyje. Pratybų tikslas yra sudaryti sąlygas tarptautinių Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kursų, vykstančių Rygoje, klausytojams, planuoti pratybas realių karinių mokymų jūroje aplinkoje, remiantis NATO procedūromis ir naudojant operacinę anglų kalbą. T. p. pratybose kasmet dalyvauja Baltijos šalių karinių laivų junginio BALTRON laivai ir štabas su junginiui priskirtais papildomais įvairių šalių laivais pratybų laikotarpiu.

JAV karinio laivyno Baltijos jūroje organizuojamos tarptautinės jūrų pratybos „BALTOPS 2021“ šiemet jau yra 50-osios (vykstančios nuo 1972 m.), vyks birželio 6-18 d. Pratybose dalyvaus apie 40 laivų, 60 orlaivių bei apie 4 tūkst. karių iš 16-os NATO ir 2 neutralių valstybių: Belgijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, JAV. Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos ir Vokietijos. Pratybose bus vykdomi oro gynybos, kovos su povandeniniais laivais, priešmininės kovos bei operacijų su amfibijomis veiksmai.

Šaltinis Karinių jūrų pajėgų štabas

 

Žurnalas JŪRA leidžiamas nuo 1935 m.

Tarptautinis verslo žurnalas JŪRA MOPE SEA leidžiamas nuo 1999 m.

Pirmasis Eurazijoje leidžiamas keturiomis kalbomis: anglų, kinų, rusų, lietuvių


Adresas:

Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“
Minijos g. 93
, LT-93234 Klaipėda, Lietuva
Tel./faks. +370 46 365602
El.paštas: [email protected]
www.jura.lt

 


Leidėjas:

UAB Jūrų informacijos centras


Žurnalas „JŪRA“ leidžiamas nuo 1935 m.
Tarptautinis verslo žurnalas „JŪRA MOPE SEA“ leidžiamas nuo 1999 m.

ISSN 1392-7825

2017 © www.jura.lt